Skocz do zawartości
Forum

Stres przedsenny


Gość różyczka25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość różyczka25

Mam problem, w ciagu dnia jest wszystko ok ale gdy klade sie spac, zamykam oczy zaczynam sie stresowa. Nie wiem czym, niczym konkretnym. Nie mam powodow zeby nie móc spac przez cos a jednak nie moge zasnac bo pojawia sie stres. Zatyka mnie i mam kołatania serca. Jak sobie z tym radzic aby spac spokojnie? Niestety często budze się w nocy albo nie moge zasnac do 4 nad ranem :(

Odnośnik do komentarza
Gość Błażej

witam w klubie ja jak zaczołem chorować na nerwice lekową miałem dokładnie to samo proponuje udać sie do lekarza bez zadnego wstydu i prosto z mostu powiedziec co sie dzieje bo po czasie moga wystąpić duzo gorsze objawy wiem to po sobie ja osobiscie zwlekałem z wizyta u lekarza bo bałem sie opini ze jestem jakims swirem ale wkoncu poszłem i naprawde ok tylko załuje ze tak puzno a ludzie kturzy na nerwice nie chorują czesto nie rozumieją co ci dolega i leją na to

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

przede wszystkim nie kładz się spać na siłę , lecz tylko wtedy gdy naprawdę czujesz się zmęczony. Jeśli lubisz słuchać muzyki i nie przeszkadza Ci to w zaśnięciu , warto spróbować zrelaksować się w taki sposób . Możesz również poczytać przed snem jakąś książke lub obejrzeć ciekawy film , postarać się jakoś wyciszyć , dobrze również może zrobić gorąca kompiel przed snem . Jeśli problem nie będzie ustępował , warto wybrać się do specjalisty , aby ocenić czy nie rozpoczeła się jakaś nerwica lub zaburzenia lękowe . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Podstawą jest zachowanie odpowiednich warunków do spania. Odpowiednie przewietrzenie pomieszczenia, jak i temperatura w nim. Dalszą drogą to wymęczenie się jak i spożywanie posiłków o porze nieobciążającej układ trawienny. Co do usypiaczy typu muzyka czy telewizor w formie wyłącznika czasowego, zauważyłem uzależnienie u siebie, jednak czasem pomaga w odegnaniu ,,myśli". Również jestem za gorącym wymoczeniem się w wannie,szczególnie przy świecach zapachowych.Moc melisy pomaga przez kilkanaście minut i jeśli nie wstrzelisz się w czas, to nie zaśniesz. W dużej mierze wpływ ma na to łóżko w którym sypiamy, ostatnio znajomy pochwalił się zakupem materaca do łoża małżeńskiego, dla mnie wypas i już myślę o zmianie u siebie.

Odnośnik do komentarza

Witam w klubie,
tez mam podobnie,ma stres,ze nie zasne,nie wyspie sie a mam male dziecko wiec musze byc na wysokich obrotach przez caly dzień..Nerwica jest straszna,nikomu nie zycze.
byłam juz u psychiartry,stwierdzil nerwice i przepisal psychotropy-dziekuje,postoje...nie chce brać takich leków
Ostatnio biore homeopatie Lehninga- L72 i Passiflore GHL.
Dobrze sie po tym spi..naprawde polecam,tylko trzeba brać regularnie.
Ale niestety mam wrażenie,ze samej nerwicy sie tym nie pozbede..Pozdrawiam i sprobuj tej homeopatii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...