Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Wyjeżdzam na wakacje i akurat wypada mi wtedy miesiączka. Udałam sie do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne ii z początku planowałam, ze wezme da opakowania bez przerwy, lek Naraya. Jednak poczytałam i pomyslałam o innej opcji, aby przesunąć okres, a nie go całkiem zablokowac, bo sczzerze mowiac boje sie o krwawienia nieplanowane. Czy jesli wzielam tabletke w pierwszym dniu cyklu, wezme ich 21, zrobie przerwe 7 dni, to faktycznie dostane okres okolo 22-25 dnia? tabletki zazywam pierwszy raz

Odnośnik do komentarza

Witam, dzis wzięłam szóstą tabletkę antykoncepcyjna Ovulastan. Oczywiście czytałam ulotkę jednak wciąż mam pewne wątpliwości. Czy maść na blizny Bliznasil (polisiloksany, dwutlenek krzemu ) która stosuje od 2 tygodni może osłabiać działanie pigułek? Wiem, że tego typu pytań było mnóstwo ale czy wolno mi wypić piwo lub lampkę wina godzinę po zażyciu tabletki?

Odnośnik do komentarza

Witam przez 4 dni w pierwszym tyg. brałam pigułkę antykoncepcyjną (Naraya) o godzinę wcześniej. Będąc w innej strefie czasowej nie zmieniłam budzika-przypomnienia i brałam jak zwykle o 19, z tym że czasu ukraińskiego, w PL była wtedy 18, więc pierwszą wzięłam po 23 godzinach od poprzedniej, kolejne 3 co 24h, ale patrząc wg. cz. pl było to godzinę wcześniej niż zwykle, dziś wzięłam o 19 cz. pl, czyli po 25h. Czy w związku z tym ich działanie jest zaburzone?(w ciągu tych dni odbywałam stosunki)

Odnośnik do komentarza

Szanowni Państwo, biorę tabletki MYWY (24 4) od roku, wcześniej brałam Rigevidon. Jednego dnia omyłkowo przyjęłam dwie tabletki. Lekarz poradził mi, żebym skróciła przerwę i tabletki rozpoczęła brać dzień wcześniej. Niestety, z przyzwyczajenia ostatniego dnia, na który zabrakło tabletki, wzięłam jeszcze jedną z przyzwyczajenia. Wobec tego, żeby antykoncepcja została zachowana - zrezygnowałam z 4-dniowej przerwy. Czy mogłam tak postąpić? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam. Dnia 01.07 rozpoczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. 05.07 zapomniałam wziąć tabletki, przypomnialam sobie o tym po dłuższym czasie niż 12 godzin, wiec juz jej nie zażylam. Dziś (11.07) mam plamienie. Co powinnam zrobic w takiej sytuacji? Skończyć opakowanie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam!
23 czerwca uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Mój partner nie doszedł we mnie. Byłam dwa dni przed planowaną miesiączką, ale mam dosyć nieregularne cykle, więc nie byłam tego pewna. 22h po stosunku zażyłam tabletkę po. Okres spóźnia mi się 17 dni. Dodam, że zdażało mi się "przeskakiwać" jeden cykl i nie mkeć okresu w danym miesiącu. Czy istnieje ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, od kilku miesięcy stosuje antykoncepcję hormonalna. Zawsze tabletkę brałam 6 dnia przerwy, jednak w ostatnim opakowaniu zeby skrócić krwawienie tabletke wzięłam 5 dnia przerwy. Czy skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana jesli wzięłam ja teraz znow 6 dnia? W zasadzie, przypomniałam sobie rano, ze miesiąc temu brałam 5 dnia o 18:30, jednak teraz z paniki wzięłam ja niby 6 dnia ale nie o 18:30 tylko o 7:30. Czy antykoncepcja moze byc obniżona?

Odnośnik do komentarza

6 dnia cyklu uprawiałam sex z zabezpieczeniem, niestety byłam chora i dla pewnosci zażyłam tabletke 24 h po. 7 dni po stosunku zrobiłam test i wyszedł negatywny ale chyba za szybko został on wykonany. 6 lipca powinnam dostać miesiączki a do tej pory nie mam. Czy to ciąża czy to przez tabletkę ?

Odnośnik do komentarza

Witam! Biorę tabletki Yaz(24rozowe,4placebo) W sierpniu wylatujemy na urlop i akurat wtedy dostanę okres. Chciałabym go przyspieszyć. Czy moge pominąć ostatnie 4 tabletki różowe i zacząć brać placebo i wtedy wczesniej dostanę okres o te 4 dni?

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam przyjąć wczoraj tabletkę antykoncepcyjna vibin mini z 3 tygodnia. Wzięłam ją dzisiaj rano ale po 12 godzinach. Czy powinnam dzisiaj o zwykłej porze zacząć przyjmowac tabletkę placebo i w następną niedzielę rozpocząć nowe opakowanie ?czy normalnie wystapi miesiaczka i czy w taki sposób ochrona przed ciążą jest zachowana?

Odnośnik do komentarza

Miesiączka wystąpiła u mnie w nocy z 8 na 9 lipca, około północy. Przyjęłam wtedy pierwsza tabletke Daylette, kolejna przyjęłam rownież 9 lipca o godz. 21.35. Nastepna10 lipca o 21.35, a 11 lipca o 21.00. Czy moge na stałe przyjmować tabletki o 21.00skoro zaczęłam o innej godzinie? I czy nie popełniłam błędu biorąc pierwsza tabletke od razu gdy pojawiła sie miesiączka? Czy antykoncepcja działa? Wobec tego koleine opakowanie rozpocznę 5 sierpnia,w środę,a nie w czwartek tak jak zaczęłam. To blad?

Odnośnik do komentarza

Witam. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Dziś biorę 6 tabletkę, a moje pytanie brzmi - czy mogę już uprawiać seks bez zabezpieczenia? Moja obawa płynie z tego, iż nie wiem czy dobrze oszacowałam pierwszy dzień cyklu. Wzięłam tabletkę w dniu, kiedy nic mi jeszcze nie wypływało, lecz w środku w sobie miałam krew.

Odnośnik do komentarza

Witam, od niedawna biorę tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Są to moje pierwsze tabletki. Stosować je zaczęłam, kiedy dostałam pierwszy dzień miesiączki. Brałam je co dziennie przeważnie o tej samej porze, różnica około 1 godziny. Po przyjęciu 15-16 tabletki zauważyłam że mój śluz jest lekko brązowy, a dnia 17 wystąpiło lekkie krwawienie, oraz ból podbrzusza (jak na okres). Co to może oznaczać ? Dodam tylko, że przy przyjmowaniu tabletek, często czuje bóle brzucha.

Odnośnik do komentarza

Witam. Dnia 01.07 rozpoczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. 05.07 zapomniałam wziąć tabletki, przypomnialam sobie o tym po dłuższym czasie niż 12 godzin, wiec juz jej nie zażylam. Dziś (11.07) mam plamienie. Co powinnam zrobic w takiej sytuacji? Skończyć opakowanie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Wiem, ze podobne pytania były już zadawane, ale nie mogłam znaleźć nic o planu dniu z powodu pominiecia jednej tabletki...

Odnośnik do komentarza

Witam. Od dwóch miesięcy regularnie biorę tabletki Vibin mini oo godzinie 16:00. Dnia dzisiejszego (12/07/2015) wystąpiła u mnie biegunka spowodowana nieświadomym zjedzeniem czegoś zepsutego godzinę po zażyciu tabletki. Nie mam zapasowego pudełka tabletek więc co w tym wypadku mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witam zapomniałam przyjąć ostatniej tabletki 3 tygodnia i pierwszej kolejnego tzn. brałam tabletki od 10 maja (niedziela) do 27 czerwca (sobota) ( a powinno być do 5 )(brałam tabletki przez niecałe 7 tygodni). Jednak ostatnia tabletka się gdzieś zaprzepaściła dlatego nie wzięłam jej w niedziele jak powinnam mimo to zrobiłam przerwę ale 8 dniową do 5 lipca (niedziela) wzięłam ją ok. godz. 22 a 6 lipca kochałam się z chłopakiem i zakończył we mnie. Czy byłam wciąż chroniona?

Odnośnik do komentarza

Od kwietnia biorę nieprzerwanie tabletki Zoely 2,5mg/1,5mg. Wszystko było dobrze aż do końca czerwca kiedy zaczęły pojawiać się plemienia a obecnie krwawienia. Tabletki biorę bez przerwy. Dodatkowo biorę Eutyrox 175, leki na nadciśnienie oraz od lipca Siofor 850. Proszę o wskazówki, może robię coś nie tak. Nadmieniam że jest to mój pierwszy środek antykoncepcyjny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki antykocepcyjne, we wtorek zdarzył mi sie luźny stolec po 2 h od przyjęcia tabletki. Zarzyłam dodatkową tabletkę z opakowania tez dodatkowego. Dziś jest niedziela i sie zatrułam i wymiotowałam 5 h od przyjęcia. Znowu muszę przyjąc dodatkową tabletke z dodatkowego opakowania. Czy mogę normalnie zrobić 7 dniową przerwę, czy mam non stop brac dwa opakowania?? dodam, że dodatkowe tabletki brałam z opakowania które miałam zapasowe, więc w bierzącym opakowaniu nie ma mniejtabl

Odnośnik do komentarza

Od ponad miesiąca nie brałam tabletek antykoncepcyjnych (sidretella 20), ponieważ przy przeprowadzce zagubiłam nowe opakowanie (stare zakończyłam i byłam w czasie 7 dniowej przerwy). Teraz gdy już czuje, że niebawem dostanę miesiączki, chciałabym je na powrót brać (tabletki się odnalazły). Jednak do ginekologa dopiero jestem zapisana na 22, a nie chciałabym tracić kolejnego miesiąca. Czy mogę sama o tym zadecydować i dalej brać te tabletki? Dodam, że przed przerwą brałam je niecały rok.

Odnośnik do komentarza

Witam. Moje pytanie dotyczy antykoncepcji . Tak więc antykoncepcje przyjmuję od kilku miesięcy , ok 3 tyg temu zaprzestałam brać tabletki gdyż mi się skończyły ,a nie miałam możliwości pójść do swojego lekarza . Miesiączka opóźnia mi się juz 4 dzień , a czytałam że po zaprzestaniu brania tabletek takie rzeczy mogą się dziać . A więc czy mam zaczynać brać nowe opakowanie tabletek bez wystąpienia miesiączki , czy po dużym opóźnieniu skonsultować się z lekarzem ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...