Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Czy żel Acnatac (10 mg klindamycyny + 0,25 mg tretynoiny /g ) stosowany na większe partie ciała tzn.plecy ma wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych ? Wiem że te preparaty podane doustnie osłabiają skuteczność a jak jest z podaniem na skórę ? W ulotce nie ma wzmianki o ich wpływie na tabletki ale wolę się jednak upewnić. Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam od ponad roku stosowałam tabletki naraya Plus 28+4 zawsze podczas brania białych tabletek dostawałam okres lecz po ostatniej wizycie u ginekologa zmieniła tabletki na Atywia 21 i 7 dni przerwy i moje pytanie brzmi czy po wykorzystaniu tych 28 tabletek i zaczęciu od razu opakowania 21 tabletek bez robienia przerwy dostanę normalnie okres czy dopiero po wykorzystaniu tych 21 ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Właśnie skończyłam 3 opakowanie. przy braniu pierwszego dostałam krwawienia w 3 dzień po odstawieniu. Przy drugim opakowaniu dostałam krwawienia na jakieś 4 dni przed 7dniową przerwą. Po trzecim opakowaniu, czyli teraz dostałam krwawienia po 3 dniach, czyli w zasadzie idealnie. Jednak nie jest to krwawienie lecz bardzo skąpe brązowe plamienie... Tabletki brałam regularnie, zawsze o tej samej porze i nigdy żadnej nie pominęłam. Co może oznaczać

Odnośnik do komentarza

Miesiąc temu zmieniłam tabletki antykoncepcyjne. Stosuję antykoncepcję hormonalną od 4 lat. Po ostatniej zmianie tabletek trzeci raz w ciągu miesiąca pojawia się u mnie krwawienie, i to nie jakieś delikatne, ale intensywnie czerwone i takie jak podczas miesiączki- z reguły drugi dzień po stosunku i trwa kilka dni.. do tego bardzo bolą mnie piersi, są ciągle nabrzmiałe. Od poprzedniego krwawienia minęły 3 dni i dopadło mnie znów, do tego co chwilę mam potrzebę oddania moczu. Bardzo proszę o odp.

Odnośnik do komentarza

shadow605
Witam tabletki biorę od 1 lutego. Dzisiaj będzie 6 dzień stosowania tabletek. Czy już jestem zabezpieczon? Bo tabletkę wzięłam w 1 dzien miesiączki. Ale martwi mnie to bo dzień przed miałam mocne brązowe upławy i nie wiem czy te uplawy traktować jak okres?

Tak jest pani zabezpieczona. Raczej nie jesli wie pani ze to uplawy a nie np koncowka okresu lub jego poczatek.
pozdrawiam

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~a...l
Dzień dobry. Czy żel Acnatac (10 mg klindamycyny + 0,25 mg tretynoiny /g ) stosowany na większe partie ciała tzn.plecy ma wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych ? Wiem że te preparaty podane doustnie osłabiają skuteczność a jak jest z podaniem na skórę ? W ulotce nie ma wzmianki o ich wpływie na tabletki ale wolę się jednak upewnić. Dziękuje za odpowiedź

Zele raczej nie powinny miec takiego wplywu.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~a...l
Witam. Mam pytanie. Zapomnialam zazyc 10 tabletki (sidretella20) antykoncepcyjnej. Obecnie bede robic przerwe czy podczas tej przerwy jestem zabezpieczona?

Bedzie pani zabezpieczona jednak takie zaniechania w przyjmowaniu nie powinny miec miejsca.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~u...l
Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Właśnie skończyłam 3 opakowanie. przy braniu pierwszego dostałam krwawienia w 3 dzień po odstawieniu. Przy drugim opakowaniu dostałam krwawienia na jakieś 4 dni przed 7dniową przerwą. Po trzecim opakowaniu, czyli teraz dostałam krwawienia po 3 dniach, czyli w zasadzie idealnie. Jednak nie jest to krwawienie lecz bardzo skąpe brązowe plamienie... Tabletki brałam regularnie, zawsze o tej samej porze i nigdy żadnej nie pominęłam. Co może oznaczać

Witam.
To dopiero 3 opak. i stad takie wahania krwawienia. Moze tak sie zdarzac do 3-4 opakowan i jest to normalne. Nie nalezy sie martwic.
Pozdrawiam

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Elin. Wcześniej brałam tabletki Bonadea. Lekarz kazał zażyć pierwszą tabletkę 1 dnia krwawienia w trakcie 7 dniowej przerwy do czego się dostosowałam. Później zauważyłam, że w ulotce napisano, iż powinno się wziąć pierwszą z nowych tabletek następnego dnia po ostatniej starej tabletce. Czy ochrona została zachowana w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza

Witam. Chcialabym zapytac czy jesli przyjelam z opoznieniem 13h 10 tabletke sidretella20 jestem zabezpieczona podczas 7 dniowej przerwy? Bardzo prosze o odpowiedz. Pisze ponownie gdyz przez pomylke podalam zle maila..dziekuje

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, biorę tabletki antykoncepcyjne daylette. W 22dniu cyklu zapomniałam o tabletce na około 24h przyjełam dwie tabletki jednocześnie i po zakończeniu białych tabletek rozpoczełam nowy blister(pominełam zielone). Obecnie jestem w 7 dniu tego nowego cyklu. Czy ochrona przed ciążą jest zachowana w tym miesiącu mimo tego co się stało? Czy mogę normalnie uprawiać seks czy czekać do końca cyklu?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Wiem, ze watkow odnosnie zabezpieczenia tabketkami antykoncepcyjnymi jest juz wiele ale pomimo to prosze o udzielenie konkretnej odpowiedzi. Mianowicie od 7 miesiecy zazywam tabletki antykoncepcyjne Kontracept. W tym miesiacu zazylam 1 tabletke po 7-dniowej przerwie z 2 godzinnym opoznieniem, czy ochrona podczas tych 2 godzin ulegla zmniejszeniu?

Odnośnik do komentarza

Witam. Chce zapytac czy bezpieczne jest skrocenie 2 raz z rzedu przerwy pomoedzy tabletkami. W styczniu zrobilam 6 dni z powodu zmiany godziny brania tabletek. (Bralam rano o 6.30a chcialam na godz. 21.30)a teraz chcialabym zrobic 5 dni.

Odnośnik do komentarza

Witam, od dwóch tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne "Naraya Plus". W ramach skutków ubocznych mam zwiększony apetyt, puchnę (nogi, piersi, pupa) i bolą mnie łydki. Czy może to minąć, np. po wybraniu 3 opakowań, czy powinna zamienić lek na inny? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

laurette
~n...m
Witam serdecznie, proszę o pomoc w pewnej sytuacji. Od prawie 3 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Ovulastan i od pewnego czasu występują u mnie plamienia mniej więcej w połowie cyklu. Czy 3-miesięczna przerwa w przyjmowaniu tabletek może coś pomóc w tej sytuacji? I czy w ogóle robienie takich przerw ma sens?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Witam,
Plamnienia to moga byc skutki uboczne jednak gdy sie utrzymuja(3lata) nalezy poinformowac lekarza. 3 miesieczna przerwa w stosowaniu na pewno zakloci ochrone jak i gospodarke hormonalna organizmu. Nie wiem dlczego Pani chce zrobic ta przerwe, czy moze to przez zle samopoczucie?

Plamienia utrzymują się od ok. 3 miesięcy. Byłam u lekarza i ta przerwa była zaproponowana właśnie przez niego. Jeśli są to skutki uboczne, to znaczy, że może będzie konieczność zrezygnowania z tabletek?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Madinette. Dzisiaj przyjęłam dziesiątą tabletkę z blistra. Po 30 minutach jednorazowo oddałam luźny stolec. Czy w tej sytuacji powinnam zażyć dodatkową tabletkę? Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam. Zaczelam brac tabletki ovulan 7 tygodni po porodzie, ale bralam je nieregularnie, az w koncu przestalam w ogole (wybralam 1/3 blistra). Wkrotce po tym dostalam miesiaczki. Teraz od pporodu minelo 12 tygodni i znow dostalam miesiaczke. Jest to trzeci dzien cyklu, a tabletki zaczelam znow brac od pierwszego dnia. Czy moge wspolzyc bez zabezpieczenia czy tabletki jednak nie chronia mnie dostatecznie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...