Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Zgłosiłam się do ginekologa z powodu wydłużających się plamień po okresie. Okres trwał ok 3-4 dni a do 9-go dnia miałam plamienia. Lekarz na USG zobaczył pofałdowane grube endometrium. Przepisał Lutenyl (5mg. Nomegestroli acetas). Brałam go 4 mieś., w międzyczasie chorowałam na Covid. W pierwszym i 3-cim cyklu brania preparatu, podczas miesiączki wyleciała oprócz krwi grudka coś zbliżonego wyglądem i wielkością do czopu śluzowego. Na kolejnej wizycie endometrium - 5mm, w prawym jajniku torbiel wielk. 3,14 cm, w powłokach brzusznych po lewej stronie endometrioza 1,64 cm (w bliźnie po cc). Przepisał tabletki Zoeli (1,5 mg estradiol, 2,5 mg nomegestrolu octan). Mimo brania tabletek plamienia nie ustały a nawet wydłużyły się do 16-go dnia cyklu. (Usunęły jedynie torbiel, która powstała po Lutenylu) Na kolejnej wizycie (13 dzień cyklu): Endometrium 2 mm w macicy płyn 2,2mm. Zalecił wizytę podczas kolejnej miesiączki, zbadał i stwierdził, że macica się ładnie oczyszcza, jajniki też były OK, ale na moje pytanie, co zrobić jeśli w tym cyklu też będę plamić, kazał przyjąć po dwie tabletki naraz do końca opakowania. Z powodu plamień lekarz w 2 i 4 cyklu przyjmowania Zoeli kazał przyjmować po 2 tabletki jednocześnie! Na kolejnej wizycie (13 dc, przy zażywaniu Zoeli po 2 tabl., endometrium w macicy 3 mm, płyn w macicy 1,7mm) Mimo przyjmowania 2 tabl. plamiłam (minimalnie, ale jednak) zmienił mi tabletki na Atywię, oraz przepisał dopochwowo Metronidazol. Mam je zacząć brać po pięciu dniach od zakończenia Zoeli. Leki te wchodzą, ze sobą w interakcję, (Metronidazol nasila działanie Atywii)! Po Zoeli miałam skoki ciśnienia i migreny, oraz rozchwiałam się emocjonalnie! Boję się czy takie dawki hormon. będą odpowiednie w tej sytuacji? (Atywia 0,03 ethinyloestradiol, 2mg dienogestum). Na ostatniej wizycie lekarz nie widział już zmian endometriozy w bliżnie po cc a przepisał lek, którym się ją zmniejsza! Czy zmiana na Atywię zniweluje plamienia? Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...