Forum Kobiety

Zdrada oczami kobiety

~Różyczk_Złota

~Różyczk_Złota

Dziewczyny, czy wybaczyłybyście zdradę? Jednorazową albo nawet romans? A z Waszej strony jak to wygląda - mialyscie lub byłyscie blisko chwili słabosci i zdrady? Czy to była pokusa czy zauroczenie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Duszka

Duszka

Ja zdrady bym nie wybaczyła, romansu tym bardziej. Co do tego czy sama miałam pokusę lub zdradziłam - to nie. Nie miałam pokusy i nigdy nie zdradziłam sowjego męża ani kogoś z kim byłam przed moim mężem...

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

99519 duszka Kobieta, 35 lat, Lubartów
dadaaria

dadaaria

mam nadzieje ze nigdy nie zdradze - nigdy tez nie zdradzilam, mysle ze zdrada to czesto chec sprobowania czegos nowego gdy w zwiazku pojawia sie rutyna

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 31 lat, gdzieś pod Wawą
gracjelka

gracjelka

Ja myslałam ze da sie wybaczyć zdrade ale niestety nie.Mój mąz zdradzał mnie przez 9mcsy było to w 2010-2011,wrócił ale jest coraz gorzej.Nie ufam mu i teraz zaczynam nienawidzieć, nie pozwalam mu sie dotykać.Myśle o rozwodzie na dzien dzisiejszy-przykre:) mysle?-jak tak można postąpic? i nie mam odpowiedzi.

--

:)

101987 gracjelka Kobieta, 42 lata, :)
ljhk42

ljhk42

Ja nigdy nie zdradziłam ale jestem tą głupią co wybaczała zdrady, a było ich w ciągu 20 lat małżeństwa parę. Teraz jestem chora na raka, i nawet teraz mnie zostawił. Myślę że jak bym za pierwszym razem go nie wyrzuciła to bym teraz tych stresów nie miała i bym była zdrowa.

102062 ljhk42 Kobieta, 47 lat, Łęczyca
~lemioch

~lemioch

Z doświadczenia zauważyłem, że chyba kobiety częściej wybaczają zdradę, zwłaszcza jeśli to był "ten jeden jedyny raz i chodziło tylko o seks". Myślę, że wybaczenie zdrady równa się kolejnym zdradom, bo skoro za 1 razem jakoś się udało to znowu też się uda.

franca

franca wpis edytowany

A tu na pewno chodzy o dalsze bycie razem? Bo jeśli chodzi o to pierwsze, to pewnie w końcu byłabym w stanie to zrobić, choć potrzebowałabym dużo czasu. Ale rzecz jasna tylko wtedy, gdyby zdradzający żałował tego, co zrobił.Jesli zaś o to drugie, to nie, tego bym nie zrobiła.

85177 franca Kobieta, 14 lat, Wrocław
austeria

austeria

To jest bardzo złożone pytanie. Czy bym wybaczyła- wybaczyłabym, obojętnie czy by to była jednorazowa zdrada, czy romans, czy romanse. A czy bym była nadal z mężem, to wszystko by zależało przede wszystkim z kim to zrobił i w jakich okolicznościach.

15475 austeria Kobieta, 14 lat, Gliwice
Pikaczu

Pikaczu

austeria
To jest bardzo złożone pytanie. Czy bym wybaczyła- wybaczyłabym, obojętnie czy by to była jednorazowa zdrada, czy romans, czy romanse. A czy bym była nadal z mężem, to wszystko by zależało przede wszystkim z kim to zrobił i w jakich okolicznościach.

ciekawe podejście... możesz je rozwinąć? Dlaczego to by zależało od tego z kim by to zrobił?

--

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

85904 pikaczu Kobieta, 30 lat, Koszalin
~emerytka

~emerytka

Kiedyś myślałam że zdrady nigdy nie można wybaczyć.Po 40 latach małżeństwa przeżyłam zdradę męża emocjonalną do koleżanki z pracy.Nie wiedziałam że może to tak bardzo boleć bo zawiodłam się na człowieku któremu ufałam bezgranicznie. I teraz moje życie już wygląda inaczej już nie wierzę i w ogień bym nie poszła,żałuję że dopiero teraz to zrozumiałam szkoda mi tych lat uczciwych Ale mam zamiar teraz przewartościować swoje życie.Ale niestety nie potrafię wybaczyć bo to nóż wbity w serce i w plecy.

~Lawendowa

~Lawendowa

Zdrada to zdrada, nie wierzę, że można ją tak w 100% wybaczyć i zapomnieć. Nie da się człowiek zawsze będzie o niej pamiętał...

franca

franca

Emerytka, bardzo smutne to wszystko, co piszesz, zwłaszcza to

~emerytka
I teraz moje życie już wygląda inaczej już nie wierzę i w ogień bym nie poszła

:((((((((((
Twój przykład tylko potwierdza to, jak bardzo zdrada niszczy związek...

austeria

austeria

Pikaczu
austeria

ciekawe podejście... możesz je rozwinąć? Dlaczego to by zależało od tego z kim by to zrobił?

Bo inaczej się podchodzi do zdrady z koleżanką z pracy, tirówką czy siostrą, tutaj można wymieniać i wymieniać. Przynajmniej dla mnie jest różnica i do każdej sytuacji inaczej bym podeszła.

15475 austeria Kobieta, 14 lat, Gliwice
franca

franca

~Lawendowa
Zdrada to zdrada, nie wierzę, że można ją tak w 100% wybaczyć i zapomnieć. Nie da się człowiek zawsze będzie o niej pamiętał...

Zgadzam się w 100%.

Co do tego, z kim była zdrada, to może jakieś znaczenie to ma, ale moim zdaniem znacznie mniejsze, niż sam fakt zdrady. Zwłaszcza dla związku. Natomiast spośród tych trzech wymienionych wyżej przypadków najgorzej bym podeszła do zdrady z prostytutką. Pewnie miałabym po tym duży problem z pogodzeniem się ze swoim byłym nawet długi czas po rozstaniu...

~halinka5000a

~halinka5000a

Chłopakowi nie wybaczyłabym zdrady, ale mężowi tak. Oczywiście nie tak od razu, ale z czasem wróciłabym do takiego męża. Ale to dotyczy tylko jednorazowego przypadku. Gdyby historia się powtórzyła to byłby koniec. Romansu nie wybaczyłabym nigdy. Dla mnie to jest zbyt świadome krzywdzenie żony, okłamywanie często przez wiele miesięcy.

franca

franca

A co za różnica, czy taka sytuacja miałaby miejsce w małżeństwie, czy nieformalnym związku? Liczy się przecież to, czy jest szansa na bycie w nim szczęśliwym, czy nie. Jeśli tak, to i chłopakowi powinno dać się szansę, a jeśli nie, to żaden slub nie pomoże.

BE-TA

BE-TA

Nigdy nie wybaczyłabym zdrady czy romansu Po prostu nie mogłabym tak żyć z ta wiadomością że zostałam tak zraniona

112228 be-ta Kobieta, 34 lata, Kraina Marzeń
Mona21

Mona21

JA zostalam raz zdradzona i znienawidzilam faceta z ktorym bylam-nie wybaczylam mu. Teraz jestem mezatka i oboje z mezem obiecalismy sobie ze jesli chcemy skakac na boki to lepiej sie rozstac niz krzywdzic druga strone.

113836 mona21 Kobieta, 25 lat, Wielkopolska
~doś.

~doś.

Kiedy byłam młodą mężatką wydawało mi się że zdrady nie da się wybaczyć .Teraz myślę ,że też nie da się wybaczyć ale co bym zrobiła nie wiem a jak nie jestem pewna to pewnie bym się zastanawiała.Nie chciałabym tego przechodzić na własnej skórze.Jest to najgorsza rzecz jaka może się zdarzyć człowiekowi.