Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wydłużylam przerwe w tabletkach z siedmiu dni na dziewięć(za późno wykupilam opakowanie) 3 tabletki pod koniec blistra dostałam plamien które trwają trzeci dzień dziś mam siedmiodniowa przerwe czy na koniec tej przerwy powinnamm.zrobic test ciążowy jeśli stosunek.był przy osiemnastej tabletce(odbyl się bez zabezpieczenia)prosze o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Mam 22 lata i od wtorku od godz 17 (26.01) mam ciężką grypę jelitową. Przyjmuje antykoncepcję (Belara) o godz 9 rano. We wtorek wzięłam normalnie tabletkę (12 tab), w środę dopiero wieczorem (przed upływem 12 h), gdy biegunka się trochę zmniejszyła. Natomiast dziś przyjęłam tabletkę o 10 rano, ale po pół godzinie miałam znów bardzo ciężką wodnistą biegunkę i nie brałam kolejnej tabletki, bo chodzę do toalety co ok godzinę. Ostatni raz współżyłam w sobotę. Co mam zrobić i czy mogę zajść w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam . Mam pytanie dotyczące antykoncepcji . Pierwsze opakowanie zaczęłam przyjmować w pierwszym dniu miesiączki po 21dniach wystąpiło krwawienie z odstawienia , gdy zaczęłam drugie opakowanie wystąpiła miesiączka (tak jak powinna) . Kolejną miesiączkę powinnam dostać 25.12. a dziś już jest 28.01. Krwawienie z odstawienia zawsze występuje poprawnie . Czy podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych może nie występować miesiączka ? czy to zły znak i powinnam udać się do ginekologa ?

Odnośnik do komentarza

Witam, Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. W drugim dniu przyjmowania tabletek z blistra, nastąpiły wymioty po ok 1,5 h po zażyciu tabletki, przyjęłam więc drugą z tego samego blistra ponieważ nie posiadałam dodatkowego. Co teraz? Zawsze pierwszą tabletkę przyjmowałam w sob. a ostatnią w pt. czy teraz przyjmę 21 tabl. w 20 dni i będę przyjmować stale tabl. w czwartek ostatnią a w piątki pierwszą? Nie zaburzy to ochrony ? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Od trzech lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Jak dotąd nie miałam żadnych problemów, jednak w tym miesiącu nie pojawiło się krwawienie z odstawienia, jedynie prawie niewidoczne plamienie. Byłam u swojego ginekologa, który po badaniu i usg dopochwowym stwierdził brak ciąży, ponadto zrobiłam kilka testów ciążowych, każdy wyszedł negatywny, dlatego dziś zaczęlam tabletki. Czy jest mimo to ryzyko ciąży? I czy mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia? Czy jestem bezpieczna?

Odnośnik do komentarza

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od kilku miesięcy. Nie jestem pewna, czy wzięłam 1 tabletkę w odpowiednim dniu, co oznaczało by że miałam przerwę pięciodniową a nie czterodniową. Czy wpłynie to na działanie tabletek? Co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Gość Helenawondra

Witam. Od dwóch dni jestem przeziebiona. Tabletki antykoncepcyjne skończyłam brać wczoraj i robię tydzień przerwy. Czy leki takie jak spał/ neosine/ leki na gardło, homeopatyczne ogólnie leki przeciwbólowe i przeciwwirusowe wpływają na zabezpieczenie? Czy jak zacznę brać tabletki w środę po takiej bombie lekow teraz to będę normalnie zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

Witam, Jestem w trakcie stosowania tabl. antykoncepcyjnych daylette juz ponad 2-3 rok wszystko do tej pory było w porzadku ale w dniu 20 dostałam ból brzucha a dnia 21 dostałam plamienia jak przy miesiączce-zostało mi 3tabl do rozpoczęcia tabl placebo.Niestety nie mogę wybrać się do lekarza ponieważ przebywam obecnie za granica-proszę o pomoc. Na dodatek jestem chora mam angine zażywam antybiotyk Dalacin c 300mg witC.Co mogą oznaczać takie objawy? Dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam Karolina

Odnośnik do komentarza

Proszę o pomoc, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć podobnego pytania. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, po zażyciu drugiej tabletki z blistra, wystąpiły u mnie wymioty, jako, że minęło tylko 1,5 h od zażycia, przyjęłam drugą z tego samego blistra, ponieważ nie posiadałam dodatkowego. Zawsze przyjmowałam pierwszą tabletkę w sob. a ostatnią w pt. Czy teraz powinnam przyjąć 21 tabl. w 20 dni i stale ostatnią zażywać w czw. a pierwszą w pt. już cały czas?Nie zaburzy to skuteczności?

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnio zdarzyło mi się zapomnieć(powyżej 12h) dwóch tabletek antykoncepcyjnych (Marvelon) pod rząd, jedna z nich kończyła drugi tydzień przyjmowania tabletek (był to pon.), kolejna rozpoczynała trzeci tydzień (wt.). Pominięte tabletki zażyłam jak najszybciej, natomiast kolejną o normalnej porze, zawsze w przypadku pominięcia stosuje się do wskazówek zawartych w ulotce. Czy powinnam postąpić tak jak w przypadku pominięcia tabletki w 3 tyg?

Odnośnik do komentarza

Witam. Przez 6 dni uprawialam seks przerywany bez zabezpieczen. Ani prezerwatywy ani tabletek. 7. dnia doszlo do wytrysku w pochwie. Z paniki zastosowalam metode Yuzpe ale w formie 2x2x2x5x5 (5x5 bylo z przerwa 12h) Microgynonu. Razem 16 tabletek w ciagu 32 godzin... Potem bralam przez 3 dni po tabletce dziennie. Dzis po panice przestalam... Jesli zaszlam w ciaze czy cos grozi dziecku przez taka ilosc tabletek...?

Odnośnik do komentarza

Witam. Ok.3 miesiące temu zaczęłam brać leki Diane 35. Aktualnie zaczynam 4 opakowanie.Przez ten czas nie uprawiałam seksu.Te tabletki nie są typowo 'anty' dlatego obawiam si, że przystosunku zajde w ciążę. To moje pierwsze tabletki. Czy one działają?

Odnośnik do komentarza

Czy w przypadku brania tabletek antykoncepcyjnych można brać również leki na przeziębienie? Mam tutaj na myśli Fullrutin (zamiennik rutinoscorbinu) i Cholinex? Czy będą one wpływać na obniżenie skuteczności tabletek antykoncepcyjnych?

Odnośnik do komentarza

Witam, po porodzie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, pierwsze opakowanie rozpoczęłam w połowie cyklu. Czy po skończonym opakowaniu i 7 dniowej przerwie jestem od razu chroniona ? Czy muszę odczekać kilka dni po rozpoczęciu drugiego opakowania ?

Odnośnik do komentarza
Gość Anastazjaxpa

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Przestałam je brać w środę i teraz jest 7 dni przerwy. Akurat w tym czasie złapała mnie grypa i leżę ciągle w łóżku. Dziś boli mnie od rana lydka. Czasami zdarzały mi się bóle łydek ale czasami wcale, czasami kilka razy. Czy te kilka dni leżenia w łóżku nie spowodują żadnych zakrzepow ( czytałam ze długie leżenie nie jest wskazane) a ogólnie mój organizm jakoś specyficznie reaguje na tabletki ( badania krzepliwosci krwi z listopada mam w górnej normie )

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem, który ciagle chodzi mi po głowie. Biorę tabletki antykoncepcyjne, jednak w tym miesiącu nie robiłam przerwy, gdyż szykuje mi się wyjazd. Powinnam wziąć we wtorek, jednak wzięłam tabletkę w środę. Dziś, sobota-doszło do stosunku bez zabezpieczenia. Jestem bezpieczna czy powinnam wziąć "po"?

Odnośnik do komentarza

Witam ;) Chciałabym zacząć pić herbatkę która składa się z liści morwy białej, owocu bzu czarnego i kłącza kukurydzy. Biorę tabletki antykoncepcyjne i nie wiem czy herbatka może mieć jakiś wpływ na działanie antykoncepcji ?

Odnośnik do komentarza

Witam . CHciałam sie dowiedzieć czy szczepionka VAXIGRIP czy obniża skuteczność antykoncepcji (Naraya Plus) Otóż kochałam sie z chłopakiem 30.01 a dzisiaj 21.01 zaszczepiona zostałam , a zaczęłam brać tabletki białe . Otóż moje pytanie brzmi czy osłabia to antykoncepcje i mogę zajsć w ciąże ?

Odnośnik do komentarza

Witam, Od 2,5 miesiąca przyjmuje minipigulke Ovulan. Podczas jeh stosowania na początku miam tygodniowe krwawienie,pozniej juz nic. Ostatnio miewam bóle podbrzusza oraz jajnikow. 14 dni po stosunku wykonalam badanie beta hcg, ktore wskazuje wartosc 0,2 czyli ujemny. Czy wynik jest wiarygodny czy moze jeszcze urosnsc? Jezeli wiarygodny to czemu pokazuje 0,2 a nie 0,0 przy braku ciazy.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, wczoraj przyjęłam 22gą tabletkę daylette o normalnej porze, ale na skutek wypicia 2 lampek wina, które mi zaszkodziły po ok 3.5h miałam wymioty. Wcześniej przed wzięciem tabetki miałam suty posiłek. Potraktowałam to zdarzenie jak zapomnienie o tabletce (wzięłam 23). Teraz mam pytanie jakie wyjście jest najlepsze: dalej kontynuować normalne zażywanie i zrobić przerwę, czy wziąć resztę tabletek z blistra i zrezygnować z 7 dniowej przerwy? Kochałam się tuż przed wymiotami z chłopakiem

Odnośnik do komentarza

Witam, 14-go dnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych (Yasminelle) skończyłam przyjmować antybiotyk (Duomox). Przez kolejne 7 dni przyjmowałam tabletki i zabezpieczałam się dodatkowo (prezerwatywa), po czym zrobiłam 7-dniową przerwę. Czy ochrona antykoncepcyjna była zachowana? Czy 7 dni przyjmowania tabletek wystarczyło? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...