Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiele lat nadużywałam alkoholu. Nie piję od 5 tygodni. W lipcu ubiegłego roku enzymy wątrobowe w normie,w morfologii podwyższone MCV. W badaniu USG wątroba niepowiększona,niejednorodna echogenicznie. 3 tygodnie temu w USG wątroba niepowiększona,jednorodna. W wynikach krwi MCV 97.2, płytki krwi 228,ASPAT19,3U/L, ALAT 14,2U/L, ALP 70, GGTP 21U/L. PT 12,3 s, norma do 12,1s. ALB 4,78 g/dL, AFP 7,5 ng/ml,norma 0-9ng/ml. Objawy : bardzo duża męczliwość mięśni, przewlekłe zmęczenie, cuchnący kał,trudny do spłukania, odbarwione łożyska paznokci, kilka czerwonych plamek na tułowiu, zapominanie notoryczne co się chciało zrobić dosłownie przed chwilą. Czasem ból w prawym podrzebżu. Mam jeszcze inne wyniki z krwi ale jest tego dużo. Prosze napisac czy to marskość wątroby?

Odnośnik do komentarza
Gość Gość s...d

Witam. Coraz bardziej myślę,że to marskość. Od 6tygodni nie piję,schudłam 5,5kg bez zmiany diety, okres spóźnia mi się 5dni( ciąża wykluczona). Mam niepohamowaną ochotę na czekoladę,ciągle... Proszę niech ktoś napisze czy ma marskość i miał takie objawy na początku.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość s...d

Lekarz który robił USG 3tygodnie temu powiedział ze wątroba ok, ale na badaniu nie przyznałam Mu sie do nadużywania alkoholu. Zrobilam to poźniej w rozmowie telefonicznej,wtedy powiedzial ze mam zrobić ponownie enzymy wątrobowe i AFP za 2miesiące i znów umówic sie na USG. Czy to możliwe ze tylko elastografia pokaze czy to marskość,czy możliwe że lekarz nie zauważył marskości bo nie oglądał wątroby pod tym kątem??

Odnośnik do komentarza
Gość Gość s...d

Czytałam że czasem jeśli guzki na wątrobie są małe w marskości to można Jej nie zauważyć na USG i tylko elastografia jest w stanie to wykazać. Po prostu wariuję od tego myślenia. Lekarz powiedział żebym zrobiła gastroskopię jak skończy się jazda z koronawirusem. Ale moje objawy wskazują na marskość. Moje mięśnie szybko się męczą,włosy wypadają,te odbarwione łożyska paznokci. Mam nadciśnienie od 3lat.od tygodnia leki działają bardziej tzn obniżają mi bardziej cisnienie( 106/63) i wtedy boli mnie głowa.normalnoe na lekach mialam 120-130/80. Wyniki z morfologii MCV i MCH podwyższone też wskazują na marskość.tak samo jak za niski cholesterol LDL i HDL. Zrobilam szybciej to AFP ktore lekarz kazal zrobic za 2 miesiace.wynik 7,5ng/ml ,norma 0-9ng/ml. Proszę o jakąś interpretację

Odnośnik do komentarza
Gość Gość s...d

Czytałam że czasem jeśli guzki na wątrobie są małe w marskości to można Jej nie zauważyć na USG i tylko elastografia jest w stanie to wykazać. Po prostu wariuję od tego myślenia. Lekarz powiedział żebym zrobiła gastroskopię jak skończy się jazda z koronawirusem. Ale moje objawy wskazują na marskość. Moje mięśnie szybko się męczą,włosy wypadają,te odbarwione łożyska paznokci. Mam nadciśnienie od 3lat.od tygodnia leki działają bardziej tzn obniżają mi bardziej cisnienie( 106/63) i wtedy boli mnie głowa.normalnoe na lekach mialam 120-130/80. Wyniki z morfologii MCV i MCH podwyższone też wskazują na marskość.tak samo jak za niski cholesterol LDL i HDL. Zrobilam szybciej to AFP ktore lekarz kazal zrobic za 2 miesiace.wynik 7,5ng/ml ,norma 0-9ng/ml. Proszę o jakąś interpretację

Odnośnik do komentarza
Gość Gość s...d

Czytałam że czasem jeśli guzki na wątrobie są małe w marskości to można Jej nie zauważyć na USG i tylko elastografia jest w stanie to wykazać. Po prostu wariuję od tego myślenia. Lekarz powiedział żebym zrobiła gastroskopię jak skończy się jazda z koronawirusem. Ale moje objawy wskazują na marskość. Moje mięśnie szybko się męczą,włosy wypadają,te odbarwione łożyska paznokci. Mam nadciśnienie od 3lat.od tygodnia leki działają bardziej tzn obniżają mi bardziej cisnienie( 106/63) i wtedy boli mnie głowa.normalnoe na lekach mialam 120-130/80. Wyniki z morfologii MCV i MCH podwyższone też wskazują na marskość.tak samo jak za niski cholesterol LDL i HDL. Zrobilam szybciej to AFP ktore lekarz kazal zrobic za 2 miesiace.wynik 7,5ng/ml ,norma 0-9ng/ml. Proszę o jakąś interpretację

Odnośnik do komentarza
Gość Gość s...d

Nie. Po prostu czuję,że coś bardzo jest nie tak ,a biorąc pod uwagę historię z alkoholem mogę obawiać się najgorszego.na jednych stronach w necie piszą ze potrzeba kilkunastu lat picia żeby dorobić się marskości, na innych że u kobiety wystarczy 2 lata...

Odnośnik do komentarza
Gość Gość s...d

Nie. Po prostu czuję,że coś bardzo jest nie tak ,a biorąc pod uwagę historię z alkoholem mogę obawiać się najgorszego.na jednych stronach w necie piszą ze potrzeba kilkunastu lat picia żeby dorobić się marskości, na innych że u kobiety wystarczy 2 lata...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...