Skocz do zawartości
Forum

Gość n...7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z cięciem się robiłam to przestałam na trzy miesiące lecz myśli o samookaleczeniu są bardzo intensywne to tak jak osoba uzależniona od papierosów która nie ma przy sobie co zapalić czyje się podobnie moja głowa potrzebuje tego wiem że to nie jest normalne nie mam z kim o tym porozmawiać moja silna wola i psychika już powoli się tracą co mam robić ?

Odnośnik do komentarza

Witaj n...7. Od jak długiego czasu się okaleczasz i czy już wcześniej korzystałas z wizyty u Psychologa lub psychiatry? Jeżeli tak i zaprzestałaś np. terapii to wróć na nią. Jeżeli nigdy nie korzystałas z pomocy specjalistów to teraz jak najbardziej powinnaś. Samookalecznie się może byc uzależniające, bo wszelkie negatywne myśli czy doświadczenia "uchodzą" podczas okaleczania. Ale jest to tylko chwilowe. Więc jeżeli nie chodziłaś na terapię, nie pracowałaś nad tym co powoduje u ciebie takie silne uczucia negatywne, być może problemy które są dla ciebie nie do rozwiazania  to własnie okaleczaniem się dajesz upust (chwilowe) tym problemom, negatywnym emocjom. I im częściej się okaleczasz, tym bardziej czujesz potrzebę robienia tego częściej szczególnie gdy pojawiają się i nawartswiają kolejne problemy. Czyli inaczej mówiąc okaleczasz się aby ulzyć problemom, ale faktycznie nie działa to tak że okaleczeniami te problemy się rozwiązują. Do tego potrzeba twojej pracy z terapeutą aby twoje problmey rozwiązać nie chwilowo ale tak abyś nauczyla sie widzieć to co jest faktyczną przyczyną twojego stanu i twojego zachowania. Wypracowania u ciebie przez ciebie możliwości abyś inaczej potrafiła zmierzyć się z przeszłymi i teraźniejszymi problemai i tym co w tobie jest negatywna a pociąga cię do okaleczania siebie. Skorzystaj z pomocy psychoterapeuty. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...