Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry;)
Bo wielu miesiącach, w koncu odważyłam sie założyć konto i napisac na forum. Potrzebuje pomocy :(
Mam problem z zanikającym okresem. Hormony sa w normie (w niskich granicach normy), ale sa. Niestety miesiączka tylko czasami sie pojawi. Problem wystąpił juz 2,5 roku temu, wydaje mi sie, ze mogło to nastąpić na skutek stresu.
Jesli chodzi o leczenie, to Zazwyczaj pozytywnie reagowałam na duphaston 2x1 (ale zdarzyło sie, ze i po nim nie wystąpiła miesiączka).
Chcialabym zacząć stosować antykoncepcję hormonalna, z tym ze Źle reaguje na hormony. Czy była to cyclo-progynova, czy antykoncepcyjne plastry evra (po nich było TRAGICZNIE)...
Wszelkie dolegliwości jakie tylko mogłyby wystąpić po takich środkach, natychmiast sie u mnie pojawiają.
A wiec boje sie. Bardzo zalezy mi na SKUTECZNEJ antykoncepcji, chciałam połączyć 2 metody - prezerwatywy i krążki (NUVARING, ktore przepisał mi ginekolog), ale aktualnie lezą obok łóżka i tylko smutno na nie zerkam...
Po wakacjach bede musiała wybrać sie do endokrynologa w sprawie hormonów, ktore chyba nie działają poprawnie, z uwagi na ów brak miesiączki, ale na razie bardzo bardzo zależy mi na zbliżeniu (a nie zdecyduje sie na same prezerwatywy, bo jestem absolutnie walnięta na punkcie możliwej ciazy, biorac pod uwage, ze mam 19 lat i marzenia o karierze zawodowej).
Bardzo liczę na pomoc i wyrozumiałość, nie moge sobie z tym poradzic, a moj ginekolog tez jakos chyba nie widzi problemu w antykoncepcji, byc moze pani dr nigdy nie doświadczyła takich skutków ubocznych.
Prosze o poradę: jesli nie antykoncepcja hormonalna, to co? Jak moge bez ingerencji w hormony miec 99,9% pewności ? Jakie metody moge połączyć, aby w razie "wypadku" nie musieć sie stresowac?
Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wiem ze to nie na temat ale blagam o pomoc!!!
W czerwca bylam 2 tygodnie w Hiszpanii. Podczas pobytu w Hiszpani codziennie z chlopakiem sie piescilismy (na wzajem sie masturbowalismy oraz uprawialismy sex oralny). Pewnego dnia uprawialismy sex z prezerwatywa, prezerwatywa byla cala a moj chlopak skonczyl na zewnatrz w prezerwatywie (wedlug moich obliczen byl to juz dzien bezplodny). Miesiaczke mialam dostac 14 czerwa, teraz jest 20czerwca i miesiaczki jak nie bylo tak nie ma. Jest tylko bialy sluz. Nic mnie nie boli a to dziwme bo zawsze przed miesiaczka bolaly mnie piersi brzuch i plecy.
Bardzo prosze o jakas rade. Czy to moze byc ciaza?? Jestem bardzo zestresowana mam 19 lat i nie chciala bym chrzanic sobie teraz zycia przed studiami.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Przez nieco ponad pół roku przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne. W kwietniu zaczęłam źle się czuć ( bóle w mostku, brzucha). Przerwałam branie tabletek po 7 dniach. W dniu w którym przestałam brać tabletki wykonałam test ciążowy - tak dla pewności (ostatni stosunek miał miejsce ok. 2 tyg wcześniej, był dodatkowo z prezerwatywą, i wcześniejszym wyjęciem członka) więc ryzyko minimalne. Po tym nagłym odstawieniu, 2 dni później dostałam krwawienia, które było dosyć obfite i przestałam bać się ciąży. Później, po 23 dniach dostałam znów okres, który był bardziej obfity niż zwykle, natomiast dziś jest 30 dzień cyklu i okresu nie dostałam (zwykle miałam co 28 dni), nie mam również bóli jajników i piersi, które miałam zwykle przed okresem. Wczoraj wykonałam znów test ciążowy, również wynik negatywny ( tyle że zrobiłam go wieczorem, wiem że lepiej rano, ale od ostatniego stosunku minęły prawie 3 miesiące to chyba by już wykazał po takim czasie, nawet test zrobiony wieczorem?)
Od 3 miesięcy źle się czuję, byłam u wielu lekarzy i stwierdzili nerwicę, wszystkie objawy przypisywałam do niej i ciążą się nie martwiłam bo 2 razy dostałam okresu, natomiast teraz jak go nie dostałam to zaczęłam z powrotem panikować...
( te objawy to zawroty głowy, i mdłości, bóle brzucha, oczu)
Proszę o poradę, czy ciąża jest możliwa mimo wszystko?
Pozdrawiam
malutka0550 jest teraz online Zgłoś do moderatora Edytuj lub usuń tę wiadomość Odpowiedz cytując Wielo-Cytuj ten post Szybko odpowiedz na tę wiadomość
Odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam. Przez 4 dni brałam tab Elin. Musiałam odstawić, ze wzg na dolegliwości zw z żołądkiem i jelitami. Czy przez te 4 tabletki mógł mi się już bardzo rozregulować cykl? Czy to jest za mało i mogę okresu się spodziewać w miarę regularnie ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, od pond roku stosuję pigułki antykoncepcyjne Belara. Są to moje pierwsze tabletki w życia a mam 27 lat. Jednakże co miesiąc dostaję przedwczesnego krwawienia (2-3 dni przed końcem blistra) i trwa ono nawet do 10 dni. Mój ginekolog stwierdził że mam taki cykl i mam się niczym nie martwić.
Jak myślicie? Wierzyć lekarzowi?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Piszę,ponieważ nam pytanie..pierwsze opakowanie leków antykoncepcyjnych Sylvie zaczęłam brać w 2dzień cyklu, od 2dnia cyklu przez 21dni codziennie regularnie brałam tabletki, wyniku rozpoczęcia brania lekarstw dzień później skonczylam je brać w 22 dniu cyklu, ale teraz pojawiły się w mojej glowie wątpliwości czy powinnam robić siedmiodniową przerwę, czy zrobić 6dniową i normalnie zażywać kolejne lekarstwa z kolejnego opakowania..czy po prostu lepiej zacząć je zażywać tak jakby na nowo, czyli od 1dnia cyklu 1 opakowanie,a później reszta opakowań tak jak to powinno być . Liczę na pomoc i z góry za nią dziękuję.

Odnośnik do komentarza

witam. siódmego dnia brania tabletek (środa godzina 20) zdarzył mi się wypadek, tzn nie jestem pewna czy tabletka została przeze mnie połknięta czy wpadła do umywalki podczas nabierania wody w usta... tak czy siak, nie jestem pewna czy przyjęłam tę tabletkę. następnego dnia (godzina 18) uznałam, że wezmę tabletkę za wczoraj i za dziś - w efekcie wzięłam dwie na raz. czy postąpiłam słusznie?

Odnośnik do komentarza
Gość Ciekawaewa

Witam, 24 października wzięłam tabletkę "po" ellaone, 26 października około 3 w nocy dostałam okres. O 8 rano wzięłam pierwszą tabletkę z pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych ovulastan. Czy jestem w pełni zabezpieczona, czy tabletka po wpłynęła jakoś na tabletki antykoncepcyjne?

Odnośnik do komentarza
Gość milciabia

Icka - a nie konsultowałaś z ginekologiem wcześniej czy wkładka będzie dla Ciebie okej? Ile osób tyle różnych sytuacji. Ja przed włożeniem wkładki miałam robione badanie miednicy bo mi lekarz powiedział, że warto zrobić w moim przypadku. Z wkładki jestem zadowolona bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek8895

Witam, koncze pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, i muszę zrobić przerwę przez 1 miesiąc, zostaly mi 2 opakowania, czy po tym miesiacu jak nie bede brala tabletek i pozniej zaczne normalnie brac to czy wszystko bedzie ok i czy wszystko bedzie dzialac tak jak powinno ?

Odnośnik do komentarza

~s...l
Nie mogę znaleźć informacji, czy kuracja lekiem Cystone wpłynie na działanie tabletek antykoncepcyjnych Naraya. Jesli tak, to po jakim czasie od ich odstawienia antykoncepcja znowu będzie skuteczna?
Skład Cystone to:
-Shilapuspha ekstrakt suchy 130mg
-Skalnica ekstrakt suchy 98mg
-Marzanna europejska ekstrakt suchy 32mg
-Cperus scariosus ekstrakt uchy 32mg
Grzebykowiec ekstrakt suchy 32mg
-Gojiha ekstrakt suchy 32mg
-Sahadevi ekstrakt suchy 32mg
-Shilajeet proszek oczyszczony 26mg

Mam ten sam problem...nigdzie nie ma takich informacji

Odnośnik do komentarza

Proszę o pomoc. Moja sytuacja wygląda następująco: odkleiłam plaster po 2 tygodniach i w trzecim nie przykleiłam plastra, dostałam okres i nie wiem czy mogę być w ciąży ??? Wychodzi na to że skróciłam cykl o tydzień. Dwa tygodnie z plastrami i trzeci tydzień bez plastra. A w czwarty tygodniu przykleiłam plaster więc chyba zaczęłam nowy cykl mam wątpliwośći? Proszę o rade w tej zagmatwanej sprawie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 2 tygodni stosuje swoją pierwszą w życiu antykoncepcje (mam 18 lat) mój okres trwał 6 dniu przez kolejne 6 dni (aż do teraz) mam plamienie. Wszystko wskazuje na to że to nie koniec. Czy powinnam się martwić i iść do ginekologa? Czy jest to normalne przy pierwszych tabletkach?

Odnośnik do komentarza

~Papugaii
Witam. Od 2 tygodni stosuje swoją pierwszą w życiu antykoncepcje (mam 18 lat) mój okres trwał 6 dniu przez kolejne 6 dni (aż do teraz) mam plamienie. Wszystko wskazuje na to że to nie koniec. Czy powinnam się martwić i iść do ginekologa? Czy jest to normalne przy pierwszych tabletkach?

Nie wiem jakie bierzesz tabletki ale to jak najbardziej normalne. Ja dostałam od ginekologa belare początkowo tez miałam drobne plamienia przy pierwszej i drugiej paczce ale później już ich nie było. Organizm musi sie przyzwyczaić i wyregulować ponieważ otrzymuje dodatkową dawkę hormonów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...