Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc mrcp


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro masz skierowanie do szpitala, to należy zgłosić się bezzwłocznie, czyli jutro rano. Wszystkie potrzebne badania będziesz miał zrobione, eus też zrobią jak będzie takie wskazanie. 

Na nfz nikt Ci nie da skierowania bez konkretnej potrzeby, dlatego teraz zgłoś się jak najszybciej do szpitala, jak Cię nie zostawią w szpitalu, to ta sama lekarka pewnie wypisze takie skierowanie. 

Odnośnik do komentarza

Tak tylko ona mówiła ze pierw przyjść się zarejestrować . I mówiła ze nie wiadomo czy tak odrazu mnie przyjmą bo teraz nie chcą tak od ręki przyjmować itp a ja bym prywatnie eus zrobił bo mam szybko opcje tylko skierowanie , a ona mi mówiła ze tak szybko eus mi tam nie zrobią , a pierw lepiej wykluczyć najgorsze jak mam opcje szybko a potem jakby nic nie było mogę się kłaść z innymi pierdolami . Ważne żeby to nic złośliwego nie było 

Odnośnik do komentarza

To dlaczego ona nie wypisała tego skierowania?

Ja bym najpierw zgłosiła się do szpitala, później myślała nad tym badaniem. Może w szpitalu by zrobili, albo w ogóle nie przyjmą jak wyniki nie wskażą na potrzebę hospitalizacji. 

To że schudłeś bo nie jesz, co jest normalne przy takich problemach, nie jest takim niczym dziwnym. 

Wydaje mi się, że pisałeś o diagnozie zjd, brałeś leki na to schorzenie? 

 

Odnośnik do komentarza

Stwierdziła mi ze narazie nie ma potrzeby , zdziwiona ta insulina zrobiła mi usg tarczycy i ok tarczyca i mówiła mi ze narazie może mrcp i kolonoskopię i tyle ze to mi w szpitalu zrobią , a ja sobie załatwiłem ze mogę już w piątek iść ma eus i to się dowiedzialem ze bez skierowania tylko wyniki przesłać , wiec pójdę na eus , jeśli eus będzie czysty podejmę leczenie tej pani .

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Maciej napisał:

Ale to chyba oni odrazu biopsje sami pobierają jak coś zobaczą

A jak nie, to raczej nie pobierają.

 

3 godziny temu, Gość Maciej napisał:

jak to wyglada usypiają czy znieczulenie ?

Poczytaj sobie w necie. 

Odnośnik do komentarza

Instrument założono pod kontrola wzroku do dwunastnicy uwidaczniając prawidłowa brodawkę vatera .

trzustka o jednorodnej strukturze echa , niepowiekszona, bez cech pzt . Przewód wirsunga na całej długość o regularnych obrysach , średnicy do 2mm.

brodawka vatera niepoweiekszona.

przewod żółciowy wspólny echoujemny, średnicy 3-4 mm. Wątroba o jednorodnej strukturze echa , bez zmian ogniskowych . Pęcherzyk żółciowy bezechowy.

okolica spływu wrotnego , tętnica krezkowa górna bez zmian .

węzły chłonne okolicy pnia trzewnego niepowiekszone , lewe nadnercze prawidłowe .

 

Odnośnik do komentarza

Wszystko w porządku. W tej sytuacji chyba nie miałeś biopsji. 

Przestań szukać raka i słuchaj trochę lekarzy. 

Może masz zjd,  zrób kolonoskopię, bo polipy jelita grubego też potrafią namieszać. 

Kręgosłup, nerki, rozumiem też są ok? 

Odnośnik do komentarza

Daj spokój z piwem, taki jesteś chory, a myślisz o alkoholu?

Obrazowo ok, ale krzywe, cukrowa i insulinowa, jak dobrze pamiętam nie była ok., czyli trzustka dobrze nie pracuje. Powtórz to badanie. 

2 godziny temu, Gość Maciej napisał:

gastrolog mówiła ze jak kal prolaktyna jest taka niska to nie ma potrzeby robienia kolonoskopii

To może masz jednak zjd. 

Odnośnik do komentarza

Ale brałem leki na zje jakiś czas i nic nie było zmiany , no właśnie krzywa cukrowa i insulinowa , to bardzo zle wyszło ale powiedz tak szczerze kawa gdyby było coś złośliwego to ma eus by pokazało ?

Odnośnik do komentarza

Daj sobie spokój z tym złośliwym?

Nie masz przypadkiem hipochondrii czy nerwicy lękowej? Bo na to wygląda, a to może dawać objawy psychosomatyczne. 

Dbaj o prawidłową florę bakteryjną, pij codziennie zsiadłe mleko, rano na czczo wypijaj szklankę wody z cytryną. Do śniadania najlepiej do owsianki dodawaj łyżkę zmielonego siemienia lnianego. 

Zsiadłe mleko i siemię jest ochroną całego przewodu pokarmowego. Jeśli nie, to stosuj  probiotyki. I zero używek i słodyczy. Czymś musiałeś zakłócić trawienie, przyznaj się... Prowadź higieniczny tryb życia, jak chesz być zdrowy. 

Ale jak już myślisz o piwie, to czarno to widzę?

Odnośnik do komentarza

Nie ja nie z tych zawsze miałem mocny charakter i dużo energii coś się zadziało bo gdy mi się to zaczęło to miałem tak silne bóle ze z łóżka noe wstawałem , i nic jeść nie mogłem prawie , tylko z blendowane , no nic cały czas byłem pewny ze to rak przez solny ból w plecach i to senność wynikająca z tych cukrów wszystko to jest dla mnie wciąż dziwne bo w sumie nie czuje się lepiej stolce tez da jasne żółte z niestrawionym , cały czas przelewanie burczenie , ta kobieta co mi robiła eus jak spytałem czy mam brać Kreon dalej powiedziała ze tak . I bądź tu mądry cały czas mam wrażenie ze zmienię swoje życie , zacznę plany o dziecko na nowa jak przed tym atakiem choroby , a jednak coś mnie zabierze , boje się ze faktycznie coś z ta trzustka nie tak , a nie chce tak w nie pewności żyć . Ciezko podjąć jakieś decyzje życiowe .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...