Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc mrcp


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Gość Maciej napisał:

Nie wiem co jeść żeby tak lekkie rzeczy nie strawiac .

Coś ta ryba z ryżem Ci nie służy, może wszystko miksuj. 

Musisz próbować, może ziemniaki zamiast ryżu, filet chudej ryby zamiast pstrąga. Zupy-kremy jedz na obiad. 

Odnośnik do komentarza

Wiesz co martwię się bo jem 5 posiłków dzienne więcej ni wcześniej nawet , a cały czas zacząłem jeszcze mocniej chudnąc przed kolonoskopia miałem 71,5 kg teraz już 69 nie wiem mnie chyba coś wyniszczy do końca . Nie daje rady już 

Odnośnik do komentarza

"Wyróżniamy trzy główne rodzaje enzymów trawiennych: proteazy, które rozkładają białka, lipazy, które rozkładają tłuszcz, amylazy, które rozkładają węglowodany." 

Widocznie za mało masz enzymów trzustki, szczególnie lipazy, skoro nie trawisz tłuszczy, więc powinieneś brać ten kreon. 

A pisałeś, że masz w normie, jaka jest ich wysokość? 

 

Odnośnik do komentarza

Wiesz zrobiłem tyle badań obrazowych pod katem trzustki , wszystkie wyniki mam dobre od trzustki nawet ta elastaze miałem 428 , początki pzt by aż takie spustoszenie siały ? Zaczynam się coraz bardziej poważnie zastanawiać , nad tym czy to nie jest powód czego innego , miałem wzrost leukocytów obniżone limfocyty wysokie neutrocyty , tak jakby organizm dostał jakaś infekcje i się bronił , w tym okresie była masakra bóle nic jeść prawie nie mogłem , doszło ze wyszło mi to w ustach ale to odrazu prawie , paznokcie cienkie i włosy delikatne tez odrazu , złapałem prawdopodobnie wirusa hpv , w ustach to prawdopodobnie candida , w kale wyszły mi skąpe ilości candida i średnio obfite kielbsella , kolonoskopię zrobiłem jest czysta , kalprolsktyna wynik bardzo niski , jelita mogę odrzucić tyle ze namnożyły się tam bakterie przez to ze niestrawiony pokarm idzie . Jeden jedyny wynik wyszedł mi w żołądku ze , bakteria h pylori była i w antrum z biopsji wyszło , przewlekłe powierzchowne zapalenie błony śluzowej , przewlekłe to już takie poważniejsze i nie spowodowane h pylori no w wyniku hist pat nie było napisane ze to zapalenie jest od h pylori , moze być ze od alkoholu się uszkodził , kolejny wynik który wyszedl mi zły to gastryna która produkowana jest właśnie w antrum żołądka i mam jej bardzo mało , miałem tez luźny przełyk co niby oznacza ze jest to refluks, teraz pytanie , no nie msm jakiś dolegliwości brzucha czy coś tylko plecow , i po wypiciu kulo mnie pod prawym żebrem , czy żołądek może aż tak mieszać tzn . Tez np jak wypiłem kieliszek miałem czerwona twarz czy to może być od żołądka ? Bo prawda jest taka ze to jedyne wyniki które mi wyszły złe .

Odnośnik do komentarza

Wczoraj mój jadłospis to ,

rano 

1 .koktajl z kefirem i szpinakiem i probiotykiem

2 śniadania płatki ryżowe błyskawiczne z bananem i bułka z chuda szynka drobiowa , 

3. Ryż biały z kawałkami ryby i marchewka duszona i brokułem duszonym 

4. ziemniaki gotowane plus marchewka i brokuł i kawałki kurczaka na parze . 
5. Bułki z chuda szynka drobiowa 

dzis rano sraczka na rzadko resztki warzyw wszystkiego , płakać się chce … nie rozumiem tego .

Odnośnik do komentarza

Przecież lipazę masz za niską, norma jest do 150, to jakbyś miał 100, to mógłbyś powiedzieć, że masz w normie.

Amylaza względnie, norma do 125, to sam widzisz, że lepiej trawisz węglowodany. 

Dlatego, bez względu na przyczynę takiego stanu, powinieneś brać ten Kreon.

Odnośnik do komentarza

To zależy w jakich jednostkach, ja widziałam do 150U/L. Masz widełki norm na wyniku, więc nie trzeba patrzeć ile gdzie indziej, tylko te co masz z wynikiem. 

Jakbyś miał wystarczające te enzymy to nie pomagał by Ci Kreon. 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Gość Maciej napisał:

No dobra a ten żołądek ?

Trawienie zaczyna się od jamy ustnej, żołądek jest ważny, ale dalej dwunastnica, jelito cienkie jest również ważne, w tym oczywiście wątroba i trzustka odgrywają kluczową rolę. 

My więc nie ustalimy co jest u Ciebie początkiem domina... Bo jedno pociąga za sobą nastepne... 

Dlatego, co by nie było, póki co musisz leczyć się dietą i uzupełnianiem enzymów, czyli robić wszystko, żeby poprawić trawienie. 

Odnośnik do komentarza

W środę będę robił jeszcze raz gastroskopię , żeby zobaczyli to zapalenie i poproszę żeby sprawdzili mi pH żołądka jeśli będzie bardzo wysokie tak jak pokazało w wyniku gastryny to mam nemiedokwasote a co Za tym idzie nie rozkładam białek które gniją w jelitach i mi robia szereg innych dolegliwości , takie niestrawienie białek w żołądku może prowadzić nawet jak jelita po dupie dostaną ze nie wchłania się tłuszczów i weglowodowanow dobrze .

Odnośnik do komentarza

Możesz powtórzyć gastroskopię, choć watpię, żebyś miał odczyn zasadowy w żołądku, myślę, że pH to przy każdym takim badaniu jest oznaczane, poprzednio nie miałeś? Sprawdź w opisie. 

Przy okazji niech też sprawdzą czy ta bakteria się nie odrodziła, choć to też raczej badanie rutynowe przy każdej gastroskopię pewnie jest, ale może się mylę. 

Odnośnik do komentarza

PH nie ma na wynikach i tak czytam ze chyba w gastroskopii nie można tego sprawdzić , bakterie się zobaczy bo zawsze jest ale ostatni wynik hist pat nie był spowodowany bakteria chociaż test na bakterie miałem dodatni to w hist pacie wyszło przewlekłe ogniskowe zapalenie błony śluzowej żołądka ale nie spowodowane bakteria dziwne .

Odnośnik do komentarza

Z dniem dzisiejszym zaczynam się poddawać , wczoraj zjadłem dużo posiłków bez tłuszczu bardzo zdrowych , rano na wadze tylko 69 kilo , jeszcze przed załatwieniem się , gdy się załatwiłem aż się przeraziłem , to nie jest normalne takie ilości duże i to jeszcze luźne , podejrzewam ze to było wszystko co wczoraj zjadłem przez cały dzień tak dużo tego było . Ja nigdy sił nie nabiorę , czy mi już wszystko wysiada powoli ? Proszę czy ktoś może mi powiedzieć co ja mam dalej robić , przecież ka się wykończę , pewnie jelita już tez nie pracują jak trzeba zaznaczę ze jeszcze w styczniu ważyłem koło 80 kg ?

Odnośnik do komentarza

A co Ci da poddanie się!? 

Dlaczego nie bierzesz tego Kreonu, skoro Ci pomagał. 

Wcześniej Ci pisałam, żebyś leczył się u gastro, który pracuje w szpitalu, wtedy bez problemu by Cię wziął na oddział. 

Jeśli nie, to poszukaj jakiejś kliniki gastroenterologicznej i profesora który tam pracuje, i przyjmuje prywatnie, zapisz się na wizytę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...