Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Nie czuję się po nich jakoś bardzo źle, ból piersi jest chyba normalny tak myślę. Ale co jakiś czas mam bóle w podbrzuszu i nie są one lekkie, momentami są naprawdę mocne, nawet przy okresie mnie tak nie bolało. Czy powinnam udać się do ginekologa? Czy to może być wina tabletek czy może to być inny powód?

Odnośnik do komentarza

Witam, prosze o opinie tabletek mercilon. Chcialabym poznac wasza opinie jako lekarzy, wiem, ze lekarz przepisal mi te tabletki po wywiadzie i sa one dopasowane, lecz chodzi mi o panstwa opinie. Bralam aritlle i sie zle czulam po nich

Odnośnik do komentarza

Witam mam 20 lat ostatnio wspłóżyłam z chłopakiem 22 czerwca 3 dni później powinnam mieć okres.Ale nie mam do tej pory miesiączki.Stosunek był z zabezpieczeniem , prezerwatywa nie pękła nie zsunęła się nic, partner nie doszedł we mnie.Czy jest mozliwosc zajścia w ciążę? Zaznaczam , że biorę tabletki ovulastan.

Odnośnik do komentarza

Mam 17 lat. Od 2 lat mam stałego partnera, z którym niedawno zaczęłam uprawiać stosunek płciowy. Zaopatrujemy się w prezerwatywy, jednak jest to niekiedy męczące i kosztowne, dlatego chciałabym zacząć używać pigułek antykoncepcyjnych. Czy konieczna jest obecność rodzica na wizycie u ginekologa? Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę podczas stosunku bez prezerwatywy przy zażywaniu takich tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne vixpo (od ponad pół roku). 08.07 współżyłam, partner skończył we mnie. Kolejnego dnia jak zwykle zażyłam tabletkę, jednak dwie godziny później wystąpiła biegunka. Zażyłam więc kolejną tabletkę. W tej chwili kończę blister i nie będę współżyła aż do zakończenia krwawienia. Czy jednak jest możliwość, że ciągłość została przerwana? Gdyż jak wiem, plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych do kilku dni. Czy mam powody do niepokoju?

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Artilla. W pierwszym tygodniu brania tabletek kilka dni bolał mnie żołądek, pewnego dnia rano dostałam biegunki. Zawsze przyjmuję pigułkę o 9 rano, ale zważając na biegunkę poczekałam z tym do 13, potem biegunka już nie wystąpiła, ale ciągle odczuwałam "bulgotanie" w jelitach. Bałam się, że tabletka się nie wchłonęła, przez 7 kolejnych dni zachowałam wstrzemięźliwość. Czy przez dalszy ciąg opakowania jestem zabezpieczona? Dziś jestem przy 12 tabletce.

Odnośnik do komentarza

Witam. Ostatnio współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia, wiec 8 godzin pózniej żazylam antykoncepcję po stosunku. Tydzień po prawidłowym okresie dostałam miesiączki znów.Obecnie jest czwarty dzień okresu i zastanawiam się kiedy mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne?

Odnośnik do komentarza

Witam, Przez 3 miesiące stosowałam tabl.antykoncepcyjne Lesinelle, czułam się na nich dobrze, nie miałam skutków ubocznych. Lekarz zmienił mi tabletki na Qlaire i polecił brać po 7 dniowej przerwie, kiedy tabl. zaczną w 100%działać (dziś wzięłam pierwszą tabletkę)? Natalia

Odnośnik do komentarza

Stosuję od 10 dni tabletki antykoncepcyjne Bonadea. Wcze sniej niestosowałam antykoncepcji hormonalnej. 6 dnia zapomniałam o tabletce, zastosowałam ja po upływie 12 godz. 9 dnia współżyłam bez zabezpieczenia, spanikowałam i zażyłam tabletke po ellaOne. Poniewaz tabletka ta osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych moje pytanie- jak długo w przypadku dalszego stosowania tabletek Bonadea o zwykłej porze bez przerwy powinnam stosować dodatkowa metode antykoncepcji?

Odnośnik do komentarza

Przyjęłam tabletkę antykoncepcyjną Lesinelle za wcześnie. W piątek (wczoraj) wzięłam o normalnej porze, tj. 22 a dzisiaj (w sobotę) rano ok 9:30 wzięłam kolejną, ponieważ pomyliły mi się opakowania z innym lekarstwem. Dodam że została mi ostatnia tabletka w opakowaniu na niedzielę. Powinnam przyjąć ją dzisiaj o 22 czy kolejnego dnia o 22? Czy ochrona zostanie zachowana?

Odnośnik do komentarza

Czy jesli dziewczyna zapomniala tabletki anty ostatniego dnia to jest ma cykl 28 dniowy i zapomniala ostatniej tabletki (zgubila ja i juz ja nie przyjela) w sobote 27.06. a nastepna wziela w niedziele po tygodniowej przerwie 5.07 to jaka jest szansa na to ze zajdzie? w poniedzialek 6.07 doszlo do wytrysku w niej. Bierze tabletki Vibin

Odnośnik do komentarza

Witam stosuje tabletki antykoncepcyjne dwuskladnikowe od ponad roku. W przyszlym miesiacu nie bede wspolzyc ale zostal mi jeszcze tydzien do konca opakowania. Bede wspolzyc podczas 7 dniowej przerwy po tej przerwie juz nie. Czy podczas tej siedmiodniowej przerwy jestem zabezpieczona jezeli potem nie przyjme kolejnego blistra?

Odnośnik do komentarza

Owszem jest to skuteczna metoda, ale niestety nie dla wszystkich. Ja np nie mogę ich przyjmować, bo mam problemy z krzepliwością. Moim zdaniem prezerwatywa jest wystarczająca, dodatkowo możecie stosować dla pewności zel plemnikobójczy np contragel i współzyć w dni niepłodne.

Odnośnik do komentarza

od 4 dni zażywam lek macmiror complex 500. w tym samym czasie biorę tabletki antykoncepcyjne vibin mini. w tym czasie współzylam raz z partnerem. czy istnieje ryzyko zajscia w ciążę? czy tabletki mogły stracić skutecznosc?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od dłuzszego czasu zażywalam tabletki angilette.Tabletki biorę zawsze o 6,30.W Srode rano przy braniu ostatniej zauważylam, ze pominęłam te z wtorku. Wzielam od razu pominięta taletke (czyli 2 na raz) . Nie robilam 7 dniowej przerwy, od razu zaczelam drugie opakowanie zgodnie z ulotką. Caly tydzien i we wtorek wieczorem kochałam się z chłopakiem , czy jest ryzyko ciązy?(nie konczyl we mnie) drugie pytanie- mimo braku przerwy mam spore plamienie. Czy to normalne i jak dlugo moze trwac?

Odnośnik do komentarza

Witam, Chiałaym się zapytać czy częste picie alkoholu co dzień lub co 2 dni, małe ilości 1-2 piwa lub 2 lampki wpłynie niekorzystnie na skuteczność tabletek antykoncepyjnych?? Wiem że alkohol nie wpływa na skuteczność ale nigdzie nie mogę znaleźć co jeśli piję się dość często ale w małych ilościach?Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam, planowałam odstawić tabletki antykoncepcyjne Belara. W 1 i 2 dniu po odstawieniu, a dawniejszej 7 dniowej przerwy kochałam sie z mężem - skończył we mnie. Czy byłam dalej zabezpieczona tak jak podczas standardowej 7-dniowej przerwy czy żeby nie było ryzyka ciąży muszę wziąć jeszcze jedno opakowanie? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie spożywania alkoholu i tabletek antykoncepcyjnych ,wszędzie na forach pisze że alkohol nie ma wpływu na tabletki, ale jest to bardzo ogólne. Co jeśli alkohol spożywa się prawie codziennie (co 2 dni), ale są to małe ilości 1-2 piwa lub 2 lampki wina ? Czy takie spożywanie ma wpływ na tabletki, wkońcu nie są to duże ilosci. Bede wdzieczna za odpowiedz. Dodatkowo stosuję prezerwatywe. Jakie moze byc ryzyko ciązy w tym wypadku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...