Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ok dwóch tygodni stosuję tabletki antykoncepcyjne. 4 dni temu miałam silne zatrucie pokarmowe którego wynikiem były wymioty i ostra biegunka. Podczas dwóch pierwszych dni, kiedy chorowałam przewiduję, że tabletki mogły się nie wchłonąć ponieważ zaraz po ich zażyciu udałam się do toalety. Trzeciego dnia udałam się do lekarza, który przepisał mi leki po których natychmiastowo ustąpiła biegunka i wymioty. Wieczorem tego samego dnia oraz następnego normalnie zażyłam tabletki anty. Moje pytanie brzmi czy w chwili obecnej jestem zabezpieczona?
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

jesli zazywalas tabletki i jest ryzyko, ze zostalo zwrocone czy to przez wymioty czy to przez biegunke, wówczas tracisz zabezpieczenie i od 1 pigulki ktora wezmiesz i nie zwymiotujesz przez 7 dni musisz stosowac dodatkowe zabezpieczenie bo nie przyjecie sie tamtych pigulek sprawilo ze ochrona zostala przerwana i musisz stosowac dodatkowe zabezpieczenie bo nie jestes chroniona

Odnośnik do komentarza
Gość lolkaBolka

Witam. Jestem strasznie zdenerwowana i prosze o opinie. Sytuacja wygląda tak od około 4 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. 18 czerwca(poniedziałek) miałam ostatnią tabletke z opakowania Yasmine . 19 czerwca we wtorek miałam 1 dzien przerwy siedmio dniowej i odbyłam stosunek z moim facetem. Jedyne co oprocz tabletek stosowalismy to to iż spuscił sie poza mną. 22 czerwca dostałam okres jak to bywa podczas 7 dniowej przerwy i przyjełam po 7 dniach nowe opakowanie. Moj problem jest taki, iż własnie 18 czerwca czyli w ost dzien tabletek z ostaniego opakowania wymiotowałam koło 24.00 a tabltke zażyłam o 16, w między czasie o 19 jadłam kolacje. Dodam że wymioty były reakcją na nadmiar alkoholu. Byłam u ginekologa, powiedziała że w najgorszym scenariuszu jesli tabletka sie nie rozpusciła to zrobiłam 8 dni przerwy. Zaleciła normalne przyjmowania tabletek i wstrzemięźliwosc od seksu do 2 tyg, gdyż w razie zapłodnienia cos mogłoby sie zagniezdzić. Co o tym myślec? czy ta ost tabletka mogła sie nie rozpuscic mineło od jej przyjęcia do wymiotów 7 h. Oraz czy to zaleciła gin tez powinno mnie uspokoić? ona mowi że tak ale ja jestem starsznie znerwicowana.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Chciałabym się zapytać czy jeżeli około 6 godzin po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej ( tabletka wzięta około 17:30 - biegunka około 23:30 ) wystąpiła ostra biegunka to tabletka została wchłonięta? Biegunka utrzymywała się do dnia następnego, a zakończyła się 2 godziny przed przyjęciem następnej tabletki. Drugą tabletkę przyjęłam normalnie i biegunka nie wystąpiła. Obecnie jedynie małe rewolucje w żołądku w postaci okropnego burczenia. Dodam, że nie przyjęłam dodatkowej tabletki pierwszego dnia, kiedy wystąpiła biegunka. Moje pytanie brzmi: czy muszę teraz stosować dodatkową antykoncepcje ?

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Jeżeli w ciągu 3-4 godzin po przyjęciu tabletki, wystąpiła biegunka, istnieje ryzyko, że substancje czynne z tabletki nie zostały całkowicie wchłonięte do organizmu. Sytuacja taka jest podobna do zapomnienia tabletki. Wówczas należy przyjąć jeszcze jedną tabletkę z rezerwowego blistra. Jeżeli jest to możliwe w ciągu 12 godzin. Jeżeli nie jest to możliwe, wówczas należy postępować tak jakby Pani zapomniała wziąć tabletki. Wszystkie informacje znajdzie Pani w ulotce swojego preparatu.
Biegunka nastąpiła po 6 godzinach po zażyciu tabletki. Wg. zapewnień producentów, jest to wystarczający czas do wchłonięcia pełnej dawki hormonów. Powinna być Pani w pełni chroniona. Chyba, że istniały inne czynniki, mogące utrudnić wchłonięcie się tabletki.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam, w trzecim tygodniu przyjmowania tabletki Microgynon 21 ( ogólnie to już 3 opakowanie) zaraz po jej przyjeciu zwymiotowałam, wzięłam więc następną z tego opakowania i teraz mi jednej brakuje, co powinnam zrobić ? Czy powinnam teraz bez żadnej przerwy rozpocząć kolejne opakowanie ?? czy też normalnie za 7 dni przerwy rozpocząć nowe opakowanie ?

Odnośnik do komentarza

Wzięłam tabletkę o 9 rano, 9.15 był luźny stolec, za 15 minut znów i 15 minut znów, a za kolejne 30 minut to już w sumie sama woda, więc prawdopodobnie jest to biegunka. Czy mam przyjąć kolejną tabletkę?

Tabletki biorę już długo(regularnie),ale teraz zaczęłam nowe opakowanie i to jest 3 tabletka z nowego opakowania czyli 1 tydzień.

Nie jestem pewna na 100% czy to jest biegunka, może to być przez alkohol,ale luźny stolec wystąpił 4 razy w ciągu 2 godz od zażycia tabletki.

Odnośnik do komentarza
Gość tabletka1

witam, zwymiotowałam tabletkę 10minut przed minięciem 4godzin od jej spożycia. Czy się wchłoneła?
była to ostatnia tabletka z blistra. Nie przejmowałam się tym zbytnio ponieważ od kliku tygodni nie współzyje z mężem ze względu na zamrożoną nadżerkę. Nie wzięłam dodatkowej tabletki i zrobiłam normalnie przerwę i okresu dostałam w terminie - zawsze mam w sobotę rano.
Wczoraj przyjełam 3tabletkę z nowego blistra i trochę nas poniosło zaczeliśmy uprawiać seks analny. Całkowicie zapomniałam o tamtej prawdopodobnie zwymiotowanej tabletce. Czy mogła się odblokować owulacja??

Odnośnik do komentarza
Gość JuliaSCS

Nie znam tych tabsów (ale z tego co wiem to się bierze jedną na dzień o tej samej godzinie). Mniejsza o to. Tabletki zwykle się wchłaniają od 20min albo 30min (zależności składu). Ja tam kiedyś brałam inne i po 10min wymiotowałam bo to była moja 1 tabletka (a musiałam brać bo na wesele jechałam).
Jeśli wyczułaś po miesiączce (po 12 lub 14 dniach) taki ból w okolicy jajników to jajeczko się mogło wydostać, a jak nie wyczułaś, a zapomniałaś o tamtej tabletce, ale brałaś wcześniej przed współżyciem to wydaje mi się, że chyba nie doszło do owulacji. Jak nie będziesz miała okresu lub boisz się, że zaszłaś w ciążę polecam zrobić test ciążowy płytkowy w dniu spodziewanej miesiączki lub 6 dni po prawdopodobnym zapłodnieniu (nazwa testu: Bobo Test). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość tabletka1

a czy mi ktoś pomoże :(
witam, zwymiotowałam tabletkę 10minut przed minięciem 4godzin od jej spożycia - złapała mnie grypa żołądkowa to były jednorazowe wymioty i przeszło.
Czy tabletka się wchłoneła?
była to ostatnia tabletka z blistra. Nie przejmowałam się tym zbytnio ponieważ od kliku tygodni nie współzyje z mężem ze względu na zamrożoną nadżerkę więc nie wzięłam dodatkowej tabletki i zrobiłam normalnie przerwę i okresu dostałam w terminie - zawsze mam w sobotę rano lub w południe maksymalnie.

Wczoraj przyjełam 3tabletkę z nowego blistra i trochę nas poniosło zaczeliśmy uprawiać seks analny. Całkowicie zapomniałam o tamtej prawdopodobnie zwymiotowanej tabletce. Czy mogła się odblokować owulacja??

Odnośnik do komentarza
Gość JuliaSCS

Do tabletka1:
odpisałam Ci wczoraj na Twoje pytanie.
Nie znam tych tabsów (ale z tego co wiem to się bierze jedną na dzień o tej samej godzinie). Mniejsza o to. Tabletki zwykle się wchłaniają od 20min albo 30min (zależności składu). Ja tam kiedyś brałam inne i po 10min wymiotowałam bo to była moja 1 tabletka (a musiałam brać bo na wesele jechałam).
Jeśli wyczułaś po miesiączce (po 12 lub 14 dniach) taki ból w okolicy jajników to jajeczko się mogło wydostać, a jak nie wyczułaś, a zapomniałaś o tamtej tabletce, ale brałaś wcześniej przed współżyciem to wydaje mi się, że chyba nie doszło do owulacji. Jak nie będziesz miała okresu lub boisz się, że zaszłaś w ciążę polecam zrobić test ciążowy płytkowy w dniu spodziewanej miesiączki lub 6 dni po prawdopodobnym zapłodnieniu (nazwa testu: Bobo Test). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość tabletka1

moje tabletki się bierze przez 21dni i robi się 7dni przerwy. Trzeba je brać o mniej więcej o tej samej godzinie. Ja je biore z poślizgami do 5minut.

Moje tabletki wchłaniają się według ulotki 3-4godziny.

10minut przed minięciem 4godzin od łyknięcia ostatniej z blistra tabletki miałam wymioty.
Po trzeciej tabletce z nowego blistra (po 7dniowej przerwie) właśnie doszło do stosunku analnego. Jest wogóle małe prawdopodobieństwo że nasienie się dostało do pochwy, ale boje się że wymioty które miałam na ostatniej tabletce spowodowały że się nie wchłoneła i że może doszło do owulacji.

Odnośnik do komentarza
Gość JuliaSCS

Jeśli wymiotowałaś po tych 3godzinach i przed minięciem 4 godziny to tabletka się wchłonęła a organizm prawdopodobnie wydalił resztę składników tabletki. Więc raczej nie było jajeczkowania. A jeśli się boisz o to, że mogła zajść w ciążę polecam test ciążowy Bobo Test lub Z krwi Beta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość tabletki1

właśnie do tych 4godzin zbrakło dosłownie 10minut, więc wydaje mi się że wszystko jest ok, ale chciałam się tu upewnić.
Głupio te ulotki piszą czas wchłaniania 3-4 godziny i człowiek nie wie czy po 3 godzinach jest wchłonieta czy nie, albo czy na pograniczu 4godzin też jest wchłonięta.

nie wiem gdzie wyczytałaś że tabletki się wchłaniają 20minut jak pisałaś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Gość JuliaSCS

ja takie kiedyś miałam, że po 20 minutach czułam się dziwnie i zaraz był wymioty ale to takie były że szok a potem jechałam do lekarza do szpitala bo miałam osłabienie ale okazało się że do momentu wejścia przez drzwi tabletki się rozpuściły i zabezpieczyły a nie minęła chyba godzina i było ok. Ale ja to nie brałam nie na względy że chciałam się kochać czy coś tylko dlatego żeby okres poszedł sobie dalej na termin;d

Odnośnik do komentarza
Gość pomocy1111

Dostałam wymiotów 3 godziny 50minut po połknięciu tabletki antykoncepcyjnej.

Czy tabletka się wchłoneła?
Cały dzień było mi niedobrze aż zebrało mnie na wymioty, mało jadłam praktycznie tylko piłam herbatę z sokiem malinowym.

w ulotce napisane jest że czas wchłaniania trwa 3 do 4godzin. Biorę microgynon21.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...