Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Czy potrzebuje pomocy ? Witam Mam na imie Natalia mam 15 lat, juz od dobrych 2 lat jest ze mna coraz gorzej. W 6 klasie bylo jeszcze do zniesienia i niezbyt sie tym przejmowalam ale obecnie jestem w 8 i czuje ze to juz wypada mi spod kontroli. A mianowicie jestem pod ciaglym stresem. Chodze po szkole i mam wrazenie ze wszyscy sie na mnie patrza, przez co sie stresuje i nie wiem jak mam sie zachowywac czasami musze zamknac sie w toalecie bo cala sie trzese , jednak nie jestem zdolna do placzu... Choruje od urodzenia na astme oskrzelowa, przez co nie moge biegac i na lekcjach wf jestem zwolniona tylko z biegow, jednak kiedy ćwiczę znow dopada mnie uczucie ze wszyscy sie patrza, siedze na lawce i gdy slysze odgłos odbitej pilki mam wrazenie ze leci ona w moja strone i odrazu cala sie spinam i nerwowo sie rozgladam. Zaczelo mnie to juz męczyć wiec czesto nie cwicze na wf przez co mam same jedynki. Jesli chodzi o wystąpienia na srodku klasy to nie jest lepiej. Jestem dosc niska mam 155cm wzrostu przez co siedze w pierwszej lawce i tutaj rownierz mam wrazenie ze wszyscy sie na mnie patrza, boje sie oddychac! Boje sie poruszyc ! Bo nam wrazenie ze to zle wyglada , dziwnie, jak mam wytrzec tablice to cala sie trzęse... Stalam sie strasznie rozdrazniona, gdy przychodze do domu i widze ze np. Siostra zabrala mi ksiazke to odrazu wpadam w szal! Jednak to nie koniec.... Mam wtazenie ze to wszystko sobie wymyslam , ze zycia nie ma... Ze nie istnieje... Nie ma mamy nie ma taty nie ma babci dziadka... Nie ma takiego czegos jak szkola, czy nawet mnie! Nie ma ! To tylko wyobraznia to nie istnieje ! Juz nie wiem co mam robic... Boje sie powiedziec to rodzicom poniewaz sprawie im tym klopot... Juz maja dosc na glowie zebym ja im jeszcze trula... A nawet jesli im powiem to moze to wszystko se wymyslam... Moze tak naprawde przesadzam .... Z gory przepraszam za wszystkie bledy...

Odnośnik do komentarza
Gość Moja droga

Nie jestes niczemu winna. To czesc dojrzewania. Z rodzicami warto rozmawia o takich sprawach. Oni Cię znaja i kochają. Pomoga jesli TY na to im pozwolisz. Tez jestem niska (153 cm wzrostu) i tez swego czasu mialam z tym problemy. Ale robilam tak aby to mi odpowiadalo nie moim rowiesnikom. Dzieki temu mam ,,kregoslup" a nie pseudo znajomych,kolegow,kolezanki czy bog wie co. Wiem,ze w tym czasie sa potrzebni rowiesnicy ale pomysl czy chcesz miec ,,kolezanke" ktora Cię lubi za cos czego ty nie lubisz. Nie lepiej byc soba przy kims kto Cię lubi za to wlasnie jaka jestes NAPRAWDE. Uwierz mi ze ta SWOBODA bycia soba jest cenniejsza niz tabun ,,przyjaciół". Porozmawiaj z rodzicami,bedzie ci lzej i moze cie zaskocza...

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość m...a napisał:

Boje sie powiedziec to rodzicom poniewaz sprawie im tym klopot..

Powinnaś powiedzieć, bo potrzebujesz pomocy.

4 godziny temu, Gość m...a napisał:

Mam wtazenie ze to wszystko sobie wymyslam , ze zycia nie ma... Ze nie istnieje... Nie ma mamy nie ma taty nie ma babci dziadka... Nie ma takiego czegos jak szkola, czy nawet mnie! Nie ma ! To tylko wyobraznia to nie istnieje !

Myślę, że sama sobie wkręciłaś ten film, gdyż łatwiej jest znieść cierpienie udając, że to się nie dzieje naprawdę.

4 godziny temu, Gość m...a napisał:

A nawet jesli im powiem to moze to wszystko se wymyslam... Moze tak naprawde przesadzam ...

Nie wymyślasz w tym sensie, że autentycznie tak się czujesz. Prawdo podobnie masz niskie poczucie wartości i kompleksy m.in. z powodu wzrostu. Nad tym trzeba popracować, ale ktoś Ci musi pomóc. W tak młodym wieku nie wiesz jak podwyższyć swoją wartości jak siebie polubić-to zrozumiałe. Dlatego ktoś powinien Cie nakierować, poprowadzić. Czy przesadzasz... hmmm trudno określić.  Jeżeli czujesz, ze faktycznie przesadzasz, to przestań przesadzać i z głowy ?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...