Skocz do zawartości
Forum

Gość k...a

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, znalazłam się w trudnej sytuacji życiowej. Moja matka (z którą mam relacje odległą) wczoraj chciała popełnić samobójstwo. Zadzwoniła do mnie i powiedziała, że już ma dosyc życia, że napisała list pożegnalny, że juz szykowała linę. Dodam, że moja matka jest uzależniona od alkoholu i ma niezdiagnozowane zaburzenia psychiczne (skrajna nadopiekuńczość, nie wierzy w nic, chce kontrolowac , sprawdzać wszystko, wszystko musi byc tak jak ona chce, jak nie jest robi awantury, obsesyjnie sprząta, czepia się wszystko- że ktos gada przez telefon za glosno). Matka mieszka aktualnie ze swoimi braćmi, którzy nadużywają alkoholu, dochodzi tam do ciągłych awantur. Z rozmowy z moją ciocią, która od czasu do czasu ich odwiedza i interweniuje moja matka zarzuca wszystkim, że jest prześladowana i bita przez nich z kolei oni twierdzą, że tak nie jest. Nie bardzo wiem co w takiej sytuacji zrobić, czuje się bezsilna, pomimo, że mam rzadki kontakt z matką i mam jej wiele za złe, szkoda mi jej i chce jej w jakiś sposób pomóc

Odnośnik do komentarza

Przykro mi. Tak naprawdę nie można pomóc komuś kto tej pomocy nie chce. Gdyby mama chciała pomocy to by o nią poprosiła, zapisałaby się na odwyk albo do AA... cokolwiek.  Jedyne co możesz to zapisać się do klubu rodzin dzieci alkoholików. W każdym mieście jest coś o podobnej nazwie. Wszyscy się tam wspierają, dowiesz się jak z matką postępować, jak nabierać dystansu itp.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Hej. Najlepiej bliską osobą oddać do kliniki odwykowej. Mój dziadek na szczęście sam zrozumiał, że ma problem z piciem i chce się leczyć, dlatego zapisaliśmy go na terapię do Ośrodka Leczenia Uzależnień Primum Vivere https://www.osrodekodwykowy.pl/kontakt Dziadkowi udało się wyjść z nałogu, a pił 40 lat dzień w dzień. Widać, że metody terapii tam prowadzone są skuteczne. Dziadek sam mówił, że ludzie tam pracujący są profesjonalni i empatyczni, dzięki czemu o wiele lepiej podchodzi się do terapii. Ja wam polecam ten ośrodek, bo naprawdę warto zadbać o swoich bliskich.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...