Skocz do zawartości
Forum

Jak skutecznie zwrócić uwagę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pieska ze zwyrodnieniem stawów. Szczególnie teraz, kiedy dostaje leki, które po prostu szkodzą jej na żołądek i wątrobę, bardzo pilnuję tego co dostaje do jedzenia. Ponadto, lekarz zalecił odchudzenie psa, by odciążyć chore łapki. Niestety i w tym momencie mam problem z tatą. Kiedy jest w domu (pracuje zagranicą), ciągle coś psu podtyka - a to tłuste mięsko, a to orzeszka, ciasteczko, kosteczka czekoladki. Potem jeszcze jak suczka dostaje swój obiad i nie chce jeść, to siedzi nad nią i drażni zabawkami byle tylko zjadła. A w końcu je, nawet jeśli nie jest głodna. Bardzo denerwuje mnie jego postawa. Nie raz mówiłam (i mama), że ma przestać tak robić. Jednak głupio mi ciągle mu truć, ponieważ w sumie większość czasu nie ma go w domu. Nie chcę by jego pobyt tutaj wyglądał tak "nie rób tego i tamtego". Jeszcze poczuje się tak, jakby ciągle w czymś przeszkadzał. Mama mu dużo marudzi o to, że marnuje jedzenie (tata sporo chodzi po sklepach i kupuje za dużo jedzenia; zawsze się coś wyrzuca, tak samo jak gotuje obiad - porcja jakby w domu było paru facetów). I mam pytanie - jak skutecznie zwrócić mu uwagę? Zrobić wykład na temat tego, że tylko szkodzi zwierzakowi? Czy po prostu zwracać uwagę za każdym razem jak to robi? Strasznie mnie to denerwuje. Jestem bardzo przywiązana do psa, nie chcę by coś jej się stało z powodu tego jedzenia.

Odnośnik do komentarza

Nie dziwie Ci sie, że Cie to denerwuje. W końcu robi w ten sposób krzywdę zwierzęciu! Nie bardzo więc rozumiem, czemu "głupio Ci jest" o tym mu mówić. Jak jest ważna sprawa, to wręcz trzeba o niej mówic prawda? A jak mówić? Jak najskuteczniej. Ty chyba najlepiej wiesz, co na niego działa, no nie? Jesli "trucie" mu, to truj. Jeśli wykłady, to zrób mu wykład. Im szybciej go przekonasz, tym wieksza szansa, że psu nic złego sie nie stanie. A tacie na pewno nic nie grozi(w przeciwieństwie do psa), bez względu na to, w jaki sposób będziesz z nim to załatwiać. Co, korona mu z głowy spadnie, jak ktoś go skrytykuje? Juz bez przesady może, zwłaszcza w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, może mamie powiem by mu też więcej na ten temat gadała. Ogólnie z siostrą też mam tego typu problem. Ale ona na psa w ogóle nie uważa. Bo proszę ją o to, by kładła poduszkę w swoim pokoju na brzegu kanapy by sunia tam nie wskakiwała (skoki czasem powodują u niej ogromny ból, że potem długo wyje), a ona swoje! Wg niej, ona to przeskakuje. A wątpię, bo tak robię w reszcie domu oraz ze swoim łóżkiem i nie miałam nigdy takiej sytuacji. Kompletnie nie wiem jak przemówić do rozumu i jednej osobie i drugiej. Z tatą się chociaż dogaduję, natomiast siostra to awanturnica, więc ciężko.

Odnośnik do komentarza

dadaaria
ja mam w domu taką samą sytuację i mnie to strasznie wku&&&a ja po prostu dre ryja jak spokojnie nie rozumie

Wcale Ci sie nie dziwię... Całe szczęście, że jesli chodzi o moją rodzinę, i jej podejście do zwierzaka, to wszystko jest w porządku... Ale jesli chodzi np. o babcię i jej kota, to już nie jest tak fajnie, za bardzo go przekarmia. Ale ostatnio rzadko u niej bywam, wiec nie mam jak zwrócic jej uwagi...:(

Cherry, a czemu wolisz, żeby to mama z nim pogadała? Rozmowa z mamą lepiej i szybciej na niego działa?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że mama jest bardziej stanowcza i mniej delikatna :D Jak chce wytknąć, to wytknie i tyle. Ja się zawsze wszystkim przejmuję i nie chcę urazić taty. Wiesz no, wraca do domu co dwa miesiące, bywa z nami przez okres dwóch tygodni i znowu wyjeżdża. Mama już mu sporo wytyka pod kątem tego jego kupowania "żarcia" i jakoś nie bardzo chcę się pod to podłączać. Ale jeśli widzę, że chce on coś psu dać, a mnie się to nie widzi to mówię "przecież dostanie obiad", jeśli tego nie je, to "zje jutro". Ale jak on się bierze za męczenie jej tym obiadem, to właśnie wcina w końcu nawet jak nie ma za bardzo ochoty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...