Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Krwawienie z odstawienia nastąpiło przy pierwszej tabletce aktywnej z drugiego opakowania i trwało 5 dni. Teraz już 5ty dzień mam plamienia. Lekarz kazał brać po dwie tabletki z tego samego blistra aż do ustania plamień, ponieważ stwierdził, że skład każdej tabletki jest taki sam. W ulotce pisze, że trzeba brać tabletki po kolei, ponieważ różnią sie składem. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Moje pytanie dotyczy następującej kwestii. Chodzi mi o to, że w związku z tym, iż działanie tabletek antykoncepcyjnych jest wielokierunkowe, jaka jest szansa, że tabletka w założeniu antykoncepcyjna wywoła efekt wczesnoporonny?

Proszę spojrzeć na punkt 5 poniższego zestawienia:

"Działanie takich tabletek jest wielokierunkowe:

1. Wpływając na wydzielanie przez przysadkę hormonów bezpośrednio działających na jajniki hamują dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego i tym samym jajeczkowanie.

2. Zmniejszają reaktywność jajników na działanie hormonów przysadki

3. Inaktywują gonadotropiny przysadkowe (LH i FSH) krążące we krwi.

4. Zmniejszają wydzielanie przez jajniki wydzielanie estrogenów i progesteronu.

5. Wywołują w błonie śluzowej macicy zmiany uniemożliwiające zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej.

6. Powodują zagęszczenie śluzu szyjkowego.

7. Pobudzają skurcze jajowodów i zagęszczają obecny w nich śluz.

ze strony: zdrowie med

Chodzi mi o to, że ten punkt zakłada, że może dojść w jakiś sposób do zapłodnienia i wtedy zarodek (komórka jajowa zapłodniona), i tak nie będzie mógł się dalej rozwijać, bo błona macicy go nie przyjmie. W takim razie działanie tych antykoncepcyjnych preparatów może okazać się w tym przypadku wczesnoporonne...

Czy mój tok rozumowania jest poprawny, i możliwa jest taka sytuacja, że dochodzi jednak do zapłodnienia, a zarodek nie będzie się mógł zagnieździć i rozwijać dalej? Jeśli tak jest, to jaka jest na to szansa?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Obecnie przebywam za granica i dopiero w przyszlym tyg odbiore tabletki w Polsce. Jade na urlop wiec rowniez chcialabym uniknac krwawienia w tym czasie. Z ostatniego blistra zostalo mi 5 tabletek( tak wiec w niedziele zazylabym ostatnia i w tyg nastepnym wystapilo by krwawienie czego wlasnie chce uniknac). pytanie moje- czy moge zaczac juz 7mio dniowa przerwe i po przyjezdzie zaczac nowe opakowanie tabletek? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam.O 6.35 przyjełam pierwszą tabletkę z nowego opakowania Madinette,za ok.5 minut oddałam stolec normalny,a za 5 minut znów musiałam skorzystać z wc i stolec już był luźniejszy(kawałki żywnośći).Od tego incydentu minęło 8 h i więcej razy nie korzystałam z toalety.Czy ten luźniejszy stolec mógł spowodować nie wchłonięcie się tabletki po tych 10,15 minutach?Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, zapominałam wziąć minitabletkę więc aby znowu antykoncepcja działała mam przestać brać to opakowanie a nastepne wziac w nastepnym miesiacu podczas okresu? czy poczekac dluzej? jezeli podczas brania tabletek wystepowało krwawienie to okres wystapi normalnie?

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne Sylive 20. Przy piątym opakowaniu zapomniałam wziąć 20 tabletki, wziełam ją drugiego dnia wraz z 21wszą tabletką i postanowiłam nie robić przerwy. Przy drugiej tabletce z nowego opakowania zaczełam mieć plamienia, trwają juz ponad 8 dni i towarzyszy temu lekki ból brzucha. Czy mogę/mogłam być płodna? Na ulotce pisze ze antykoncepcja jest zachowana, jednak nie co sie obawiam o toi oswoje zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj(wtorek)odstawiłam lek Vibin mini w środku trzeciego tygodnia ze względu na złe samopoczucie i przyspieszony puls(95-110).Od tamtego czasu doskwierają mi:lekkie mdłości(bez wymiotów),silny stres,wahania nastrojów,szybki puls z dusznościami(w nocy)i pełność w żołądku.W ciąży nie jestem,robiłam 3 testy,a wraz z lekiem stosowałam prezerwatywy(nie pękały).Czy te objawy są wynikiem odstawienia?Czy już w tym tygodniu dostanę okres?Czy wraz z okresem dolegliwości miną? Bardzo proszę o pomoc!!!!!

Odnośnik do komentarza

Zaczełam drugi cykl brania tabletek antykoncepcyjnych (Cleonita) i od około 3 tygodni miałam nieustające plamienia o zabarwieniu brązowym. Dodatkowo też mniej więcej od tego czasu mam silne bóle głowy, senność i od jakiegoś tygodnia nudności. Byłam z tym u ginekologa, który zalecił zmiane leku na Novynette. Obecnie jestem w połowie opakowania Cleonity. Czy mogę przerwac branie tych tabletek i zacząć Novynette, czy wytrzymać z bólami do końca opakowania i nie przerywać? Dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

2 tygodnie przyjmuję lek Jeanine, pod koniec pierwszego tygodnia zapomniałam wziąć tabletkę , która przypadała na niedzielę o 17.00. Zażyłam ją dopiero w poniedziałek o 11.00 a następnie kolejną ( już poniedziałkową) o 17.00. Tydzień później kolejny raz zdażyło mi się zapomnieć zażyć tabletkę z niedzieli i również zażyłam ją następnego dnia w poniedziałek koło 10.00 a następnie o 17.00 tabletkę poniedziałkową. Czy skuteczność antykoncepcji bardzo się zmniejszyła i czy mogę nadal brać tabletki ?

Odnośnik do komentarza

2 tygodnie biorę lek Jeanine. Pod koniec 1 tygodnia zapomniałam zażyć tabletkę przypadającą na niedzielę o godz.17.00 i wzięłam ją następnego dnia o 11.00 a także tą poprawną poniedziałkową o 17.00. tydzień później znów nie zazyłam niedzielnej tabletki i również wzięłam ją o 12.00 następnego dnia oraz poprawną o 17.00. czy skuteczność antykoncepcji bardzo spadła i czy mimo iż spóźniłam się z wzięciem tabletek 2 razy wiecej niż 12 godzin nadal mam przyjmować te tabletki ?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 19 lat i od roku kocham się ze swoim chlopakiem. Zawsze robiliśmy to z prezerwatywa jednak od miesiąca używamy tabletek yasminelle. Biorę je regularnie i zgodnie z ulotka. Po pierwszym razie pojawiło się krwawienie, zadzwoniłam do lekarza ale to podobno normalne.. to już nasz 7 albo 8 stosunek po zmianie antykoncepcji a ja wciąż ,,po " krwawie. Nie rąk mocno jak po pierwszym razie ale jednak... dodatkowo czuje mocny ból podczas wkładania członka do pochwy. później ból mija. jestem zdr

Odnośnik do komentarza

Witam. Od kilku miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne, aktualne opakowanie biorę 2 tydzień. Tabletki zawsze biorę w godzinach porannych 6,30-7.00. Przedwczoraj wieczorem (ok 20) miałam biegunkę, zażyłam lek Nifuroksazyd. Wczoraj w godzinach ok 11 rano biegunka się powtórzyła i znów zażyłam lek. Dziś biegunki nie było, natomiast kochałam się z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy jest ryzyko ciąży? Dodam ze tabletki antykoncepcyjne brałam przez te dni o tej samej porze.

Odnośnik do komentarza

Witam, W poniedziałek powinnam dostać okres. Jednak go nie dostałam. Biorę tabletki antykoncepcyjne, jednak pominęłam jedną w drugim lub trzecim tygodniu. Niestety dokładnie nie pamiętam. Dokończyłam normalnie opakowanie włącznie z tabletkami placebo. W niedziele i poniedziałek kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, W poniedziałek powinnam dostać okres. Jednak go nie dostałam. Biorę tabletki antykoncepcyjne, jednak pominęłam jedną w drugim lub trzecim tygodniu. Niestety dokładnie nie pamiętam. Dokończyłam normalnie opakowanie włącznie z tabletkami placebo. W niedziele i poniedziałek kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Mam 18 lat. Zaczełam stosować tabletki antykoncepcyjne ( 4-ty dzień ) vibin mini. Od jakiegoś czasu odczuwam ból piersi ( przed stosowaniem około 2 miesiący ból przypominający ból przed okresem) teraz stały się twarde, tak twierdzi mój partner. Ja zbytnio nie zwracam na to uwagi bo nie dotykam piersi ale może coś w tym jest. Do tego wystąpił dzisiaj czarny kał nie wiem czy to związane z tym ale może będzie to istotne.

Odnośnik do komentarza

Witam. Nie przyjęłam trzech ostatnich tabletek z trzeciego tygodnia. Chce zrobić przerwę, ale tylko do krwawienia a następnie zacząć nowe opakowanie tabletek. Czy antykoncepcja zostanie zachowana i czy mogę się bezpiecznie kochać w pierwszym tygodniu nowego opakowania?

Odnośnik do komentarza

Witam, niedawno skończyłam brać pierwsze opakowanie tabletek (vibin), na ostatnim pasku (białe tabletki placebo) kochałam sie z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, do wytrysku nie doszło jednak boje sie ze pomimo brania tabletek plemniki zawarte w preejakulacie mogły mnie zapłodnić. Czy jest to możliwe? Dodam ze biorę tabletki raczej regularnie (nie przekraczam granicy 12godzin, najcześciej biorę z opóźnieniem najdłużej 1h), w czasie brania pierwszego opakowania wszystko przebiegało prawidłowo. Proszę o szybka odpowiedz :(

Odnośnik do komentarza

Witam.
W pierwszym tygodniu brania tabletek bonadea, które biorę zawsze o stałej porze czyli o 7.00. Niestety zdarzyło sie, że jedną przyjelam 14 godzin później niż zwykle. Stosunek odbył się dzień wcześniej, po zapomnianej pigułce nie wspolzylam. Czy jest duże ryzyko ciąży ?? Czy powinnam zarzyc pigułki 72h po ??
Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, od 2 miesiacy biorę Axotret. Zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne Syndi-35 ale bardzo źle je znosiłam dlatego musialam odstawić w połowie opakowania. Ginekolog przypisała mi inne tabletki i powiedziała, żeby najlepiej brac je od nastepnej miesiaczki. Od tego czasu juz nie mam miesiączki miesiąc i 3 tygodnie. Czy moge je zacząć brać już teraz czy koniecznie muszę czekać na pierwszy dzień miesiączki. Dodam, że na razie nie współżyje jednakże chciałabym niedlugo zacząć.

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki Vibin mini. Nie miałam tabletek gdyż nie mogłam skontaktować się z ginekologiem i musiałam wziąć z opakowania zapasowego. Nie zaczęłam blistra od pierwszej tabletki. Brałam je od środka, później dokończyłam opakowanie normalnie. Mam objawy okresu te co zawsze (ból piersi itd, ale okresu brak). Dodam, że cały miesiąc uprawiałam seks z prezerwatywą. Czy rozregulowałam sobie cykl?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne, jednak w tym czasie miałam miesięczna przerwę. Teraz zażywam 2 opakowanie od tej przerwy. Od kilku dni zauważyłam na bieliźnie ciemna wydzielinę z niteczkami krwi (jestem w 2 tygodniu opakowania). Czy to może być coś poważnego ? Czy nadal jestem zabezpieczona przed ciążą ? Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 20 lat i od 10 miesięcy biore tabletki antykoncepcyjne daylette. Krwawienie mam zawsze na 3 placebo. W sierpniu z uwagi na wyjazd przełożyłam krwawienie ,pomijając tabletki placebo i zaczynając kolejne opakowanie. Wczoraj powinnam mieć krwawienie, ale wystąpił tylko brązowy 'śluz' w pochwie. Tabletki biorę o 12 ale pierwsza z drugiego opakowania wzięłam przed 14. Czy powinnam się martwić ciążą czy przez pominięcie jednego krwawienia to krwawienie może wystąpić później ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie. Wczoraj przez przypadek wzięłam dwie tabletki anty z blistra dzisiaj przyjęłam następna. Jestem chroniona. Jestem za granicą i mam jechać za dwa tygodnie do polski będę mieć 29 dzień cyklu a jestem umówiona do fryzjera. Czy mogę zacząć kolejny blister bes przerwy. Raz tak zrobiłam ale po mimo tego miałam plamienia. Czy wtedy gdyby tak się stało mogę iść na farbe? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...