Skocz do zawartości
Forum

Jak mam rozumieć takie zachowanie mojego ojczyma?


Gość h...a

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to było molestowanie? Dzień dobry, mam 14 lat, a sytuacje miały miejsce niedawno. Otóż moja mama od 3 lat spotyka się z mężczyzną. Mieszka on z nami. Wszystko było dobrze do czasu jak przychodził do domu i leżąc na kanapie trzymał rękę na swoim członku albo pomiędzy nogami. Często przy tym zasypiał więc myślałam, że to odruch czy coś. Wczoraj zaś obudził się a moja mama poszła z psem. Weszłam do pokoju a on leżąc i mając rękę pomiędzy nogami coś do mnie zażartował takim dziwnym tonem. Nie był to żart o podtekście seksualnym, ale ta ręka i sposób w jaki na mnie patrzył była niekomfortowa. Pomimo tego nigdy nie było takich sytuacji poza tym jak kiedyś żywo mówił do mnie chodząc po pokoju o budowie domu więc temacie nieseksualnym a widziałam że stoi mu członek. Nie wiem czy te kilka sytuacji zalicza się do molestowania i jak zareagować. Ponadto on ma córkę w moim wieku więc nie wiem czy byłby do tego zdolny mając dziecko, którą dobrze traktuje. Co robić?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Gość h...a napisał:

Weszłam do pokoju a on leżąc i mając rękę pomiędzy nogami coś do mnie zażartował takim dziwnym tonem.

Trzeba zacząć od tego, że nie powinnaś wchodzić do sypialni mamy, tym bardziej wiedząc, że on tam jest. 

Nie wiem dlaczego często trzyma rękę między nogami, ale...

8 minut temu, Gość h...a napisał:

jak kiedyś żywo mówił do mnie chodząc po pokoju o budowie domu więc temacie nieseksualnym a widziałam że stoi mu członek.

z tego można wywnioskować, że ma problem z permanentnym wzodem. 

To nie jest molestowanie, ale powinnaś porozmawiać z mamą o tych krępujących sytuacjach. 

Uważaj też na niego, nie spoufalaj się, omijaj łukiem w sytuacjach krępujących, bo zdarza się, że faceci mam, później bardziej zwracają uwagę na ich córki. 

Odnośnik do komentarza

Dziwna sytuacja, że skoro facet ma problem z nadmierną potencją, to matka dziewczyny tego nie zauważa. Ja -jako partnerka- z pewnością bym to zauważyła, bo pewnych rzeczy nie da się przegapić. Skoro młoda dziewczyna to zauważa, to partnerka nie widzi czy nie chce widzieć? 

Domyślam się, że dziewczyna czuje się niekomfortowo, zawstydzająco, a może nawet czuje się zagrożona. Rozmowa z matką jest ważna, ale należy się do niej przygotować, gdyż nie wiadomo jakie są relację miedzy matką a córką.

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Facet zachowuje się obleśnie. Nawet, jeśli nie ma złych zamiarów wobec autorki, to trzymanie łapy na genitaliach, czy paradowanie ze wzwodem jest poniżej krytyki. Przecież on wie, że mu stoi, więc powinien zejść z oczu młodej, a nie narażać jej na taki widok. Przy własnej córce raczej by tak nie paradował, no chyba, że faktycznie jest zbokiem.

Autorko, masz zapewne jakieś kieszonkowe, zamów sobie z konta i na adres  jakiejś koleżanki wisiorek z kamerką (są takie w kształcie krzyżyka, lub długopis z dyktafonem i kamerką) koszt nieco ponad 100zł. Lepszy krzyżyk, noś go przy sobie, a za jakiś czas, gdy podobne zachowania będą się powtarzać pokaż nagrania mamie.

Na ten moment jesteś w trudnej sytuacji, bo nie masz dowodów. Nawet jeśli powiesz o tym mamie, ona będzie między młotem, a kowadłem. Facet z pewnością się wyprze, a i matka będzie miała dylemat (bez dowodów), bo z pewnością zaangażowała się w ten związek i chce ułożyć sobie z nim życie.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...