Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kuchnia Fit"


Rekomendowane odpowiedzi

Moim ulubionym deserem są naleśniki. Najbardziej lubię naleśniki z serem, rodzynkami i jabłkami oraz różnymi sosami owocowymi. Naleśniki przypominają mi o swoim dzieciństwie, o wielu wspaniałych chwilach. Wspominam wiele miłych chwil, a smak naleśników robionych przez moją mamę mam do dziś w pamięci - były aksamitne, lekkie, słodkie, po prostu zniewalające. Był taki czas, że potrafiłam jeść naleśniki na śniadanie, obiad i kolację ... i wcale mi się nie znudziły, bo zawsze można wymyśleć ciekawy farsz i interesujące "przybranie". Naleśniki są moim numerem jeden na liście deserów.

Odnośnik do komentarza

Mój ulubiony deser to jogurt naturalny z owocami: banan, kiwi, brzoskwinia. Do tego musli z dodatkiem orzechów i migdałów. Taki posiłek dodaje mi siły i energii a także witamin i minerałów niezbędnych do intensywnego trybu życia jaki prowadzę. Lubię zdrowe i dobre jedzenie, ponieważ lubię łączyć przyjemne z pożytecznym a inwestycja w zdrowie będzie najlepszą inwestycją w siebie a także dobre samopoczucie :)

Odnośnik do komentarza

Napisz, jaki jest Twój ulubiony deser i dlaczego

Moczka, od tych świąt moim ulubionym deserem jest Moczka.

MOCZKA
Skład:
Woda 4l
Piernik 0,5 szt.
Czekolada gorzka 1szt.
Rodzynki 300g
Śliwki suszone 200g
Orzech włoski 300g
Migdały 100g
Morele 200g
Cukier do smaku
Cukier wanilinowy 1szt.
Sok z cytryny 50ml
Kompot truskawkowy 0,5l
Kompot agrestowy 0,5l
Masło 200g
Mąka pszenna 5 łyżek
Wykonanie:
Piernik pokroić w małą kosteczkę, następnie wsypać do osłodzonej wody i gotować do momentu całkowitego rozgotowania piernika ciągle mieszając. W międzyczasie można dodać pokrojone śliwki, morele, rodzynki, orzechy. Pod koniec gotowania dodać czekoladę, migdały. Zrobić jasnozłotą zasmażkę z masła i mąki pszennej, po czym dodać do moczki. Na koniec po ugotowaniu dodać kompoty i sok z cytryny. Przechowywać w chłodnym miejscu, jeść na zimno.

Uwielbiam Moczkę nie tylko za jej wspaniały smak, ale również za to, że jedząc ją wspominam przyjemne chwile z ukochanym, wszak to on dał skosztować mi jak smakuje ten słodki deserek, nigdy go nie jadłam, ale już wiem, że będzie towarzyszyć mi w każde święta. Moczka, jej smak sprawia, że mam gęsią skórkę, z wrażenia, być może wpływają na to również uczucia, jakie żywię do ukochanego, i być może dlatego ten deser jest dla mnie tak bardzo wyjątkowy.

Odnośnik do komentarza
Gość skucharska

Moim ulubionym deserem sa lody Hagena o smaku pralinkowym,sa najpyszniejsze na swiecie,maja wiele smakow wartch wypróbowania,a z moich własnych wypiekow uwielbiam kruche babeczki wypelnione masa tofii i masłem orzechowym:)

Odnośnik do komentarza

Cóż moim ulubionym deserem(łakociem:) jest Czekoladowe salami.
Poznałam jego smak na jednej z urodzinowych imprez ciotki, gdy takim oto smakołykiem poczęstowała ludzi. Jakże wielkie było zdziwienie, gdy salami, które powinno być słone i mięsiste okazało się niesamowicie smacznym czekoladowym ciastem z kawałeczkami pierniczków. Przyznam że od tamtej pory to salami jest moim faworytem, zarówno pod względem smakowym jak i prostotą w przygotowaniu. Na prawdę nie wiele trzeba by stworzyć taki smakołyk, a wrażenie na gościach jest gwarantowane :) Ponadto nie jest tak kaloryczne jak inne desery więc można je przygotowywać bez obaw o dodatkowe kilogramy ;) Oczywiście poleciłabym ten robiący wrażenie każdej gospodyni domowej i łasuchom, którym nie chce się za dużo robić a chce się zjeść coś słodkiego. :)

Odnośnik do komentarza

Mój ulubiony deser to brownie z orzechami, które poprawiają koncentrację. Poniżej podaję przepis dla wszystkich zainteresowanych, którzy mają ochotę na chwilę zapomnienia bez wyrzutów sumienia, podnoszącą poziom endorfin i wzmacniającą skupienie :)

Orzeszki ziemne (300 g) lekko zarumienić na patelni.
Roztopić 2 gorzkie czekolady z kostką masła. 3 jajka ubić ze szklanką cukru, wymieszać z masą czekoladową i 1/2 szklanki mąki. Ciasto piec około 30 minut.

75 g masła roztopić w rondelku, dodać szklankę cukru. Mieszać do uzyskania jednolitej brązowej masy. Dolać pół szklanki wody (uwaga - będzie pryskać), gotować jeszcze kilka minut. Po zdjęciu z ognia dodać 2 szklanki mleka w proszku i zmiksować. Dodać orzeszki ziemne (wcześniej przyprażone na patelni) i opakowanie serka mascarpone.

Ostudzone brownie po wyjęciu z piekarnika przekroić w poprzek na dwie części. Każdą posmarować masą karmelową i złożyć (I warstwa - brownie, II warstwa - karmel, III warstwa - brownie, IV warstwa - karmel). Polać płynnym karmelem (roztopione 75 g masła, pół szklanki cukru gotowane przez około 15 minut).

ZACHWYCAĆ SIĘ SMAKIEM!

Odnośnik do komentarza

CIASTO Z GARNKA
pachnie w całym domu, doskonałe do kawy , herbaty w zimowe wieczory i co najważniejsze nie nudzi się a z każdym dniem jest coraz lepsze

1/2 kg mąki pszennej
5 dkg drożdży
1 szklanka letniego mleka
3 jajka
szczypta soli
4 łyżki cukru

rozczyn : 2 łyżki mąki
1 łyżka cukru
trochę mleka
drożdże
z tych składników zamieszać rozczyn i odstawić do wyrośnięcia.Pozostałe składniki wymieszać,dodać rozczyn i ponownie zostawić do wyrośnięcia. Utrzeć 150 g masła z 20dkg cukru pudru i odrobiną cukru waniliowego.Wyrośnięte ciasto wyłozyć na stolnicę ,delikatnie rozwałkować,posmarować przygotowanym masłem i podzielić na 3 części.Zaplesć warkocz i włożyć do garnka wysmarowanego tłuszczem i obsypanym mąką.Piec 50 minut w temp 180stopni.Można posypać cynamonem,sezamem-co kto lubi

monthly_2015_01/konkurs-kuchnia-fit_2372.jpg

Odnośnik do komentarza

Prawdziwa szczera miłość, która nigdy nie gaśnie to miłość do... owoców i czekolady. Wystarczy uruchomić twórczą inwencję, a pyszna owocowa wariacja na talerzu powstanie w mgnieniu oka. Mój ulubiony deser to całe gruszki gotowane w syropie w sosie czekoladowym z migdałami. Gruszki mają nie tylko oryginalny kształt, ale też wyśmienicie smakują. A do tego są cennym źródłem minerałów oraz prezentują się wyjątkowo apetycznie i dekoracyjnie. To swoista chemia pojawiająca się z każdym słodkim kęsem. Z chwilą wkładania tego deseru do ust do mózgu dociera sygnał, że dzieje się coś ekscytującego. Szybko rośnie poziom endorfin, co wpływa na uczucie zadowolenia. Zyskuję dobry humor, zwiększoną energię i koncentrację, ale także zgrabną sylwetkę. To naturalna gratka dla organizmu. To molekuły radości i słodka namiętność, które można jeść bez ograniczeń, ale tym razem to nie grzech. Dostarcza naturalnej przyjemności i rozkoszy podniebienia. Inny deser to śliwki pieczone z brązowym cukrem w białej czekoladzie. Śliwki są niepowtarzalne. W smaku, barwie i lekkiej atłasowej omszałości. Są doskonałe i eleganckie w połączeniu zwłaszcza z białą czekoladą.

Odnośnik do komentarza

Desery uwielbiam niesamowicie
lecz powiem wam bardzo skrycie,
ostatnio na dietę przechodzę
i do słodkości bardzo mi nie po drodze.
Jednak mam na to sposoby
marchewki są dobre dla zdrowia i urody.
Więc moim ulubionym deserem
jest ciasto marchewkowe, które robię z przyjacielem.
Na wzrok dobre są marcheweczki
dla każdego chłopca i każdej dzieweczki!
Dlaczego jest aż takie wspaniałe?
Bo nawet dla odchudzających jest doskonałe!
Dlatego więc polecam spróbować
i tego pysznego ciasta skosztować! :)

Odnośnik do komentarza

Nic nie może równać się z tiramisu - spektakularny efekt w zaledwie kilka minut gwarantowany! Nie ma nad nie nic lepszego! Kusi obietnicą raju: ma niebiańską lekkość, boską puszystość, kuszącą eteryczność... I jest grzechu warte: diabelnie mocna kawa i gorzka czekolada wodzi na pokuszenie me zdetronizowane kubki smakowe... Gdy o nim myślę - przestaję myśleć o niebieskich migdałach. Gdy je przyrządzam - bujam w obłokach fantazji. Gdy się nim delektuję - czuję niebo w gębie. Gdy ostatni kęs wędruje do mojej buzi - jestem w siódmym niebie. Tiramisu to prawdziwa uczta dla miłośników niepowtarzalnego smaku rodem ze słonecznej Italii. A sos amaretto dodaje mu charakteru i sprawia, że deser jest smakowicie wyrafinowany. Bajecznie łatwe, bajecznie pyszne! Kto raju na Ziemi szuka, niech tiramisu zrobić rusza!

Odnośnik do komentarza

To najlepsze zdrowe ciasteczka, jakie miałam okazję jeść, dlatego polecam wypróbować ;). Dlaczego je lubię? Bo jem je bez wyrzutów sumienia i nic mi się nie odkłada :D

Składniki:
szklanka pure z dyni
szklanka mąki migdałowej
pół szklanki mąki kokosowej
2 łyżki cynamonu
łyżka proszku do pieczenia
1 jajko
3 łyżki oleju kokosowego
1/3 gorzkiej czekolady
2 garści suszonej żurawiny.

Ugotowaną dynię blendujemy na pure, łącząc ją z cynamonem, jajkiem, proszkiem do pieczenia oraz mąką migdałową. Miksujemy na jednolitą masę. Rozpuszczamy olej kokosowy dolewając go do masy. Wsypujemy mąkę kokosową i mieszamy. Na koniec wsypujemy pokrojoną w drobną kosteczkę czekoladę oraz żurawinę. Dynia oraz mąka kokosowa zapewnia słodki smak ciasteczek, jednak można dodać miodu, jeśli dla kogoś masa wyjdzie za mało słodka. Na blaszce formujemy ciasteczka w kształcie serduszek. Pieczemy w temperaturze 200 stopni około 30 minut. Podajemy z kawusią.

monthly_2015_01/konkurs-kuchnia-fit_2374.jpg

Odnośnik do komentarza

Mój ulubiony deser? OWSIANKA!
Niby banalny postrach przedszkola,
lecz w tym magicznie smacznym wydaniu
nie ustępuje ciasteczkom pola!

Spróbujcie sami - smaczna i zdrowa,
pełna przysmaków, pełna dobroci
- za tę owsiankę każdy domownik
po jednej łyżce wnet Was ozłoci! :)

OWSIANKA "7 ŻYCZEŃ"

Składniki:
1/2 szklanki mleka
1/2 szklanki wody
5 łyżek błyskawicznych płatków owsianych KUPIEC
1/4 łyżeczki soli
i...
trochę miodu
trochę orzechów włoskich
trochę suszonych jabłek
trochę suszonych wiśni
trochę suszonych śliwek
trochę rodzynek (które z natury już są suszone...)
trochę cynamonu (w moim wypadku - trochę więcej niż trochę...)

Nazwa "7 życzeń" wzięła się właśnie od tych "trochę" - bo wrzucam do owsianki wszystko, co sobie życzę. Ale najpierw, oczywiście, podgrzewam wszystko, stale mieszając, aż się zagotuje i na małym ogniu grzeję jeszcze moment. W tym czasie - czary, mary - suszone owoce pęcznieją, płatki miękną, magia działa... a później można już jeść - pyszne, puszyste, pachnące domem i beztroską rozgrzewające śniadanie! Polecam! To mój ukochany deser - pyszny, zdrowy i bardzo domowy! :)

Odnośnik do komentarza

Spośród wielu pysznych ciast dla mnie najlepsza jest W-Ztka. ten wyśmienity smak towarzyszy mi od lat i uwielbiam ją jeść na co dzień i od święta. Szkoda tylko, że tak naprawdę nie powinnam.. bo w nadmiarze z moim cukrem nie idzie w parze. Jednak mimo tego zdarza mi się skusić na całe ciastko, co W-Ztka to dla mnie coś wyjątkowego.

Odnośnik do komentarza

Ach te lody... dla ochłody w gorące czy zimne dni dają mi poczucie swobody. To mój deser ulubiony każdy smak jest jakby dla mnie stworzony. Najlepsze są waniliowe i czekoladowe, sosem polane lub soute podane. Mogłabym je jeść o każdej dnia i nocy porze, bo po nich jestem w świetnym humorze. Nie ma bez lodów żadnego deseru chociaż przez życie próbowałam już wielu. Przy nich kaloriami się nie przejmuję, choć czasem po cichu tych "malutkich" porcji żałuję...

Odnośnik do komentarza

Tak szczerze, to nie mam takiego ;). Co prawda lubię słodycze, ale niestety nie mam na tyle motywacji, by przygotować deser samodzielnie, dlatego, również niestety, sięgam po gotowce - bomby kaloryczne. Dlatego bardzo chciałabym otrzymać tę książkę, by w końcu zacząć zdrowo i rozsądnie jeść słodkości (z pozostałymi posiłkami nie ma tego problemu). Jestem także mamą prawie 2-letniej dziewczynki, dlatego tym bardziej powinnam jej dawać dobry przykład w jedzeniu słodyczy (póki co owoc zakazany smakuję wieczorami, gdy córka śpi). Byłoby wspaniale posiadać tę pozycję w swojej domowej biblioteczce i wspólnie, rodzinnie, cieszyć się smakami fit deserów ;). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Galettes sucrees - arabskie pierniczki
Składniki:
• 4 jajka
• 3/4 szklanki cukru
• 1/2 szklanki oleju
• 3 szklanki mąki razowej
• 2 łyżeczki proszku do pieczenia
• po 1/2 łyżeczki soli i cynamonu
• po 1/2 szklanki posiekanych migdałów, orzechów włoskich, suszonych moreli i daktyli (bez pestek)
• 1 łyżka ziaren sezamu

Wykonanie:
Ubij 3 jajka z cukrem, dodaj olej, mąkę z proszkiem do pieczenia, sól i cynamon, a na koniec posiekane orzechy i owoce. Przełóż ciasto na oprószoną mąką stolnicę. Podziel je na 2 części, z każdej ulep wałek o długości 35 cm i grubości 5 cm.
Ułóż oba wałki na natłuszczonej blasze, pozostawiając 2-3 cm odstępu pomiędzy nimi. Ubij ostatnie jajko i posmaruj ciasta. Posyp ziarenkami sezamu.
Piecz 20 minut na środkowym poziomie piekarnika w temp. 175°C. Odstaw na 5 minut do ostygnięcia. Pokrój (nożem z ząbkami) na kawałki o grubości 2 cm. Ponownie ułóż na blasze i piecz 15 minut w tej samej temperaturze.

Odnośnik do komentarza

Moim ulubionym deserem jest karpatka. To ciasto kojarzy mi się z dzieciństwem, dlatego tak często do mnie wraca.
Każdy z domu wynosi jakieś smaki. Drożdżowe babci, rosół dziadka z makaronem własnej roboty, pierogi iii... tak wymieniać można by było bez końca.
Jak na każdego łasucha przystało mam też swoje ulubione ciasto, którym jest właśnie domowa karpatka, robiona od początku do końca przez moją mamę a nie jak ma to często miejsce, z opakowania. Pamiętam jak jako dziecko nie mogłam się doczekać, kiedy mama zrobi to ciasto a później jak już zrobiła, kiedy je pokroi i kiedy w końcu wyląduje już nawet nie na talerzu a w moich dziecięcych, małych rączkach. Ten smak, ten zapach, ta delikatność kremu rozpływającego się w ustach, mhmmm...
Coś niebywałego i aż trudnego do opisania.

Odnośnik do komentarza

Drodzy forumowicze! Serdecznie dziękujemy za Wasze zgłoszenia - a było ich mnóstwo :-)

Ciężko było wybrać, ale mogliśmy nagrodzić tylko 3 osoby. Oto i szczęśliwcy:

Patrycjafilip
spezyna92
mitek111

Serdecznie gratulujemy! Czekamy na Wasze adresy do wysyłki nagrody pod mailem: konkurs@abczdrowie.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Odnośnik do komentarza

Moim ukochanym, a zarazem banalnym deserem są lody bardzo dietetyczne ;) już podaję przepis, właściwie to wszystko według uznania. U mnie to zazwyczaj:

- 2 duże jogurty naturalne
- sok z całej cytryny
- skórka starta z tej cytryny
- cukier puder według uznania

Wszystko wystarczy zblendować. Trzeba je wyjmować średnio co godzinę, żeby zamieszać. Są one dość twarde, jednak wystarczy poczekać 3-4 minuty i już można jeść ; )

Dodam jeszcze tylko, że można zastosować każdą kombinację typu jogurt +....., zależy od inwencji. Moje ulubione to oczywiście cytrynowe, kawowe z kawy rozpuszczalnej, truskawkowe oraz grejfrutowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...