Skocz do zawartości
Forum

Jak mogę pocieszyć swoją dziewczynę, która ma raka?


Gość Paweł Wałbrzycha

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Wałbrzycha

jakimi slowam moge jom pocieszyc bo juz nie wiem jak mam to robic zeby bylo delikatnie i czule ale tez zeby jej nie urazic bo nie wiem jak mam to zrobic nigdy nie bylem w takiej sytuacji prosze o pomoc .

Odnośnik do komentarza

Nic więcej nie da się napisać . Nawet jak ona będzie mówić , że nie chce byś z nią był , bo np pomyśli , że jesteś z nią z litości lub coś podobnego , to ty po prostu przy niej bądź. Takie sytuacje bardzo zbliżają ludzi do siebie i jak wygracie walkę z chorobą ( na pewno wygracie) to będziecie najsilniejsi na świecie.

Odnośnik do komentarza
Gość Paweł Wałbrzycha

dziekuje wam za te slowa otuchy ale moja Kasia jest w Colorado USA a ja w Polsce i tylko piszemy do siebie sms i to teraz bardzo zadko jakos 3 diennie i jeszcze zadziej dwonimy do siebie bo bardzo zle sie czuje i nie ma sily a ja nie mam jak doniej pojechac bo koszta som ogromne no i wiza to jest tez problem i zaluje ze nie moge teraz byc przyniej :( .

Odnośnik do komentarza
Gość bhjkmnju

Hej, też chorowałam na nowotwór i chyba najlepiej się czułam jak mój chłopak nie pocieszał mnie. Jak rozmawialiśmy na całkiem inne tematy mogłam zapomnieć na chwilę o chorobie, bólu po operacjach czy dołku emocjonalnym. Po prostu mogłam poczuć, że też mam normalne życie. Życzę Wam powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Majeczka11

Słuchaj Paweł,nie łam się! Będzie dobrze,pamiętaj o tym,że nawet jak umrze będziecie zawsze razem! Tam na górze oczywiście :D Życzę wam szczęścia i żebyście przetrwali te trudne dla was chwilę,a jeżeli już nie żyje to pamiętaj,że jest dużó rybek w oceanie. A jak będzie jej smutno,że jest łysa po chemioterapii to narysuj jej włosy markerem. Afro najlepiej

Odnośnik do komentarza

To nic, że posty są stare, ale rady, które pojawią się w tym wątku mogą przydać się innym osobom, które również borykają się z chorobą nowotworową bliskiej im osoby. Znam sytuację z autopsji. Spotkałam na swojej drodze wiele osób z rakiem. Czego zazwyczaj pragną? O czym chcą rozmawiać? Potrzebują normalności. Nie chcą zazwyczaj słyszeć: "Trzymaj się. Będzie dobrze". Na niektórych wręcz działa to jak płachta na byka. Nie chcą być oszukiwani, szczególnie Ci w zaawansowanym stadium choroby. Oni chcą się spotkać, pogadać na zwykłe tematy, o tym, co lubią, by zapomnieć, na chwilę nie myśleć o chorobie. Dlatego, jeśli masz kogoś bliskiego chorego na raka, po prostu z nim bądź, odwiedzaj go często, by czuł, że o nim pamiętasz i że może na Ciebie liczyć. Nie używaj górnolotnych słów. Rozmawiajcie na zwyczajne tematy i po prostu towarzysz mu w codzienności. To tylko i aż tyle. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza

Trudno w takiej sytuacji samodzielnie poprowadzić rozmowę w dobrym kierunku. Warto się do niej dobrze przygotować. Taka osoba potrzebuje ogromnego wsparcia. Właśnie dlatego na spokojnie zerknijcie sobie tutaj https://kobiecystyl.pl/jak-pocieszyc-dziewczyne-sprawdzone-sposoby/ i poczytajcie różnego rodzaju porady. Takie informacje na pewno okażą się bardzo pomocne. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...