Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy stosowanie miejscowo San Liporedux Składniki suplementu Liporedux: Alcohol Denat, Propylene Glycol, Kofeina, Ketony z malin, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanoalamine, Glycyrhetinic Acid, Ergothionneine, Coleus Forskohlii Root Extract (95% Forskolin by HPLC), Octopamine HCI, Corynanthe Yohimbe Bark Extract, Menthol, Camphor, Xanthan Gum. Czy składniki mogą mieć wpływ na skuteczność działania antykoncepcji?

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem w trakcie przyjmowania piątego opakowania Atywi.W trakcie tych pięciu opakowań pojawił sie u mnie trądzik różowaty.Czy to może być skutek brania tych tabletek.Czy w takim wypadku zmienić na inne.Czy moze być tak ze tabletki anty mogą nie pasować i czy sa inne hormony leczace skore z trądziku u dorosłych niekoniecznie antykoncepcja ?

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki anty 4 miesiąc (24+4) podczas trzech ostatnich tabletek 2 tygodnia i pierwszej tabletki trzeciego tygodnia miałam biegunkę (ostrą), i wymioty więc podejrzewam że te tabletki się nie wchłonęły. Zakładając najgorsze, czyli że żadna tabletka się nie wchłonęła co zrobić w tej sytuacji " pominięcia" 4 tabletek ?Brać tabletki dalej i nie robić przerwy na krwawienie ? Jeśli tak zrobię to kiedy wróci pełna ochrona ? I czy kolejną przerwę będę mogła już zrobić.

Odnośnik do komentarza

Witam. Kiedy zaczęłam blister tabletek antykoncepcyjnych, rozchorowałam się i brałam antybiotyk przez 5 dni. Dokładnie 6 dnia skończył mi się antybiotyk i 8 dnia współżyłam z chłopakiem. Problem mój polega na tym czy od antybiotyku kiedy ma działanie osłabiające skuteczność tabletek mogłam zajść w ciążę?.

Odnośnik do komentarza

Czy zmiana tabletek antykoncepcyjnych z 7-dniową przerwą zaburza ich działanie? Zmieniłam tabletki z "Novynette" na "Angiletta", lekarz przy przepisywaniu nie mówił nic o tym, że mam brać je inaczej. Wzięłam jak poprzednie, po tej przerwie. Później przeczytałam ulotkę, w której było napisane, że przerwy nie należy robić. Niepokoi mnie to, bo w pierwszych dniach współżyłam z partnerem bez dodatkowych zabezpieczeń. Czy tabletki, które przyjmuję są skuteczne od samego początku przyjmowania?

Odnośnik do komentarza

Witam! Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, obecnie jestem przeziębiona, wczoraj wypiłam rozpuszczalna tabletkę witaminy C 1000mg. Czy miało to negatywny wpływ na skuteczność antykoncepcji? Czy podczas leczenia przeziebienia mogę przyjmować witaminę C?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Zażywam tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Dziś, przez nieuwagę zażyłam 5 i 6 (przewidzianą na jutro) tabletkę z blistra. Chciałabym się zapytać, czy w związku z tym, mogę przyjmować tabletki jedynie przez 20 dni, zrobić 7 dniową przerwę i zacząć kolejny blister. Czy też konieczne jest, aby przyjąć dodatkową tabletkę z nowego blistra, aby okres przyjmowania antykoncepcji wynosił 21 dni.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od roku po zaczęciu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zaczęły wyskakiwać mi krostki na nogach. Jest ich dużo i żadne metody na ich pozbycie nie działają, Ostatnio musiałam odstawic tabletki i wtedy krosty zniknęły, jednak po odnowieniu brania znowu się pojawiły. Czy jest jakaś możliwość by zniknęły bez konieczności odstawienia tabletek antykoncepcyjnych? Czy tabletki osłonowe mogą jakoś pomóc?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 17 lat. Wczoraj (23 luty) kochałam się z moim chłopakiem, po jakimś czasie niestety pękła nam prezerwatywa. Wystraszyliśmy się i kupiliśmy w aptece tabletkę ' dzień po '. Zażylam ją 2 godziny od stosunku zgodnie z instrukcją. Obeznałam się z skutkami ubocznymi itp. Dzisiaj (24 luty) dawały mi się we znaki wszelkie objawy, i dzisiaj zauważyłam swędzenie miejsc intymnych i bardzo dużą ilość białego gęstego śluzu z pochwy i nie wiem czy to normalne.

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałabym dowiedzieć się czy mogę bezpiecznie zażywać tabletki antydepresyjne Sertagen, podczas gdy biorę tabletki hormonalne? Ich nazwa to Kontracept. Czy antydepresanty nie zakłócą ich działania? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałabym dowiedzieć się czy mogę bezpiecznie zażywać tabletki antydepresyjne Sertagen, podczas gdy biorę tabletki hormonalne? Ich nazwa to Kontracept. Czy antydepresanty nie zakłócą ich działania? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Od 3 miesięcy biorę belarę, skończyłam 3 opakowanie i już nie chcę do tego wracać, czy odczuje jakieś skutki uboczne po tak krótkim czasie stosowania tych tabletek? Po jakim czasie od odstawienia wszystko wróci do poprzedniego stanu ? miałam głównie duży problem z suchością

Odnośnik do komentarza

Zmieniłam tabelki antykoncepcyjne z Medinatte na Atywia i lekarz powiedział, że to tosamo, a byłam akurat w trakcie przerwy i zazylam nowa tabletkę 6dnia przerwy, jeśli wzpolzylam to wskazana jest dodatkowa ochrona np tabletka 'po'?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od ok roku przyjmuje tabletki Microgynon. Ostatnim razem nie zrobiłam 7 dniowej przerwy, tylko odrazu przyjęłam drugi blister tabletek. Przez cały drugi blister czułam się osłabiona i dreczyły mnie mdłości. Teraz skończyłam przyjmować tabletki, jestem w 6 dniu przerwy. Okres dostalam terminowo,jednak ten, który się pojawił jest brązowy, bez czerwonej krwi, bardzo skąpy i złożony ze skrzepów.Dodatkowo mdłości nie minęły.Test ciążowy po wykonaniu był negatywny. Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Witam Od 4 miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne kontracept. Niepokoi mnie jednak nadal intensywne krwawienie z odstawienia ( jest regularne , ale obfite tak samo jak wcześniej okres) zdarzają się nawet skrzepy . Czy powinnam się martwić ?

Odnośnik do komentarza
Gość wtajemniczona77

Ja bardzo długo biorę tabletki antykoncepcyjne, ale nie słyszałam o ich złym działaniu jeśli bierze sie wit C. Z reszta zapytaj lekarza bo mój mi powiedział ze przy mojej Belarze mimo wielu przeziębień i leków jestem nadal bezpieczna

Odnośnik do komentarza

Poprzednio brałam tabletki antykoncepcyjne firmy lesine, aktualnie biorę levomine. Nie zuzylam wszystkich lesine, a teraz jedna levomine zgubiłam. Nie chcę kończyć blistra wcześniej - czy brakujaca tabletkę mogę uzupełnić tabletka lesine?

Odnośnik do komentarza

Witam. Dzisiaj mam wziąć antybiotyk zinnat 500 i biorę tabletki antykoncepcyjne kontracept dzisiaj powinnam wziąć 14. Pigułkę. Dwa dni temu odbyłam stosunek, a plemniki żyją nawet do tygodnia w pochwie więc mam pytanie czy jeśli zaczne brać antybiotyk mogę zajść w ciążę czy lepiej z niego zrezygnować?

Odnośnik do komentarza

Witam. 1.11.2015r. był stosunek. Biorę tabletki, ale na poczatku stosowania pare razy zapomniałamn- miałam 4 miesiączki, po 47 dniach robiłam bete i wyszła < 2 oraz ogólnie 3 testy sikane - wszystkie negatywne, a lekarz na kontroli zbadał mnie ginekologiczne, stwierdzając że "jajniki i macica jest malutka". Wiem, że to już popada w paranoję, ale mam dziwne objawy - typowo ciążowe, ale jak przestaje myśleć o ciąży, to wszystko mija, wiec jest to wszystko na tle nerwowym ze strachu ?

Odnośnik do komentarza

Witam, Chcę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, ale w związku z dużą nieregularnością cykli i brakiem okresu od dwóch miesięcy lekarz zalecił aby zacząć je brać już teraz. Poradził zabezpieczać się dodatkowo przez kolejne dwa tygodnie. Pytanie : czy po dwóch tygodniach mogę już być spokojna że jestem w pełni chroniona ? i czy w pierwszej przerwie siedmiodniowej także występuje ochrona? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne od 10 dnia cyklu. Nie współżyje. Lekarz przepisał je ze wzgledu na endometrioze. Chciałabym ominąć w tym cyklu 7 dniowa przerwe ( zależy mi na braku braku krwawienia w tym czasie) Czy mimo ze zaczęłam brac je z opoznieniem to krwawienie nie wystapi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...