Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od 3 lat stosuję antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek. Po raz pierwszy zapomniałam przyjąć tabletkę (w piątek) i przyjęłam ją dopiero po 24h wraz z kolejną (w sobotę). W czwartek ok godziny 16 współżyłam. Czy jest możliwe, abym zaszła w ciążę?

Odnośnik do komentarza

W trzecim tygodniu w sobotę (18.06), zorientowałam się, że pominelam pigulkę w niedzielę (12.06) i niestety nie wiem co teraz robić. Pigułki to Co-CYPRINDIOL 2000/35 (Angielski odpowiednik Diane 35). Zostały mi 4 pigułki w opakowaniu, a ostatnią powinna wziąć w poniedziałek, następnie 7 dni przerwy. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło, a pigułki biorę od 3 lat. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam, od 8 miesiecy biore Daylette wczesniej przez 6 lat brałam cyprest. przy Daylette od poczatku mialam co jakis czas brudzenia jednak od wczoraj dostałam plamienia, w którym widac takie skrzepy czy strzepki endometrium jak podczas normalnego okresu, dzis jest moj 14 dzien brania tabletek. Dodam,że jak brałam Cyprest to nie miałam takich problemów. Czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza

Witam! przyjkuje tabletki antykoncepcyjne od około 11 miesięcy. Na początku Mercilon (21 7), a od ok. 3 miesięcy Daylette (24 4). Ostatnio po raz pierwszy zapomniałam zazyc tabletke, była to pierwsza tabletka po przerwie rozpoczynająca nowe opakowanie. Tabletkę miałam przyjąć w piatek o 20 a przyjęłam ją w sobotę o 17, następną normalnie o 20. Ostatni stosunek płuciowy odbywałam w niedziele (Ostatnia tabletka z poprzedniego opakowania, w poniedziałek zaczęłam przerwę). Czy jest ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam. 7 serpnia dostałam okres skonczyl mi sie 12. Zaraz po skonczeniu miesiaczki wspolzyłam z męzem ale niestety nasze zabespieczenie zawiodlo. 13.07 po południu wzielam tabletke awaryjna. A 18.07 dostalam malego krwawienia. Prosze mi powiedziec czy to skutki uboczne tabletki czy cos innego. Z powazaniem

Odnośnik do komentarza

Witam, Mam 23 lata i od ponad 3 lat stosuję antykoncepcję hormonalną- Madi**tte. Zawszę przyjmuję tabletki o godzinie 18. W 8 dniu cyklu nie przyjęłam tabletki. W dniu 9 cyklu przyjęłam jednocześnie 2 tabletki. W dniu 7 cyklu współżyłam i doszło do wytrysku w pochwie. Czy istnieje duże ryzyko ciąży? Czy należy rozważyć przyjęcie tabletki po dostępnej bez recepty? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

witam, mam 18 lat i za kilka dni kończę pierwsze opakowanie pigułek antykoncepcyjnych - kontracept. domniemane krwawienie i przerwa miałyby miejsce podczas moich wakacji. moje miesiączki były zwykle bolesne i obfite, dlatego boję się krwawienia, czy bezpiecznym wyjściem jest wziąć dwa opakowania pod rząd? pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

witam, mam 18 lat i za kilka dni kończę pierwsze opakowanie pigułek antykoncepcyjnych - kontracept. domniemane krwawienie i przerwa miałyby miejsce podczas moich wakacji. moje miesiączki były zwykle bolesne i obfite, dlatego boję się krwawienia, czy bezpiecznym wyjściem jest wziąć dwa opakowania pod rząd? pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Dzien Dobry. Powinnam zaczac brac tabletki antylomcepcyjne w piatek po okresie ale niestety nie zdazylam ich w piatek odebrac od lekarze i bede je miala w poniedzialek wiec kiedy znowu powinnam zaczac je brac ? Dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki Qlaira, właśnie kończę trzecie opakowanie, natępny okres przypada na 4 września, co mam zrobić by przesunąć go o kilka dni później ?czy mogę zrobić przerwę licząć na dalszą atykoncepcję? Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

~a...l
Witam. 7 serpnia dostałam okres skonczyl mi sie 12. Zaraz po skonczeniu miesiaczki wspolzyłam z męzem ale niestety nasze zabespieczenie zawiodlo. 13.07 po południu wzielam tabletke awaryjna. A 18.07 dostalam malego krwawienia. Prosze mi powiedziec czy to skutki uboczne tabletki czy cos innego. Z powazaniem

Mozliwe. Jednak doradzałabym zrobienie testu. Niewiadomo czy to byl okres czy nie.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~k...l
Witam,
Mam 23 lata i od ponad 3 lat stosuję antykoncepcję hormonalną- Madi**tte. Zawszę przyjmuję tabletki o godzinie 18. W 8 dniu cyklu nie przyjęłam tabletki. W dniu 9 cyklu przyjęłam jednocześnie 2 tabletki. W dniu 7 cyklu współżyłam i doszło do wytrysku w pochwie.
Czy istnieje duże ryzyko ciąży?
Czy należy rozważyć przyjęcie tabletki po dostępnej bez recepty?
Proszę o szybką odpowiedź.

Istnieje zwłąszcza,ze to byl pierwszy tyg blistra. Szanse sa małe ale sa. Mozesz isc po tabletke po aczkolwiek ja raczej watpie abys zaszla po 3 latach non stop brania anty.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne daylette od ok 2lat mam reguralny okres w czasie tabletek placebo z wachaniem do jednego, dwóch dni okres w tym miesiącu powinna mieć okolo24-26 lipca ale dostalam okres16 lipca co powinna teraz zrobić czy brać tabletki dalej? Czy zacząć nowy blister? Czy powinna się martwić tą sytuacją?

Odnośnik do komentarza

Witam, 21.06 pekla nam prezerwatywa, po poltora godziny wzielam tabletke ellaone 04.07 dostalam miesiaczki czyli w sumie jeden dzien wczesniej i ropoczelam antykoncepcje hormonalna tabletkami microgynon21 wieczorem, moim pytaniem jest, czy tabletki dzialaja od pierwszego dnia cyklu, czy trzeba czekac do nastepnej miesiaczki, zeby gospodarka hormonalna sie unormowala po tabletce awaryjnej? obawiam sie ze nie dzialaja po takim wczesniejszym szoku hormonalnym. z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Od kilku miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. 3 dni temu, rozpoczęłam nowe opakowanie, wczoraj zorientowałam się, że zapomniałam ktorejś tabletki z poprzedniego listka. Krwawienie z odstawienia nastąpiło dzień wcześniej niż zwykle. Jednak rozpoczęłam nowy listek normalnie (wtedy jeszcze nie wiedziałam). Wczoraj wieczorem odbyłam stosunek bez zabezpeiczenia i zastanawiam się czy konieczne jest zazycie tabletki "po", a jesli to zrobię to czy mogę nadal normalnie kontynuować branie tabletek?

Odnośnik do komentarza

witam stosuje tabl anty Belara.1 tabl z 1 opakowania wzielam w2 dniu miesiączki o 21.30, więc dodatkowo przez 7 dni używaliśmy prezerwatywy.Tabl przyjmowalam regularnie o stałej porze.Nie wystąpiły u mnie wymioty ani ostra biegunka. w 7 dniowej przerwie wystąpiło krwawienie4-5 dnia obfite utrzymuje się do dziś5-4dni wczoraj 8 dnia połknęłam tabletke o 8.00 rano.czy jestem zabezpieczona od tej pierwszej tabletki z drugiego opakowania?czy zmiana godziny przyjmowania tabl nie obniża skuteczności?

Odnośnik do komentarza

Witam , mam problem zapomniałam wziasc tabletki w pierwszsym tyg , dokładnie w sob i ndz , wyjechałam na weekend i zapomniałam wziasc tabletek , wziełam 2 na raz w niedziele po poludniu , do południa dostałam okres , na ulotce pisze ze powinnam wziasc 2 na raz i dalej kontynowac ale nie pokoi mnie ten okres . poradzcie

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabl. antykoncepcyjne Atywia. W trakcie przyjmowania 1ego opakowania po ok 2 godz. od przyjęcia 13ej tabletki wymiotowałam, a po 17 tabl. zapomniałam zabrać ich na urlop,więc zrobiłam przymusowe odstawienie-zrobiłam 6 dni przerwy i 7ego wzięłam już tabletkę. Dodam, że krwawienie pojawiło się w 2 dniu odstawienia i skończyło w dniu wzięcia pierwszej z drugiego opakowania. Czy cały czas byłam chroniona? czy nowe opakowanie tabletek daje mi wystarczającą ochronę od pierwszej tabletki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...