Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym zapytać czy godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej Ovulan wpływa na skuteczność antykoncepcji? To tabletka jednoskładnikowa, stąd moja niepewność co do skuteczności zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Witam. Nie zażywam żadnych tabletek antykoncepcyjnych , a sierpniu wyjeżdżam na urlop i chciała bym sobie przesunąć miesiączkę . Jeśli w lipcu w pierwszym dniu krwawienia zażyje tabletki antykoncepcyjne i będę je brała bez przerwy aż do powrotu z wakacji nie wystąpi u mnie krwawienie menstruacyjne ??

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!
Przyjmuję pierwsze opakowanie tabletek Bonadea.
Pierwszą tabletkę przyjęłam w dowolnym dniu cyklu (między 15 a 20 dc)
Po 8 tabletce z pierwszego opakowania,odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia.Lekarz poinformował mnie,że przy przyjęciu tabletki w dowolnym dniu cyklu,przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np.prezerwatywa.
Jak wyżej wspomniałam d
odczekałam te 7 dni i dopiero po 8 tabletkach zdecydowałam się na stosunek.
Jednak mam obawy czy jest w takiej sytuacji ryzyko ciąży?
Niektóre źródła podają, że należy przy przyjęciu tabletki w dowolnym dniu cyklu,używać dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni ,inne że przez 10 a jeszcze inne że do końca pierwszego opakowania.
Jaka jest prawidłowa wersja?
Czy w moim przypadku istnieje możliwości ciąży?
Dodam tylko,że nie mam krwawienia podczas pierwszego opakowania - nie wystąpiło nawet raz, za to teraz,pod koniec pierwszego opakowania odczuwam obustronny ból jajników.
Bardzo proszę o odpowiedź na wszystkie ważne pytania, które pozwoliłam sobie zadać :)
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam, mam rozpoczac swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Mercilon, w poniedzialek dostalam na wieczor brazowe plamienie, dopiero nastpnego dnia dostalam czerwone krawienie i wtedy wzielam pierwsza tablteke, czy postapilam dobrze? Czy juz za pozno? Stosowac dodatkowe zabezpieczenie w tym miesiacu?

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat przyjmuje tabletki Naraya. Moja pielęgniarka się pomyliła i wypisała mi receptę na Naraya Plus. Dziś skończę blister Naraya i mam pytanie, co w tej sytuacji zrobić. Pani mgr nie chciała mi wydać Naraya, więc byłam zmuszona wykupić 3 op. Naraya Plus. Czy mam zrobić 7 dniową przerwę i przyjmować normalnie N.Plus w całości? Czy przyjąć tylko 21 tabletek,a resztę wyrzucić?(na wzrór Naraya, skoro mają taki sam skład). Czy może w ogóle nie robić przerwy i zacząć opakowanie już od jutra?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 1.5 miesiąca bralam tabletki Nacrez 75 mg od 3 tyg mam non stóp okres lub plemienia . 3 dni temu przestalam je brać poszlam po inne ale przepisał mi znowu te same .Moje pytanie brzmi czy teraz mogę wziasc tabletkę (mam przerwę 3 dniowa) mam dalej plemienia czy poczekać do nowego okresu? Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam Od 5 lat biore tabletki antykoncepcyjne, przez caly ten czas bralam Microgynon moj lekarz stwierdzil ze maja za duza liczbe hormonow jak na moj wiek (mam 24 lata). Przepisał mi w kwietniu tabletki Belara.. Koncze 4 opakowanie ale niestety od tygodnia mam krwawienia ktore nie ustepuja do konca opakowania zostalo 5 tabletek. Nigdy przy braniu tabletek nie mialam krwawien w trakcie brania.. Czy to normalne? Czy lepiej zmienic tabletki na inne czy wykupic nadal Belara ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie odnośnie tabletek anty. Biorę Vixpo. W środę wyjeżdżam na kilka dni no i planuje imprezowa. Biorę tabletki o 21. Czy mogę pić alkohol wieczorem przed i po wzięciu tabletki? Czy antykoncepcja nie zostanie zaburzona? Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość blackmoon4

Witam, jade nad morze i mam dostac krwawienie z odstawienia poniewaz wczoraj wzielam ostatnią tabletke. Chcialabym jednak uniknac krwawienia i nie robic przerwy ale nie wiem czy to dobra decyzja a nie mam jej z kim skonsultowac poniewaz mojego ginekologa mam w miescie gdzie studiuje a obecnie jestem w swoim miescie. Ponad to dostalam infekcji grzybiczej, bylam na oddziale ginekologicznym i tam zostalam zbadana i dostalam tabletki dopochwowe gynalgin, ale zapomnialam zapytac czy w zwiazku z ta infekcja moge nie robic przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Czy to zaszkodzi jesli nie zrobie przerwy czy lepiej przecierpieć i ją zrobic?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Pytanie jest następujące. Przechodzę z LesiPlus na Sidretella 20. Dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę z LesiPlus. Jutro powinnam wziąć tabletkę z Sidretella 20, ale nie wiem od której tabletki. LesiPlus ma 24 4 a Sidretella 20 tylko 21.

Odnośnik do komentarza

Cztery tygodnie od zakończenia poprzedniego krwawienia bolał mnie brzuch (ból typowy dla miesiączki) oraz zaczęłam krwawić. Godzinę po wzięciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej ustał okres oraz ból. Co to znaczy? Czy tabletki mnie chronią?

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Zoely. W ulotce jest napisane, że krwawienie z odstawienia powinno wystąpić w drugim lub trzecim dniu po zażyciu aktywnej tabletki. Kończę trzecie opakowanie, a przy dwóch poprzednich krwawienie zawsze występowało w dniu, kiedy powinnam zażyć tabletkę z nowego opakwoania. To moje pierwsze tabletki. Czy to normalne, że u mnie termin kewawienia się "trochę spóźnia"?

Odnośnik do komentarza

Zaczynałam już 2 blister tabletek antykopcepcyjnych yasminelle zaczełam od soboty i brałam je 10 dni niestety zdażyła sie nagła wpadka i wziełam tabletke ellaone , na ulotce pisało żeby nie brać wówczas tabletek antykopcepcyjnych więc przerwałam w niedziele będzie już 7 dzień od kiedy nie biore tabletek i od zażycia ellaone . Czy moge je zacząć już normalnie brać tabletki pomimo tej 7 dniowej przerwy ?,czy musze czkeac na normalną miesiączke i wtedy zacząć blister od nowa , czy po prostu dokonczyc blister i poczekac na kolejną miesiączke , bo nie mam pojęcia jak dalej zażywać leki antykopcepcyjne

Odnośnik do komentarza

Witam, wczoraj wzielam ostatnia tabletke Naraya ale chce uniknac krwawienia i nie robic przerwy, nie wiem czy to dobra decyzja a nie mam jej z kim skonsultowac poniewaz mojego ginekologa mam w miescie gdzie studiuje Ponad to dostalam infekcji grzybiczej, bylam w szpitalu i dostalam tabletki gynalgin, ale zapomnialam zapytac czy w zwiazku z ta infekcja moge nie robic przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Czy to zaszkodzi jesli nie zrobie przerwy czy lepiej przecierpieć i ją zrobic?

Odnośnik do komentarza

witam ,zarzylam 1 tabletke antykoncepcyjną gdyż myslalam ze to pierwszy dzien okresu po 2 dniach plamienia ono ustalo. Czy dobrze robie biorąc je nadal? Czy jestem chroniona? Podczas brania tabletek boli mnie brzuch i mam lekką biegunkę czy mogę brac tzn osłonkę na żołądek?

Odnośnik do komentarza

~s...m
Dzień dobry, mam 22 lata. Byłam dzisiaj u ginekologa. Poprosiłam o tabletki antykoncepcyjne i przypisał mi YAZ- wcześniej oczywiście przeszłam badania. Chciałabym się dowiedzieć czy te tabletki są odpowiednie na pierwszy raz przyjmowania tabletek? Ufam mojemu lekarzowi, jednak chciałabym też znać opinię innych.
Dziękuję za odpowiedź

Biore dokladnie te same, sa to moje pierwsze. Nie mam zadnych negatywnych skutków. Sa ok tylko pilnuj stalej pory brania.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~j...m
Po 5 tygodniach stosowania tabletek Nacrez 75mg ( bez robienia 7 dniowej przerwy ) zapomnialam 3 tabletek antykoncepcyjnych Co robić?

Nalezy postąpic zgodnie z instrukcja w ulotce lub na opakowaniu.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~a...m
Witam
Mam zaplanowany urlop a w tym czasie niestety wypada mi miesiączka, biorę tabletki antykoncepcyjne. Czy mogę przesunac miesiączkę i czy jest to szkodliwe dla mojego zdrowia?

Pozdrawiam Anita

Witaj.
Mozesz przesunac miesiaczke ale nie jest to zalecane. Raz nic sie nie stanie ale spodziewaj sie plamień w trakcie kolejnego blistra.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~p...l
dzien dobry chcialam zapytac pana zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne MYWY jestem przy pierwszym opakowaniu juz jestem na 11 tabletce rozowej a wystepuje mi plamienie czy mam sie martwic ze cos jest nie tak ? czy to minie ?? prosze o odpowiedz

To normalne przy zaczynaniu antykoncepcji. Takze spokojnie, moze to wystepowac do 2-3 opakowań potem powinno sei juz unormować.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie odnośnie tab anty Y*** otóż zażywam je od 4 miesiecy, z chlopakiem kochamy sie w prezerwatywie, ostatnio dzien po skonczonym opakowaniu zauwazylam wyciek mleczno bialy z sutka ? Co moze byc przyczyna? Jakie jest ryzyko ciązy?

Odnośnik do komentarza

Biore tabletki antykoncepcyjne od roku, w tym miesiacu po wzietej 12 tabletce zaczeły mnie bolec piersi, nie wiem czym to jest spowodowane, poniewaz piersi zawsze bolaly najwyzej do 5 dni przed okresem. jaki moze byc powod bolesci ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...