Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

~d...m
Witam. Moje pytanie dotyczy antykoncepcji . Tak więc antykoncepcje przyjmuję od kilku miesięcy , ok 3 tyg temu zaprzestałam brać tabletki gdyż mi się skończyły ,a nie miałam możliwości pójść do swojego lekarza . Miesiączka opóźnia mi się juz 4 dzień , a czytałam że po zaprzestaniu brania tabletek takie rzeczy mogą się dziać . A więc czy mam zaczynać brać nowe opakowanie tabletek bez wystąpienia miesiączki , czy po dużym opóźnieniu skonsultować się z lekarzem ?

Zle sie stało,ze nie mialas tabletek na czas i zrobilas taką przerwę. Tak po stosowaniu tabl. moga wystapic zabjurzenia miesiaczki ale to z reguly tyczy sie sytuacji gdzie kobieta przyjmuje doustną antykoncepcję przez okres kilku lat co najmniej.
Poczekaj do wystapienia krwawienia i przyjmij tabletkę z nowego blistra w jej 1 dniu.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam, Wczoraj przyjęłam ostatnią tabletkę (4) placebo mojego leku antykoncepcyjnego - lesiplus. Okres zawsze zaczyna mi się na 3 tabletce. Dziś zaś przyjęłam pierwszą tabletkę z nowego środka antykoncepcyjnego - kontracept, stosując się do zaleceń w Moja znajoma również zmieniała swoj lek antykoncepcyjny - lesiplus, na kontracept ale lekarz kazał jej przyjąć nową tabletkę z pierwszym dniem cyklu, pomijając tabletki placebo ze starego leku. Czy to znaczy, że moja antykoncepcja jest słabsza?

Odnośnik do komentarza

Witam, Moje pytanie dotyczy antykoncepcji. Biorę tabletki Lesinelle od około 2 lat. W tamtym miesiącu niestety dopuściłam się opóźnienia. Pierwszą tab. z nowego opakowania zamiast we wtorek miedzy 19-21 wzięłam w środe po 9 rano oraz drugą oczywiście o stałej porze. Przez kolejne 7 dni zabezpieczałam się. 3. dnia podczas przerwy doszło do stosunku, po 13 dniach zrobiłam test który wyszedł negatywny. Teraz kończę to opakowanie , Czy powinnam jeszcze martwić się o niechcianą ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam,chciałam sie dowiedzieć. Biore tabletki antykoncepcyjne Rigevidon (II generacji) mam 22 lata biore je od roku czy moga one być dla mnie nie korzystne moge mieć jakies skutki uboczne bo podobno one sa dość mocne bo posiadaja duzo hormonow a jestem od roku w Holandi i lekarz mi je przepisal na rok mialam robiona cytologie lecz czy na ten wiek one nie sa zbyt mocne dla mnie poniewaz z chlopakiem chcemy za rok postarac sie o dziecko czy moga byc z tym problemy ze byc moze biore te tabletki ?

Odnośnik do komentarza

Wiatm. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne naraya plus. Skończyłam całe opakowanie, tylko nie brałam tabletek placebo, dwa dni przed tabl. placebo współżyłam. Czy jest możliwość ciąży ? Okres dostałam normalnie trzy dni po różowych tabletkach.

Odnośnik do komentarza

witam, stosuję antykoncepcje hormonalną, ale brałam antybiotyk, w związku z czym ochrona była osłabiona. zabezpieczaliśmy się dodatkowo prezerwatywą, która pękła. zażyłam tabletkę po. chciałam zapytać jak długo muszę się zabezpieczać dodatkowo, bo na recepcie tabletki po (ellaone) jest napisane że do czasu kolejnego cyklu miesiączkowego mam zmniejszoną ochronę. dziś była 15 tabletka z 21 a później przerwa. kiedy mogę przestać dodatkowo się zabezpieczać i czy jest jakaś alternatywa prezerwatyw?

Odnośnik do komentarza

Od roku biorę tabletki Naraya Plus. Od dwóch miesięcy jednak jest coś nie tak. W maju przeszłam normalny cykl miesiączkowy. W Czerwcu mój okres trwał trzy dni i nie był zbyt obfity. Od dwóch miesięcy mam twardy brzuch, jem rzeczy które wcześniej bym nawet nie pomyślała. Zawroty głowy, osłabienie. Bolący brzuch szybkie męczenie.Tabletki raz brałam 10 minut wcześniej raz 10 minut po czasie. Spałam ze swoim chłopakiem i dochodził do stosunku całkowitego. Proszę o pilną odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Zapomnialam 16 tabletki antykoncepcyjnej, przyjęłam ja po 13,5h, jednak ostatni stosunek odbyłam 20 dni temu. Rozumiem, że ryzyka ciąży nie ma i mogę w normalnym trybie kontynuować przyjmowanie tabletek? Kolejny stosunek planuje za dwa tygodnie, wtedy ochrona będzie zachowana?

Odnośnik do komentarza

witam serdecznie. Od roku biorę Cerazettę ale zdarzyła się sytuacja że na czas nie wykupiłam kolejnego opakowania leku. Wizytę u swojego lekarza ginekologa mam za 3dni. Wtedy to dostanę recepte i będę mogła wykupić lek. Moje pytanie dotyczy tego jak w takiej sytuacji wznowić przyjmowanie tabletek? Prosze o odpowiedz ;Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Jak wznowić przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jednoskładnikowych u kobiety karmiącej. Z powodu nie wykupienia na czas recepty zmuszona byłam zaprzestać przyjmowania ale chciała bym je wznowić. jak to zrobić? proszę o odpowiedz. z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Ginekolog przepisał mi moje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Powiedział, że pierwszą mam przyjąć w pierwszym dniu cyklu. Pierwszą tabletkę wzięłam, kiedy nie krwawiłam, lecz krew była wewnątrz mnie. (ok godz, 11 nie miałam jej w sobie, po 18 już była). Moje pytanie brzmi, czy dobrze zrozumiałam że był to pierwszy dzień cyklu, i czy jestem w pełni chroniona i mogę zacząć uprawiać seks bez zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza

Witam! Po pierwszym miesiącu stosowania tabletek antykoncepcyjnych Ovulastan, nie zrobiłam przerwy. Po tygodniu brania tabletek z nowego blistra pojawiło się plamienie a następnie krwawienie, łącznie trwa tu już około 2 tygodni. Do końca blisra pozostały 3 tabletki. Czy po zrobieniu i zakończeniu 7 dniowej przerwy krwawienie zakończy się?

Odnośnik do komentarza

W tym miesiącu rozpoczęłam antykoncepcję hormonalną(nigdy wcześniej tabletek nie brałam)wzięłam tabletkę pierwszego dnia,choć krwawienie było bardzo słabe.Na 2 dzień nie miałam okresu, na 3dzień pojawił się lecz bardzo słaby i tak utrzymywał się przez 3 dni, po czym na dzień czwarty stał się obfity i utrzymuje się już 5 dni, choć słabnie z dnia na dzień.Wzięłam już 10 tabletek,zostało mi 11. WIęc niedlugo powinnam znów mieć okres. Czy mam się niepokoić? Dlaczego okres tak długo trwa?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 10 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Rigevidon. Czuję się się dobrze, nie mam skutków ubocznych. Wpadłam jednak w panikę bo mam 2 żylaki na prawej nodze(nie puchną nogi,nie mam obrzęku) i naczytałam się o zakrzepicy. Czy powinnam zrezygnować z tabletek? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Magda

Odnośnik do komentarza

~f...m
witam, stosuję antykoncepcje hormonalną, ale brałam antybiotyk, w związku z czym ochrona była osłabiona. zabezpieczaliśmy się dodatkowo prezerwatywą, która pękła. zażyłam tabletkę po. chciałam zapytać jak długo muszę się zabezpieczać dodatkowo, bo na recepcie tabletki po (ellaone) jest napisane że do czasu kolejnego cyklu miesiączkowego mam zmniejszoną ochronę. dziś była 15 tabletka z 21 a później przerwa. kiedy mogę przestać dodatkowo się zabezpieczać i czy jest jakaś alternatywa prezerwatyw?

Chyba klasyczne 7 dni.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~k...m
Witam serdecznie. Jak wznowić przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jednoskładnikowych u kobiety karmiącej. Z powodu nie wykupienia na czas recepty zmuszona byłam zaprzestać przyjmowania ale chciała bym je wznowić. jak to zrobić? proszę o odpowiedz. z góry dziękuję i pozdrawiam.

Z pojawieniem sie okresu czyli klasycznie jak przy zaczynianiu.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~w...l
Witam! Po pierwszym miesiącu stosowania tabletek antykoncepcyjnych Ovulastan, nie zrobiłam przerwy. Po tygodniu brania tabletek z nowego blistra pojawiło się plamienie a następnie krwawienie, łącznie trwa tu już około 2 tygodni. Do końca blisra pozostały 3 tabletki. Czy po zrobieniu i zakończeniu 7 dniowej przerwy krwawienie zakończy się?

A po co nie zrobilas przerwy? Teraz to binewiadomo bo zostal cykl zaburzony.Rob wszystko zgodnie z instrukcją.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~a...l
założyłam krążek nuvaring i nie jestem pewna do końca czy dobrze to zrobiłam. Krwawienie jakby ustąpił i jest tylko bardzo lekkie krwawienie,praktycznie wgl go nie ma. Czy to jest normalne ?

Mozesz pojsc do lekarza w celu sprawdzenia.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...