Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc mrcp


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko podałam przykład, pierwszy lepszy który mi się wyświetlił, bo przecież nie wiem z jakiego jesteś województwa. 

Takie ośrodki są pewnie w każdym województwie, nie ma raczej rejonizacji, ale po co jechać setki kilometrów, jak najbliżej miejsca zamieszkania szukaj. 

Godzinę temu, Gość Maciej napisał:

I do kogo mam się tam zgłosić 

Poszukać, który lekarz przyjmuje również prywatnie, zadzwonić i zapisać się na wizytę. 

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście to może być efekt domina ponieważ , mam jakieś tam zapalenie w żołądku , po zjedzeniu czuje kwaśny smak w ustach , mam lekki refluks , możliwe ze żołądek przez to jest złe dokwaszony jeszcze ten onkolog dał mi ipp na żołądek na obniżenie kwasu żołądkowego , druga sprawa trzustka tez ma przez to ciężej , zle pracuje , cały mix niestrswionego jedzenia idzie w jelita gdzie namnażają się bakterie , różne cuda , przez to zle wchłanianie jest tez w jelicie , w żołądku , następna sprawa to ze przez taki mix w jelicie mogę się nabawić bardziej poważniejszych chorób w jelitach . Teraz sprawa jak poprawić prace żołądka , trzustki a jednocześnie dbać o to żeby jelitom się nic noe stało do czasu gdy nie mam jeszcze szpitala , 

dieta lekkostrawna to wiadomo , zakwasić żołądek ? Brać Kreon ? Probiotyki na jelita ?

a może pójść według zaleceń tej gastrolog 

duspaltin retard rano i wieczorem przed posiłkiem . 
kreon do obiadu 

sanbropi ibs rano 

i belissa rano na poprawę włosów i paznokci z witaminami . 
musze zrobić coś żeby przez te niestrawności nie nabawić się poważniejszej choroby jelit , już pd jakiegoś czadu boli mnie staw w prawym kolanie , nigdy tego nie łączyłem z jelitami a teraz wyczytałem ze to tez jest prawdopodobnie pd jelit.

Moze jessxze do tego wrzucić siemię lniane , proszę Cię doradź mi coś żebym naprawdę nie nabawił się czegoś poważnego z jelitami bo czytałem ze przez te niestrawności mogę nabawić się crohna , albo wrzodziejące jelito grube .

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Maciej napisał:

duspaltin retard rano i wieczorem przed posiłkiem . 
kreon do obiadu 

sanbropi ibs rano 

Kreon i ten probiotyk powinieneś stosować, co do duspaltin to się nie wypowiadam, jest niby jest na skurczowy ból brzucha przy zjd, więc nic tu nie doradzę. 

Stosuj tydzień kreon i probiotyk, patrz na efekty, jeśli dalej będzie słabo możesz dodać w następnym tygodniu duspaltin, gastro chyba Ci to dała na zjd, profilaktycznie, bo diagnozy nie postawiła. 

Czytaj czego należy unikać przy refluksie, ale jak Ci się kwas odbija, to jakim cudem miałbyś nie mieć kwasu w żołądku, ale jakbyś chciał go zakwasić to jedz trochę zdrowych słodyczy jak gorzka czekolada, ale nie całą tabliczkę? i patrz na efekt. 

Co do siemienia, to jest głównie osłona na na Twoje przewlekłe zapalenie błony śluzowej, no i oczywiście na cały przewód pokarmowy. Ale ma też inne korzystne właściwości. 

Wiem, jest to kłopotliwe, więc może na śniadanie świeżo zmielone siemię 1 łyżkę, dodawaj np. do owsianki na śniadanie, krótko gotowane też się trochę rozklei w gotowaniu. Ale lepiej pić na czczo, też nie można za długo gotować, dla wygody lepiej ugotować wieczorem, a rano dolać gotowanej gorącej wody. 

Belisse też oczywiście bierz. 

Odnośnik do komentarza

Refluks mam lekki tylko , no niby w niedokwasocie tez jest kwaśny posmak dlatego lekarze często myla i daje ipp na obniżenie kwasu gdy ktoś ma mało kwasu , Kreon zacznę brać bo przecież raczej nie zaszkodzi a mogę zobaczyć efekty chociaż , probiotyk tez będę brał , mam zamiar jutro zrobić jeszcze raz gastroskopię i udać się do dietetyka , dietetykowi powiedzieć ze na co chce diete ? 

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem z dietetykiem mówi ze ma jakieś urządzenie do pomiaru niedoborów itp ze trzeba szybko reagować bo przez nie trawienie białek mogę nabawić się innych chorób autoimmolugicznycy . Ze zobaczy jakie mam niedobory dobierze mi probiotyki i diete i spróbuje wyrównać moja gospodarkę w organizmie .

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że przekonałeś się do dietetyka, oczywiście, że o objawach musisz powiedzieć. 

Probiotyk, który zaleciła Ci gastro jest bardzo dobry, więc go nie zmieniaj, bo to nic nie da. 

47 minut temu, Gość Maciej napisał:

Aparat vieva nawet nie wiedziałem ze coś takiego jest pokazuje wszystkie parametry odżywienia czego brakuje organizmowi .

Za bardzo nie wierz w te aparaty, bo takie pewnie jak takie co pokazują ilość tłuszczu czy wody w organizmie. 

Zresztą nic nie mów temu dietetykowi, to zobaczysz czy wit. D mniej więcej się zgadza z tym poziomem co miałeś z krwi. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Maciej napisał:

dietetykowi powiedzieć ze na co chce diete ? 

W tej sytuacji, to przed badaniem nie mów co Ci dolega, powiedz, że po badaniu skonfrontujesz. 

Ten aparat niby wszystko ma powiedzieć, czyli raczej nic, więc się tak nie nie podniecaj, tylko przeczytaj o nim opinie w necie. Czytałam urywek, facet najpierw wszystko opowiedział o chorobach, które "potwierdził" aparat, dostał witaminy i coś tam jeszcze za przeszło 200zł, które można kupić wielokrotnie taniej. 

Lepiej jakbyś trafił do takiego dietetyka co sam się zna diecie pzt, żeby ułożył dietę pod Ciebie. 

Odnośnik do komentarza

Druga sprawa skąd wytrzasnąłeś tego dietetyka, który z nim nie ma nic wspólnego, a chodzi tylko o kasę. Lepiej nawet jakbyś odpuścil, bo tylko namiesza Ci w głowie. Działa to podobnie jakbyś trafił do "uzdrowiciela". 

Lepiej jak te pieniądze wydasz na badanie witamin z krwi. 

Odnośnik do komentarza

https://www.agatasieczkowska.pl/przewlekle-zapalenie-trzustki-dieta/

Tu są wymienione produkty, które należy spożywać, a które są niewskazane, przez dietetyka spacjalistę, przy problemach z trawieniem i wchłanianiem. 

Z dietetykiem chodzi też o to, żebyś miał ułożony jadłospis na cały tydzień, pod względem ilości, kaloryczności, witamin, itp. 

Odnośnik do komentarza

Tak to wszystko co mogę a czego nie mogę znam już na pamięć prawie ale ciezko robić z tego jakieś kompozycje . Jak będę miał rozpiski to łatwiej jest , może jak wprowadzę diete Kreon probiotyk na jelita to odżywie trochę organizm , tylko martwi mnie jessxze ten żołądek co z nim czy zrobić jutro ta gastroskopię ?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Maciej napisał:

Tak to wszystko co mogę a czego nie mogę znam już na pamięć

Też nie do końca, bo np. pstrąg niewskazany. 

2 godziny temu, Gość Maciej napisał:

czy zrobić jutro ta gastroskopię ?

A kiedy ostatni raz robiłeś? 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Maciej napisał:

Wczoraj zjadłem ma kolacje Kreon dziś stolec lepszy tylko dużo dziwnego śluzu na nim było .

Niech sobie będzie, może jelita się oczyszczają

Nie odrzucaj nabiału, zsiadłe mleko czy jajka na miękko powinieneś jeść, jedz wszystko co jest w tej diecie, bo inaczej nie odżywisz organizmu. Żeby cokolwiek odrzucić, trzeba zrobić badania. 

Jajka są bardzo pożywne, powinieneś zjeść 6 szt tygodniowo, można też zrobić sadzone na miękko ale gotowane na wodzie, zsiadłe mleko to też osłona całego przewodu pokarmowego, maślankę sobie odpuść. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...