Skocz do zawartości
Forum

Ciąża po czterdziestce


Gość mama po 40stce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mama po 40stce

Witam wszystkie Forumowiczki
jestem tu nowa więc chciałabym się przedstawić, mam na imię Małgorzata i mam 43 lata. I tu jest własnie problem. Zaszłam w ciążę... cieszę się, że będę miała dziecko, mam już 2 córki, jedna ma 23 lata druga 21 (ma synka 4 miesięcznego) i teraz ja jestem w ciąży. Cieszę się że będzie dziecko, ale jest mi wstyd, że ktoś sobie może pomyślec, że jestem za stara na dziecko, że będzie miało babcię a nie matkę. Nie wiem jak powiedzieć o tym córkom, przeraża mnie, że moje dziecko będzie w wieku wnuczka. Wstyd mi jest nie ukrywam a z drugiej strony jak się dowiedziałam, że to ciąza to przeszło mnie uczucie szczęścia że jeszcze raz to wszystko, poczuje się młoda. Moja córka z synkiem nie mieszkają ze mną tylko z jej teściami więc nie opiekuję się Kacperkiem codziennie a bardzo bym chciała, a teraz będę miała swoje. Tylko co inni pomyślą? Stara a głupia? I jak córki zareagują? Mam tyle obaw a w głebi serca sie ciesze, to takie dziwne przeciwne uczucia. Jak uwierzyć w siebie?

Odnośnik do komentarza

To Ty masz być szczęśliwa, jeśli Ty będziesz, będzie szczęśliwe także Twoje dziecko i Twoja rodzina. Na pewno to dla nich będzie zdziwienie ale z drugiej strony może będzie własnie miła niespodzianka? Nie przejmuj się tym to Twoje życie Twoja rodzina Cię kocha i pokocha malucha!

Nothing compares, no worries or cares
Regrets and mistakes they're memories made
Who would have known how bittersweet this would taste?

Odnośnik do komentarza

Moja matka mnie urodziła w wieku 45 lat i jestem jedynaczką. Teraz ja mam 20 a ona 65 i nikt jeszcze nigdy nie powiedział że to moja babcia. W ogóle nie było żadnych głupich docinków z niczyjej strony.
Nie ma czego się wstydzić. Wiele jest takich matek które właśnie decydują się na dziecko po 40stce, gdzieś czytałam że co roku w Polsce ok 6000-8000tys matek rodzi po czterdziestce.
Powinnaś się cieszyć że będziesz miała dziecko i nie zwracać uwagi na to co inni myślą. Dopóki możesz mieć dzieci to za stara nie jesteś.

Odnośnik do komentarza

Nie martw się tym. Jedyne na czym musisz się skupić to teraz Twoje zdrowie. Masz ponad 40 lat i wiesz na pewno jakie jest ryzyko zachorowań dziecka na różne zespoły czy upośledzenia. Nie pomyśl że Cie straszę nic bardziej mylnego. Sama zaraz bedą mamą (mam 25 lat) a boje sie o moją pociechę. Dlatego mysle ze nie powinnaś bać się reakcji swoich córek czy kogokolwiek. W końcu są jakieś skrajności. Jedne rodzą w wieku 15-17 lat inne kobiety już dorosłe z doświadczeniem w wieku powyżej 40 i dzieci rodzą sie zdrowe. Zobaczysz ze bedziesz tym bardziej teraz dobra mamą. Przezyłaś juz 2 porody. Masz dorosłe córki, doświadczenie. Teraz Świat oferuje tyle doskonałych rzeczy dla matki i dziecka. Przeżyjesz drugą młodość! Poczujesz się znowu jak 20- kilku latka :) Zostaliście pewnie z mezem troche osamotnieni. A taki maluszek rozświetli wasze zycie. I to nic ze Twoj wnuczek bedzie mniej wiecej w wieku Twojego dziecka. Zobaczysz jak bedą sie dogadywać. Teraz dbaj o siebie o dziecko a reszta sie przecież ułoży. No co jak co ale 15 lat nie masz żeby bać się reakcji rodziców ;)

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim gratuluje! Nic sie nie martw! Wiele kobiet rodzi w tym wieku, moja babcia na przyklad urodzila moja mame w wieku 40 lat i tez juz miala 2 dzieci, nie bylo zadnych problemow ze zdrowiem. Przeciez nie jestes stara 40 lat to jeszcze mloda osoba :) Niektore kobiety rodza jeszcze pozniej, a na zachodzie ostatnio nawet jest modne rodzic ok. czterdziestki, takze nic sie nie martw i zdrowka zycze Tobie i malemu :)

Odnośnik do komentarza

ojej, a co to za problem - ciąża po 40stce? W tym wieku kobiety normalnie rodzą dzieci, to ostatni dzwonek :) nie bez powodu matka natura pozwoliła ci mieć jeszcze jedno dziecko, to wielkie szczęście! Ciesz się, a nie zamartwiaj! Poza tym to nagłe przerwanie monotonii odżywi twój związek z mężem i zbuduje jeszcze silniejszą więź :) jesteś doświadczoną matką, masz dwie córki więc nie masz powodów do obaw. Jedyna wada tego wszystkiego jest taka, że kobietom po 40 ciężej jest donosić ciążę itp. Nie denerwuj się więc i nie przejmuj ewentualnym gadaniem, to jest twój brzuch i twoje życie, jesteś dorosła, samodzielna także co kogo to obchodzi?

Odnośnik do komentarza

Gratuluję:)
Przestań myśleć co inni powiedzą.... niech zazdroszą to po pierwsze. Po drugie to musisz dbać o siebie więc zero nerwów. Po trzecie dasz sobie rade, pomyśl dwie córki już masz to z 3 sobie nie dasz rady? Na pewno urodzisz piękne dziecko i będziesz bardzo szczęśliwi. Trochę więcej pozytywnego myślenia.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Gratuluję wszystkim mamom po 40-stce. Ja do 40-stki dobiegam i bardzo chciałabym jeszcze mieć drugie dziecko. Ale nie składa się w życiu kompletnie, nie mam łatwej sytuacji, co innego gdyby życie mnie zaskoczyło :) ale jakoś nie chce mnie zaskoczyć :)

Odnośnik do komentarza

Gratuluje odwagi:) ja bym sie nie zdecydowała a mam 37 lat,ale to jest wybór indywidualny.Nie martw sie bedzie dobrze nie patrz na ludzi,kazdy niech sie zajmie swoim zyciem.Jestes szczesliwa!!!!! najwazniejsze!masz meza ktory dzieli z toba to szczescie? do przodu marsz:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Gratulacje :) ciesz sie swoim szczesciem ja mam kolezanke, jej mama urodzila ja jak miała 47 lat:) sa ze soba bardzo zżyte, i to najlepsze co jej mame spotkało. Ma powód do domu córka kończy medycyne. Przykre jest to, że mentalność w Polsce jest jaka jest, bo ludzie mówią, ludzie patrzą i co powiedzą, nie myśl o tym , w innym kraju nikt by nie myslał, że to będzie coś złe, badz szcześliwa :) powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

wiesz chyba tylko jakiś idiota może Ci docinać normalny człowiek nie czepi się dziecka które mu nic nie zrobiło i które Ty będziesz wychowywać i kochać nie martw się boisz się córek ale to nie jest ich sprawa równie dobrze ty mogła byś czepiać się ich ale one są dorosłe zrozumieją teraz to raczej badania zdrowe odżywianie i najlepsze przed tobą uszy do góry nastawienie w ciąży to podstawa musi być pozytywne..

Odnośnik do komentarza

W filmie "Klan" też została pokazana tak sama właśnie sytuacja życiowa. Swoim córkom jak również znajomym i rodzinie pokaż, że to jest owoc waszej miłości a na taki cud jakim jest życie nigdy nie jest za późno i mów o tym z uśmiechem na ustach i w oczach a wiele osób będzie ci zazdrościło a twoje córki będą widziały w tobie "starszą" siostrę - koleżankę, z którą będą miały wspólne problemy i radości z wychowywania dzieci.

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

Andy30
Co prawda jestem facetem ale swoje trze grosze powiem , że widuje kobiety dojrzałe z dziećmi np. na rowerze i pierwsza myśl to... wpadka.Zawsze możesz zostawić dziecko w szpitalu po porodzie.No cóż...nie ulegaj tak tym cmokaniom i achom...

Dobrze się czujesz?! Czemu miałaby zostawić dziecko w szpitalu?! Bo sobie ktoś pomyśli, że wpadka? Jesteś zdrowo pieprznięty, skoro uważasz, że to co sobie ktoś pomyśli ma być powodem do porzucenia dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...