Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś czterech miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne NARAYA. W drugim tygodniu, zapomniałam wziąć tabletki(dziewiątej) i zrobiłam to dopiero rano( po ponad 12 godzinach). Resztę tabletek przyjmowałam regularnie, aż do czasu wtorku (trzeci tydzień), kiedy to ponownie zapomniałam wziąć tabletkę.(szesnastą) Zrobiłam to w środę, ale znowu minęło ponad 12 godzin. Ponadto wieczorem zaczęłam plamić, a teraz mam dość obfity okres. Dalej biorę tabletki. Co mam zrobić? Czy antykoncepcja działa?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) Mam pytanie. Dzisiaj współżyłam z moim chopalkiem po raz pierwszy bez prezerwatywy. Wlasnie skonczylam brac swoj pierwszy listek tabletek antykoncepcyjnych i dzisiaj jest moj 1 dzien przerwy. Czy jest mozliwosc zajscia w ciaze?

Odnośnik do komentarza

Witam od paru miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne lesinelle. Niestety obawiam się, że mogę być w ciąży o czym świadczy chociażby brak krwawienia w 7 dniowej przerwie z odstawienia. Dzisiaj powinnam wieczorem przyjąć pierwsza tabletkę z nowego blistra. Dlatego tez zrobilam dzisiaj rano badanie hcg z krwi po południu otrzymam juz wynik tylko strasznie martwię się czy będzie on wiarygodny ponieważ stosunek miał miejsce 17 stycznia a dzisiaj jest 12 stycznia i nie wiem czy na 100 % będą wiar

Odnośnik do komentarza

Witam Od roku biorę Microgynon 21.Czuje się dobrze ale od miesiąca w nocy strasznie się poce. Mam wyłączony kaloryfer i czasami uchylone okno, śpię pod kocem. Na początku właśnie myślałam że mam za ciepło w pokoju i dlatego teraz tak robię. Ale to nic nie daje. Jestem tak spocona, że aż całe włosy mam mokre. Czy to może być od hormonów? nie chce ich odkładać Kontrolę u gin mam w kwietniu

Odnośnik do komentarza

Witam, dzisiaj wzięłam 8 tabletke Narayi, we wtorek zachorowałam a lekarz przepisał mi Apo-Napro, Mycosyst, Ospamox. Przed wizytą zażyłam Dexak na bóle stawów. W środę wieczorem wzięłam wszystkie lekarstwa które zostały mi przepisane. Ospamox oraz Apo-Napro miałam brać rano i wieczorem. Zawsze Naraye połykam o 7 więc czekałam 4 godziny dopóki się nie wchlonie i brałam tabletki o 11. Dzisiaj uprawiałam stosunek przerywany. Czy moja ochrona była mniejsza? Na ulotce nie ma informacji o tym lekach.

Odnośnik do komentarza

Witam. Zapomniałam 17. tabletki z blistra. Następnego dnia omyłkowo zażyłam 17. tabletkę ( bez zażycia odpowiedniej 18. tabletki z blistra ) oraz odbyłam stosunek. Gdy się zorientowałam (tzn .w dniu brania 19 tabletki ) zażyłam dwie od razu . Czy mogłam zajść w ciążę skoro pominęłam jedną tabletkę w trzecim tygodniu? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam.Od ponad roku przyjmuje tabletki antykoncepcyje Levomine. Przyjmuje je bo w 2014 roku mialam obistronne torbiele czynnosciowe jajnikow.8 i 7cm.W listopadnie 2015 mialam dwa razy miesiaczke z odstawienia (21+7)i w trakcie dostalam bylam w szpitalu bo wyszlo zapalenie przydadkow.Teraz znow to samo, 28-31stycznia dostalam z odstawienia, teraz ponownie krwawie od 8 litego az do dzis.Krwe jest bardzo ciemna.Boli mnie podbrzusze. Nie wiem co robic,kolejki do gin sa do czerwca.Skad te krwawienie?

Odnośnik do komentarza

Witam. O czym swiadczy krwawinie dwa razy w miesiacu przy doustnej antykoncepcji. ? Mialam krwawienie 4 dni, z odstawienia 28-31 styczen, teraz krwawie od 8 lutego do dnia dzisiejszegi. Mam bole podbrzusza, krew jest ciemna. Od ponad roku przyjmuje Levomine.

Odnośnik do komentarza

Witam, aktualnie jestem w 3. tygodniu brania tabletek antykoncepcyjnych Naraya Plus (jeszcze 5 do tabletek placebo). Od 2 tygodni boli mnie macica, jajniki, mam mnóstwo śluzu, jestem ospała, nie mogę się skupić, a w nocy strasznie się pocę. Nie miałam tak przed zażywaniem tabletek, a to moje pierwsze opakowanie w życiu. Na początku 2. tygodnia brania uprawiałam seks, dlatego dochodzi jeszcze stres przed wpadką. Czy powinnam zmienić tabletki czy wytrzymać te 3 miesiące? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

witam, czy istnieje ryzyko ciąży,w sytuacji gdy wystąpiło krwawienie z odstawienia, a po kolejnym opakowaniu nie pojawiło się. Dodam, że nie współżyłam od połowy poprzedniego opakowania, tj. tego po którym krwawienie normalnie wystąpiło. Proszę o w miarę szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, Od dwóch lat przyjmuję tabletki Microgynon 21. W tym miesiącu doszło do pominięcia 8 tabletki (przyjęta z 14 godzinnym opóźnieniem). Zgodnie z ulotką, antykoncepcja powinna zostać zachowana. W drugim tygodniu przyjmowania tabletek miałam jednak problemy z żołądkiem (nie doszło ani do biegunki ani do wymiotów) ale zażyłam jednorazowo herbatkę z dziurawca i sok z grapefruita ok4 godzin po zażyciu tabletki a 8 godzin przed połknięciem kolejnej). Czy mimo wszystko istnieje ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki Sidretella 20 od 7 miesięcy. Miałam co miesiąc krwawienie z odstawienia. Od dwóch dni mam skurcze macicy takie jak porodowe. W przeciągu tych 7 miesięcy robiłam 2 testy ciążowe i oba były negatywne. Dodam, że odczuwam też mrowienie nóg i porcie tak jakby na odbyt. Czym mogą być spowodowane te skurcze?

Odnośnik do komentarza

Witam, już od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne Belara. Ostatnio brałam antybiotyk Bactrim i zastanawiam się czy po skończonym blistrze mam zrobić normalnie 7-dniową przerwę, czy rozpocząć nowe opakowanie od razu?

Odnośnik do komentarza

Przyjmuje tabletki Naraya od 7 miesięcy regularnie o godzinie 19. Dziś rano uprawiałam seks bez zabezpieczeń. Około godziny 17 zaczął boleć mnie brzuch. Między 18.40 a 19.00 miałam intensywną wizytę w toalecie. O 19 przyjęłam tabletkę antykoncepcyjną Naraya (pierwszy tydzień - dzień czwarty). Ciągle odczuwam intensywne "kręcenie" w brzuchu. Jestem zabezpieczona czy powinnam się martwić? Przyjąć kolejną tabletkę?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Stosuję antykoncepcję hormonalną Belara. O ile dni mogę wydłużyć cykl, aby nie wystąpiło krwawienie z odstawienia? Czy konieczne jest stosowanie 2 opakowań pod rząd, czy mogę zastosować 21 tabletek 14? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
biorę tabletki antykoncepcyjne Silvie20, od czterech miesięcy. W grudniu, z powodu swojego zapominalstwa, musiałam sięgnąć po tabletkę do 72h. W styczniu normalnie pojawiło się krwawienie z odstawienia. W chwili obecnej jestem w 7-dniowej przerwie, a sprawa jawi się tak: Przed przerwą (wtedy 3 tabletki do końca blistra) pojawiło się dość obfite plamienie. W przerwie z kolei plamienie to było bardzo skąpe, koloru jasnobrązowego. Moje pytanie brzmi- czy to normalne, gdy stosuje się tabletki? Dodam jeszcze, że w połowie czwartego blistra dostałam wymiotów (jednorazowo), przyjmując drugą tabletkę w jednym dniu, bo zaszło przypuszczenie, że pierwsza mogła się nie wchłonąć. Ponad to nie brałam antybiotyków, kurowałam się tylko aspiryną i tabletkami na katar. Stosunek przerywany w dniu ostatniej tabletki czwartego blistra.
Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość bożenkaa44

Czasami tak sie zdarza, chociaz według mnie powinnaś iść do lekarza. U mnie nic takiego sie nie dzieje, a biore Belare. Same pozytywy odczuwam podczas brania tych tabletek. Może powinnaś zmienić swoje? Porozmawiaj z lekarzem na wizycie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...