Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kuchnia Fit"


Rekomendowane odpowiedzi

Moim ulubionym a zarazem najprostszym i zdrowym deserem jest ryż z cynamonem, pamiętam ten deser jeszcze z dzieciństwa - zawsze dosypałam do niego cukru. Do tej pory gdy mam ochotę na coś słodkiego mogę szybko zagotować ryż i dodać cynamon oraz cukier i nie muszę się martwić o alergeny takie jak gluten, który obecnie dodawany jest prawie do wszystkiego. Poza tym zawsze gdy łapie mnie głód mogę zjeść pożywny deser :)

Odnośnik do komentarza

Mój ulubiony deser suszone śliwki z makaronem jest bardzo prosty. Potrzebujemy tylko kilku składników:
1. 500g makaronu (najlepiej taki jak na łazanki),
2. sól,
3. łyżka oleju,
4. 200g suszonych śliwek,
5. woda
6. 3 łyżki cukru.

Makaron gotujemy w osolonej wodzie z dodatkiem łyżki oleju aby się nie posklejał wg przepisu na opakowaniu. Następnie odcedzamy. W międzyczasie kroimy suszone śliwki na mniejsze kawałki, wrzucamy do rondla z małą ilością i cukrem, do czasu aż cukier się rozpuści, część wody odparuje, a ze śliwek powstanie "papka". Do tak przygotowanych śliwek wrzucamy makaron i mieszamy. Podajemy na ciepło lub na zimno.
Smacznego :)

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak inni są trudności z wyborem ulubionego deseru mam ich kilka co najmniej pierwszym są różnego rodzaju serniki ale zdecydowała bym się na sernik z kroplą rosy jest pyszny.kolejnym ulubionym deserem jest blok czekoladowy ale niestety rzadko jadam go ponieważ ma za drogie składniki jak to się mówi jest jedzony od jakiegoś święta.Muszę jeszcze wspomnieć o karpatce jest smaczna chociaż też z nią dużo problemu oczywiście kiedy robi się go swoimi rękoma a nie z proszku.

Odnośnik do komentarza

Recepturę mam ciekawą
Na nieziemskie brownie z kawą!
Cukier biały i brązowy -
Odmierz równo dwie połowy,
Dodaj mąkę, sól, kakao
Zmieszaj razem z cukrem śmiało.
Starta gorzka czekolada
Do miseczki sama wpada.
Kawa, masło, kąpiel wodna,
Wnet mieszanka będzie zgodna.
Wlej ją do składników sypkich,
Brownie jest z gatunku szybkich!
Dodaj jajka. Ale heca!
Koniec pracy! Fik do pieca!
Teraz chwila, aż się schłodzi,
Bo gorące Ci zaszkodzi!
Kiedy czas konsumpcji będzie,
Ach! i Och! usłyszysz wszędzie!

Odnośnik do komentarza
Gość Ania12234

Moim ulubionym deserem jest galaretka z owocami. Robi się go bardzo szybko. Jest smaczny. Najpierw wkładam owoce do kubeczka i zalewam 2 kolorami galaretek. Czekam aż zastygnie. Przed podaniem polewam bitą śmietaną i na górę nakładam wisienkę.

Odnośnik do komentarza

Dbam o zdrowie i staram odżywiać się prawidłowo. Moim ulubionym i bardzo delikatnym deserem jest mus truskawkowy z odrobiną gorzkiej czekolady. Latem jak są świeże truskawki miksuję je z jogurtem naturalnym do tego dodaję kilka kropli soku z cytryny. Na dno pucharków układam biszkopty, na to mus a na wierzch ścieram gorzką czekoladę. Deser smaczny i prosty jest gotowy. Mogą być również mrożone truskawki lub inne owoce. Smacznych i słodkich deserków :)

Odnośnik do komentarza
Gość SzefowaKuchni

Mój ulubiony deser to budyń jaglany. Kaszę jaglaną należy zmiksować z blenderem wraz z mlekiem i miodem.

Jem go bez wyrzutów sumienia, w końcu to samo zdrowie a cenię za to, że w zależności od dodatków, za każdym razem smakuje inaczej. Korzystam z owoców sezonowych, ale z kakao lub wanilią smakuje równie świetnie. Chyba nigdy mi się nie znudzi.

Ten deser podaję również moim gościom. Staram się pokazywać, że zdrowe = smaczne. Uwielbiam niedowierzanie i pytania: "Ale jak to kasza? To niemożliwe!" ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość domisiaki

Mój ulubiony deser to Tiramisu . Uwielbiam jego delikatny smak , biszkopty idealnie nasączone kawą i amaretto + puszysty serek. :) No po prostu pycha ! Zresztą chyba nie tylko ja tak uwielbia , bo u mnie w domu jak jest Tiramisu to dosłownie kilka godzin i już nie ma :) A idzie Sylwester i w planach jest Tiramisu . Już się doczekać nie mogę .

Odnośnik do komentarza

Mój ulubionym deserem są ciastka buraczane. Uważam, że buraki są niedocenionym warzywem mimo wielu zdrowotnych aspektów i nadają się świetnie jako słodka przekąska a nie tylko do barszczu. :P
Składniki na ciastka: 2 duże buraki, 3 łyżki mąki jaglanej, 1 łyżka pestek słonecznika, 1 łyżka siemienia lnianego, 1 łyżka miodu, cukier waniliowy, duża szczypta cynamonu.
Przygotowanie: Buraki gotujemy, obieramy i kroimy w kostkę, miksujemy z pozostałymi składnikami. Formułujemy ciastka i układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy ok. 40 min w 150C.

Życzę Smacznego i wielu buraczanych inspiracji w kuchni! :)

Odnośnik do komentarza

Raz zdrowo, raz kalorycznie bombowo,
Zależy od sytuacji, humoru i akcji:)
Czy to wspólny z mężusiem wieczorek,
czy może rodzinny podwieczorek,
Tym razem prezentuję mój ulubiony,
serniczek przez wszystkich wielbiony!

Składniki:
2 litry mleka
2 duże śmietany 18%
1,5 kostki masła zw.
1 cukier wanilinowy
cukier do smaku
6-7 jaj
3 galaretki (smak dowolny)
biszkopty okragłe
owoce(wg.uznania)

Mleko wlać do garnka i zagotować.
w tym czasie zmiksować śmietanę z całymi jajkami.
Gay mleko będzie już bardzo gorące wlac ubite smietany z jajmi.
Lekko zamiesdzać i poczekać aż się zważy ser.
przecedzić ser przez ścierkę i wystudzić.
Wystudzony ser włożyc do misy, dodać cukier wan. i cukier do smaku oraz masło zwykłe.

Utrzeć.
Formę wyłożyć folią spożywczą lub papierem do pieczenia,ponieważ papier śniadaniowy nasiąknie.
Rozpuscic galaretki wg przepisu na opakowaniu. Odlać pól szklanki i w tym moczyc biszkopty i układac na formie.
Na biszkopty wyłożyć ser, na ser owoce i zalać tężejącą galaretką.
Wstawić do lodoówki na kilka godzin a potem zjeść;)
SMacznego!!!

Odnośnik do komentarza

Ulubiony deser...Dla mnie to pytanie z wieloma odpowiedziami. Inny deser będzie pożądany latem inny jesienią czy zimą. Moje podniebienie staje się usatysfakcjonowane różnorodnymi deserami, jednak chyba największą atencją darzę typowo letni deser jakim są lody. Preferuję sorbety chłodzące w gorące dni, w zimowe przypominające smakiem letnie owoce. Sorbety, które uwielbiam to zmiksowane owoce z niewielką domieszką cukru, w których wodnistość nie zagłusza prawdziwego esencjonalnego smaku. Dzięki temu przez chwilę nawet grudniowym szarym dniem delektuję się letnim słoneczkiem zamkniętym w oszronionym pucharku.

Odnośnik do komentarza

Moim od zawsze ulubionym deserem (najbardziej kaloryczny i niezdrowy na świecie) był "placek dla bogatych". Nie wiem jak brzmi jego prawdziwa nazwa, bo my go tak nazywamy. Więc:
na spodzie herbatniki, ciasto karpatka, krakersy, masa krówkowa, herbatniki, ubita śmietana. Kocham to za połączenie smakowe. Słodkie ze słonymi krakersami. Gdy postoi 1-2 dni w lodówce to wszystko się rozpływa w buzi. Niestety jestem na diecie i w te święta pozwoliła sobię tylko na minimalny kawałeczek.

Odnośnik do komentarza

Nie będę tutaj podawać wymyślnych przepisów,
A jedynie opowiem o deserze dla łasuchów Misiów,
w którym zagoszczą z wiśni i malin konfitury,
jest przepyszny a do jego wykonania nie potrzeba brawury!

Pyszne Muffiny czekolada skąpane,
w środku konfiturami są przecież nadziane,
Po rozgryzieniu wypływają na języki słodkości,
Taki deser to obraz prawdziwej kucharskiej miłości,
One delikatne i puchate w ręce,
Dzieci zawsze składają słowa uznania w podzięce
Bo każdy zastanawia się co środek kryje,
Gdy się dowiaduje z uśmiechem z radości jak wilk zawyje!

Odnośnik do komentarza

Moim ukochanym deserem jest tradycyjna SZARLOTKA na kruchym cieście, która z daleka pachnie cynamonem, który rozgrzeje nas w tą mroźną pogodę. Słodka cytrynowa beza - chrupiąca z zewnątrz i miękka w środku, będąca na szarlotce to idealne przełamanie kwaśnych jabłek, a cytrusowy smak idealnie komponuje się do smaku cynamonu. Szarlotka koniecznie podana na gorąco, by przełamać mroźną pogodę i koniecznie z lodami, by mimo wszystko organizm hartować i nie wpadać w skrajność w rozgrzewaniu się, bo w końcu się spalimy od środka :) W takiej szarlotce każdy znajdzie to co pragnie - mnie cytrynowo-cynamonowy smak przywoła wspomnienia miłych i chłodnych wieczorów spędzanych w domu z ukochaną osobą oraz świątecznych chwil bogatych w korzenne i cytrynowo-pomarańczowe aromaty, innych cytrynowy posmak połączony z zimnymi lodami zabierze ponownie na wakacje, które niedawno się skończyły i pozwoli im przypomnieć sobie te beztroskiej chwilę, a niektórych po prostu przeniesie w świat dzieciństwa, bo kto nie pamięta właśnie zapachu szarlotki z domu rodzinnego? Do takiego deseru oczywiście kardamonowa mocna kawa z dużą ilością bitej śmietany i posypana czekoladą, by jeszcze bardziej rozbudzić nasze zmysły i otworzyć nasz umysł na wspomnienia jakie potrafi przywołać szarlotka! Nasza polska szarlotka jest tak niedoceniana..., nie potrzebujemy wyszukanych włoskich deserów, bo kilka dodatków do naszego ciasta potrafi zdziałać cuda, bo szarlotka to uniwersalny i idealny deser!

Najwspanialsza szarlotka jaką jadłam jest ze starego zeszytu z przepisami mojej babci, mimo tego, że składniki są takie same jak w popularnych przepisach na szarlotkę na kruchym cieśnie znalezionych w Internecie to ta mojej babci zawsze smakuje szczególnie - ponieważ ten deser zawiera miłość i serce osoby, która ją przygotowuje, bo to taki nasz rodzinny deser, przy którym zasiadają bliscy, których chyba przyciąga z różnych zakamarków domu cynamonowy zapach.

Odnośnik do komentarza

Moim ulubionym deserem jest deser najprostszy.
Potrzebuję do niego 1 śmietanę, 2 fixy śmietanowe w proszku typu Śnieżka, biszkopty, kawę, likier kawowy, czekoladę.
Do śmietany dodaję 2 fixy i ubijam na sztywno. Biszkopty moczę w mieszance 1/2 szklanki kawy rozpuszczalnej wystudzonej + 1/2 szklanki likieru. Po namoczeniu biszkoptów układam je na dnie naczynia, następnie dodaję masę śmietanową. Na koniec wszystko zwieńczam gorzką tartą czekoladą.

Odnośnik do komentarza
Gość jagódka89

Nic.. ale to NIC nie może się równać plackom kukurydzianym z dżemem... a jeszcze jak dżem domowej roboty to już szał ciał... mogłyby teoretycznie być ze zwykłej mąki ale lubię się zrobić mokre, zakalcowate itp.. a co najważniejsze w mące kukurydzianej nie ma glutenu czyli? Czyli ile zdrowiej - przynajmniej dla mnie :) Aaaaa gdyby ktoś był zainteresowany to proszę:)
tylko ja tak na oko robię..na dwa placki na małej patelni to tak hmm szklanka mąki kukurydzianej, wymieszać ją z pół łyżeczki sody. dodać 1 jajko, troszkę soli i trochę cukru (oczywiście jeśli na słodko, a jak na słono no to zioła itp.). do tego samo mleko (bez wody to się nie przypalają). tylko ze mleko to dodawać po troszkę zeby bylo troszke gęstsze niż na naleśniki..takie jak np na omlety. i do srodka jeszcze odrobine oleju. najlepiej rzepakowego. i na takim też smażyć. Najlepiej mieszać trzepaczką ręcznie - to dobrze wyczuć konsystencję. Rozgrzać olej bardzo i wylać połowę. Przekręcać jeśli ta strona wierzchnia będzie już sucha. TYLKO !!! Najpierw podważyć np nożem lub widelcem i przerzucić hmm łopatką drewnianą czy czymś tam..albo zsunąć np na pokrywkę i przekręcić na patelnię...bo kukurydziane się STRAAASZNIE ŁAMIĄ!!! musza sie już tak troche zrumienić..jak moje. :) I oczywiście jeść na gorąco:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c610eccb0f4c6754.html

Odnośnik do komentarza

Witam moim ulubionym deserem jest deser Tiramisu. Tiramisu to jeden z popularniejszych deserów włoskich, a nawet można powiedzieć, że to jest jeden z najlepszych deserów na świecie. Tiramisu to deser, który składa się z warstw biszkoptów nasączonych mocną kawą w połączeniu z likierem Amaretto, na którą nakłada się warstwy kremu z serka mascarpone, a całość posypuje czekoladą lub kakao. Deser podaje się schłodzony. Przepisów na tiramisu istnieje co najmniej kilkadziesiąt ale mój jest rewelacyjny zawsze serwuje w pucharku lub w naczyniu tak abym mogła pokroić na porcje. Bardzo pyszny i delikatny polecam!

monthly_2014_12/konkurs-kuchnia-fit_2332.jpg

Odnośnik do komentarza

Klasyczne Brownie z gorzkiej czekolady. Dlaczego? Bo normalnie się od czekolady powstrzymuję - napięcie rośnie a gdy mam już kawałek ciasta przed sobą - prawdziwa eksplozja. Kawałek rozkoszy na talerzu, idealne na małe zapomnienie o rygorach diety i odrobinę luzu ;) Każdy czekoladomaniak wie, że Bóg ukrył w kakao hormony szczęścia - należy to wykorzystać!

Odnośnik do komentarza

Cenię sobie prostotę i naturalność dlatego na pierwszym miejscu deserowej listy stawiam ciasteczka bananowe. W ich skład wchodzą płatki owsiane, banany, bakalie i pachnący cynamon. Wystarczy rozgnieść banany widelcem dodać ulubione orzechy lub np. pestki dyni i bakalie. Chwila w piekarniku i cudowny cynamonowy zapach rozchodzi się po całym domu. Proste, zdrowe i przepyszne.... czego można chcieć więcej :)

Odnośnik do komentarza

Nie jest to mój ulubiony deser, a mojego męża. Od ponad 1.5 roku wprowadził zmiany w swoim życiu. Oczywiście na lepsze. Każdego dnia wstaje bardzo wcześnie rano aby ćwiczyć około godzina do dwóch godzin. Zrezygnował z jazdy autem do pracy po prostu biega, nie ważne czy to lato czy zima. Nie straszny jest mu mocny wiatr i deszcz. Przestał palić, zero alkoholu. Zdrowa i zbilansowana dieta zagościła w naszym domu. Jego zdrowy tryb życia przyczynił się do tego, że zaczęłam zwracać uwagę na to co jem i co kupuję. Przyrządzane dla niego "specjalne" posiłki robię od serca. Jego ulubionym deserem bez,którego nie może żyć jest sernik. Postanowiłam więc, że będę mu czasem robić wersję light takiego łakocia. Lekko kwaskowy smak wymieszany z gorzkim kakao i nutą wanilii. Z takiej książki wygranej dla niego z pewnością bardzo by się ucieszył, a mnie ułatwiłoby by to poszukiwanie zdrowych i pysznych przepisów na super zdrowe dania. Przepis i zdjęcie pochodzi mojego bloga.

ŚWIĄTECZNY SERNIK DIETETYCZNY
SKŁADNIKI:
600 g sera twarogowego chudego
150 g jogurtu naturalnego 0%
35 g proszku budyniowego bez cukru
2 jajka
1 łyżka miodu około 15 g

10 tabletek stewii -Stewia to słodzik ok. 300 razy słodszy od cukru, który dodatkowo nie ma kalorii. W związku z tym cieszy się ogromną popularnością, tym bardziej, że zapotrzebowanie na niskokaloryczne produkty wciąż wzrasta. Czy jednak stewia to dobra alternatywa dla cukru? Czy słodzik stewia jest bezpieczny dla zdrowia?
Stewia (Stevia rebaudiana), określana też mianem zioła słodowego lub miodowego, w Ameryce Środkowej i Południowej jest znana od wieków jako środek słodzący. Za jej słodki smak odpowiedzialne są glikozydy stewiolowe - związki, które występują w liściach i łodygach stewii. Jedna łyżeczka sproszkowanych liści stewii odpowiada szklance cukru. Jednak mimo to nie jest kaloryczna i nie powoduje próchnicy. Źródło informacji na temat stewii KLIK
garść żurawiny suszonej około 30-35 g
kilka kropelek aromatu wanilinowego
szczypta soli

PRZYGOTOWANIE:
Do miksera wkładam twaróg, żółtka, jogurt, kakao, proszek budyniowy, miód i stewie. Białka ze szczyptą soli ubić na sztywną pianę. Masę sernikową wymieszać z pianą. Dodać żurawinę i aromat. Przemieszać delikatnie. Masę przełożyć do wyłożonego papierem multicookera. Ustawić funkcję CAKE i czas 50 minut.

W piekarniku piecz ciasto w temperaturze 180 stopni opcja pieczenia góra i dół przez 40-45 minut.

monthly_2014_12/konkurs-kuchnia-fit_2336.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...