Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam 22 lata. Byłam dzisiaj u ginekologa. Poprosiłam o tabletki antykoncepcyjne i przypisał mi YAZ- wcześniej oczywiście przeszłam badania. Chciałabym się dowiedzieć czy te tabletki są odpowiednie na pierwszy raz przyjmowania tabletek? Ufam mojemu lekarzowi, jednak chciałabym też znać opinię innych. Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Bardzo proszę o odpowiedź . Mam taki problem, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne 2lata nazywają się ASUBTELA. Niestety podczas przyjmowania kolejnego blistra zapomnialam wziąć dwóch tabletek pod rząd (10 i 11) po 7dniowej przewie, tj niedziela i poniedziałek. Dzisiaj jest wtorek więc wzięłam te dwie zapomniane tabletki i teraz wtorkową wezmę o wyznaczonej godzinie. Ale jest problem , w sobotę się kochałam . Czy jest duze ryzyko zajścia w ciążę? proszę powiedzieć jak mam dalej zażywać tabletki?

Odnośnik do komentarza

Witam. Przez 9 miesiecy brałam tabletki anty mercilon. W maju mialam ostatnie opakowanie. W CZERWCU mialam przerwe pozniewaz lekarz zmienil mi na inne i 30 czerwca z dniem okresu wzielam nowe tabletki dessette. W czasie brania 7 tabletki kochalam sie z chłopakiem. I mam pytanie czy po przerwie i zmianie na inne tabletki anty one dzialaly? kochaalam sie bez zabezpieczenia. A od dwoch dni mam dziwny bol brzucha. Czy moge byc w ciazy?

Odnośnik do komentarza

dzien dobry chcialam zapytac pana zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne MYWY jestem przy pierwszym opakowaniu juz jestem na 11 tabletce rozowej a wystepuje mi plamienie czy mam sie martwic ze cos jest nie tak ? czy to minie ?? prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość Katjanka

Yaz z tego co wiem ma podobny skład co Vibin Mini, które ja używam i póki co jestem bardzo zadowolona. Maja obniżoną dawkę hormonów i często przypisywane są jako pierwsza antykoncepcja. W czasie jak mój organizm sie przyzwyczajał nie mogłam jakoś bardzo narzekać, a teraz wszystko działa jak trzeba. Okres reguluje bardzo dobrze:)

Odnośnik do komentarza

Witam zaczęłam zażywać tabletki antykoncepccyjne zazylam pierwsza tabletkę gdyż myślałam że to pierwszy dzień okresu .niestety nie 2dni miałam plamienie i teraz ustalo .dalej zazywam tabletki czy dobrze robie? Czy nie zagraża tym ze mogę zajść w ciążę? Czy za okolo 4dni otrzymam okres to tez nie będzie przeszkadzać podczas brania tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam Leczę się na PCOS od roku,to już trzecia zmiana leków antykoncepcyjnych. Przyjmuję teraz Vibin,tabletki antykoncepcyjne,które mają w składzie najmniejszą ilość hormonów a i tak nadal bardzo źle się czuję. Mam poważne stany depresyjne,uczucie zmęczenia,brak motywacji do jakichkolwiek działań,mam wrażenie,że jestem inną kobietą,sfrustrowaną,agresywną. Czy jest jakiś sposób aby terapia była łagodniejsza dla mojego stanu psychicznego? Czy powinnam brać witaminę B12? Przyjmuję również metformax

Odnośnik do komentarza

Witam, od 6 lat przyjmuje antykoncepcję hormonalna. Zawsze dostawałam krwawienie 5 dnia, a w tym miesiącu już2 wieczorem zaczęło się plamienie, prawie go nie widać,Jedynie przy podcieraniu sie śladowe ilości. Martwię się ze może tabletki nie działają? Nie planuje w przyszłości dziecka zabezpieczamy się dodatkowo prezerwatywa i mój narzeczony nigdy nie dochodzi we mnie. Mam jakąś ciążofobie.Byłam upsychologa ale nic mi to nie dało. Mimo wszystko wszędzie widzę u siebie ciążę, proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Witajcie.Od dłuższego czasu stosuje tabletki antykoncepcyjne.W tym miesiącu dodatkowo przyjmuje antybiotyk (TETRALYSAL) na poprawe wyglądu cery,tabletke biorę wieczorem,antybiotyk rano (conajmniej 10 godzin przerwy).Dermatolog powiedział mi że nie zachodzi żadna interakcja a w internecie i na ulotce wyczytałam zupełnie co innego - antybiotyk niszczy florę bakteryjną i występuje obniżenie skuteczności - gdzie tu jest prawda,dlaczego lekarz mnie wprowadził w błąd? ktoś jest w stanie odpowiedzieć o ile procent obniża się ta skuteczność? zachodzi owulacja?

Czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam. Po skonczeniu pierwszego blistra tabl antykoncepcyjnych nie zrobilam przerwy. Po tygodniu brania nowego blistra pojawilo sie ciemno biazowe plamienie i trwa 2 tygodnie. Czy po zastosowaniu 7 dniowej przerwy krwawienie ustąpi? Jak dlugo bedzie trwac?

Odnośnik do komentarza

Witam, bede stosowala niedlugo pierwsze opakowanie Mercilon, jezeli zaczne od pierwszego dnia i bede brac o tej samej porze to jestem zabezpieczona od poczatku? Chcialabym zaczac wspolzyc bez dodatkowego zabezpieczenia, a wiele opinii czytalam

Odnośnik do komentarza

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyne. Ostatnią przyjęłam w piatek, w poniedziałem dostałam miesiączki - dzień później niż zwykle. Kolejną tabletkę biorę w piątek i boję się że mimo to miesiączka nadal będzie. Czy jeśli zażyję tabletkę w czwartek zamiast w piątek to uniknę takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Witam, bede stosowala niedlugo pierwsze opakowanie Mercilon, potrzebuje miec i wylacznie ochrone na czas wakacji,moge przyjmowac tabletki 2 miesiace a pozniej je odstawic nie martwiac sie o wieksze skutki uboczne? Czy jest to niewskazane?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Zażywam od 3 miesięcy tabletki Vibin. Zawsze brałam je regularnie, nowe opakowanie zawsze zaczynałam na czas. Niestety, ostatnio w natłoku spraw zapomniałam udać się do mojego lekarza po receptę na nowe opakowanie. Okres skończył się 2 dni temu, tabletek nie brałam. Czy wobec tego, kiedy dostanę tabletki będę mogła zacząć dawkowanie w dowolnym dniu cyklu?

Odnośnik do komentarza

Witam otóż mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych mianowicie zapomniałam wziąć 21 tabletkę z blistra więc według zaleceń zrobiłam o dzień wcześniej przerwę siedmiodniową ale zapomniałam o tym i wzięłam ją dopiero po 23-24 godzinach czyli tak jakby 8-dniową przerwę 9 dnia uprawiałam stosunek z partnerem bez zabezpieczeń czy byłam nadal chroniona?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne i okres dostawałam zawsze tego samego dnia w przerwie (3 dzień). W tym cyklu zdarzyło mi się wymiotować w pierwszym tygodniu, lecz 6 godzin po przyjęciu tabletki. Dziś jest czwarty dzień przerwy, a okresu wciąż nie ma. Dodam, że w tym miesiąciu miałam stres związany z obroną. Czy to może być ciąża?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nurtuje mnie pewien problem a termin do lekarza mam dopiero za miesiąc.
Wlasnie skonczylam drugie opakowanie tabletek i zamiast krwawienia z odstawienia dostalam tylko bardzo skape plamienie co trwalo pol dnia.
Jestem po porodzie i pierwsze opakowanie przeszlo ksiazkowo.
W trakcie drugiego opakowania dostalam plamienie w polowie opakowania a za dwa dni musze zaczac nastepne opakowanie.

Moze mi ktos pomoc i podpowiedziec czym to moze byc spowodowane??

Odnośnik do komentarza

WITAM BIORĘ TABLETKI ANYKONCEPCYJNE OD 10 MIESIĘCY REGULARNIE A TYM CZSEM NIE SKOŃCZYŁAM BLISTRA MADINETTE I ZACZĘŁO MI SIĘ KRWAWIENIE W ZWIĄZKU Z CZYM NIE WZIĘŁAM OSTATNIEJ TABLETKI Z BLISTRA PO USTĄPIENIU KRWAWIENIA, W NIEDZIELĘ UPRAWIAŁAM SEKS SKOŃCZYŁ WE MNIE, A DOPIERO W PONIEDZIAŁEK ZACZĘŁAM NOWY BLISTER. JAKIE JEST RYZYKO ZAJŚCIA W CIĄŻĘ ???

Odnośnik do komentarza

Zażywam tabletki antykoncepcyjne Belara. Zapomniałam zażyć ostatniej tabletki. Zrobiłam 7 dniową przerwę i kolejne opakowanie zaczęłam dzień wcześniej niż przy wcześniejszych opakowaniach. Czy zachowałam pełną skuteczność antykoncepcji?

Odnośnik do komentarza

Witam. Przyjmowałam antykoncepcje przez 4 lata, na początku przyjmowałam tabletki,potem plastry i chciałam przerwac,bo mimo tego źle sie czułam. Po odstawieniu dostałąm okres (z odstawienia), miesiac potem normalnie,a teraz kiedy mija już drugi, czekam i jak narazie odczuwam tylko bóle w podbrzuszu, cały czas z partnerem stosowaliśmy prezerwatywy. Czy jest możliwość aby rozregulował mi się okres, mimo tego,że raz go miałam normalnie?

Odnośnik do komentarza
Gość julia07om

Witam. Dzisiaj brałam ostatnią tabletkę anty Kontracept, policzyłam dni i okazało się ze ominełam jedną tabletkę z drugiego lub 3 tygodnia i nie zauważyłam tego , potem brałam wszystkie normalnie.Czy teraz mam zrobić 7 dniową przerwę czy od razu brać kolejne opakowanie ? Istnieje ryzyko zajścia w ciąże ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...