Skocz do zawartości
Forum

Nieznośne burczenie w przełyku


Gość gatao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od dłuższego czasu mam dziwny problem, mianowicie "burczy" mi w przełyku oraz czasami w brzuchu. W ciągu dnia nie jest to uciążliwe, zdarza się rzadko, nawet gdy piję gazowane napoje, jednak wieczorem strasznie mi doskwiera. Po prostu co chwilę wydaję z siebie głośne, niekontrolowane dźwięki przypominające mruczenie. Jaki może być tego powód?

Odnośnik do komentarza
Gość Monia 21

Ja mam podobny problem. szczególnie gdy się dużo napije jakiegoś napoju gazowanego lub kawy strasznie burczy mi w przełyku. Jest to uciążliwe szczególnie na przyjęciach wśród znajomych gdy jest cicho i dosyć głośno słychać moje burczenie w przełyku, a najczęściej wtedy mnie dotyka ten problem. Co z tym zrobić? Byłam u lekarza rodzinnego powiedział że to glistnica dał mi tabletki, ale to nic nie pomogło i w gardle dalej mi burczy.

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Dał Ci tabletki na glistnicę bez żadnego badania????? Jakoś mi to się w głowie nie mieści. Moim zdaniem możesz mieć jakiś problem z żołądkiem, coś z wpustem. Może porostu nie pij napoi gazowanych, może dla ciebie są zbyt gazowane i tak jakby organizm nie radzi sobie z taką ilością gazów...

Odnośnik do komentarza

tez mam podobny problem bruczy mi w przelyku najbardziej gdy juz ide spac i jestem w pozycji lezacej lub czasami gdy sie czegos napije to mi burknie , nie wiem tez co mam robic , ale jakos za bardzo mi to nie przeszkadza :P

Odnośnik do komentarza

dodam jeszcze ze to bardziej burczy w gardle niz w przelyku , bylem u laryngologa wszystko wporzadku , robilem wymaz z gardla wyszlo mi niewielka ilosc grzybicy i gronkowiec zlocisty , nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym???

Odnośnik do komentarza

Mi burczy w gardle jak sie położe. Nie zawsze, ale bardzo często. Po przelknieciu sliny czuje jakbym polknela powietrze ktore probuje sie wydostac. Mam tak od okresu dojrzewania, to bedzie juz z 10 lat. To, co piję i jem nie ma na to wpływu. Ciekawa jestem co to moze byc :p

Odnośnik do komentarza

Nareszcie znalazlam ludzi, ktorym tez burczy. Dawalam do wyszukiwarki 'burczenie w szyi' i nic, a to wystarczylo napisac 'burczenie w gardle' a nie w szyi. Z moich lekarzy nikt sie nigdy nie spotkal z takim problemem. Burczy dosyc glosno, taki sam jest dzwiek jak burczy w zoladku. Stawalam sie kotem, mozna tak powiedziec. Burczy glosniej i czesciej w sytuacjach stresowych i jak sie poloze. U mnie to jest zwiazane z oddychaniem a nie z piciem. To jest zwiazane z przeplywem powietrza.

Odnośnik do komentarza
Gość glinkadkd

Tez tak mam odkąd pamiętam. W towarzystwie jest to krępujące. Najczęściej po kawie i piwie i mam juz tego dość. Nie wiem co z tym zrobić i do jakiego lekarza pójść bo w necie nic o tym nie ma... Może niech się wypowie jakis lekarz.

Odnośnik do komentarza

~glinkadkd
Tez tak mam odkąd pamiętam. W towarzystwie jest to krępujące. Najczęściej po kawie i piwie i mam juz tego dość. Nie wiem co z tym zrobić i do jakiego lekarza pójść bo w necie nic o tym nie ma... Może niech się wypowie jakis lekarz.

Z takim problemem udajemy się do gastrologa.

Odnośnik do komentarza
Gość Studentka dietetyki

Jestem studentką 3 roku dietetyki I są to uchyłki w przełyku, jeśli ktoś ma zgagę dosyć często albo miał to jest częsta przyczyna. Radzę ograniczyć cytrusy, kawę i napoje gazowane.. Na zgagę polecam kilka łuków mleka, zobojetnia on kwas żołądkowy I zgaga ustępuje. Jeżeli bulgotanie jest bardzo dokuczliwe I częste radzę udać się do lekarza powinien zlecić odpowiednie badania między innymi kontrastowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Artur Maciej 1990

Ja mam refluks I ktoregos dnia chcialem odbeknac I jakby cos sie stalo od tego momentu mam problemy z polykanym powietrzem co chwile bekam jak siedze I wstaje odrazu idzie ucisk I bek czy sie napije gazowanego czy nie I tak bekam bez tabletek porprazol max zgaga by mnie spalila :/ mecze sie tak rok gastrlodzy nie ogarniaja chyba tego :/ cos ale z wpustem jak pisza wyzej albo moze zwieracz jakis nie dziala dobrze..

Odnośnik do komentarza

Też tak mam, nie miałam pojęcia co to jest. Straszne uczucie, to nie boli, ale jest nieznośne właśnie gdy siedzisz ze znajomymi. Czasem się śmieją, że może mam jakiegoś potwora tam i chce wyjść xd Nie no trzeba udać się do lekarza, bo dłużej nie wytrzymam z tym dziadostwem.

Odnośnik do komentarza

~nika1994
Też tak mam, nie miałam pojęcia co to jest. Straszne uczucie, to nie boli, ale jest nieznośne właśnie gdy siedzisz ze znajomymi. Czasem się śmieją, że może mam jakiegoś potwora tam i chce wyjść xd Nie no trzeba udać się do lekarza, bo dłużej nie wytrzymam z tym dziadostwem.

Mam to samo co Ty, nazywam to „krowiakiem”
Ok, tylko jak rozwiązać ten problem?
Czy ktoś może polecić dobrego profesjonalnego i kompetentnego lekarza?

Odnośnik do komentarza
Gość Daniel8956

Mam identyczne problemy, jednak po jedzeniu, tak jakby mi się to trawiło, i jakieś gazy chciały uciec, i właśnie powstają te dziwne dźwięki w gardle...dodam też, że nie potrafię beknac. Jakby ktoś znalazł specjaliste i się wyleczył lub chociaż ograniczył burczenie to prosiłbym o namiary.

Odnośnik do komentarza
Gość witam2

Gastrolog powiedzial mi, ze jego pacjenci ktorzy maja refluks nie maja burczenia w szyi. Ponadto po gastroskopii, po tej wielkiej rurze w gardle zaczelo burczec jeszcze mocniej. To badanie jeszcze bardziej podraznilo szyje. Nikt w Polsce nie potrafi powiedziec co to jest. To jest duza luka w medycynie. Ani laryngolodzy nie potrafia powiedziec z czym zwiazane jest burczenie w szyi ani pulmonolodzy. Gastrolog tez sie z tym nie spotkal. Najwazniejsze zeby to nie byl nowotwor. Boje sie, ze przewlekly stan zapalny moze sie tym skonczyc,a  to juz u mnie 8 lat. Niestety lekarze nie potrafia zlokalizowac tego stanu zapalnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...