Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Brałam tableki antykoncepcyjne w niedziele to jest (15czerwca) wspolzylam następnego dnia zaczęłam przyjmować antybiotyk ponieważ miałam zabieg . Brałam antybiotyk porzez około 10 dni i w tym czasie stosowałem antykoncepcję 27 zaczęłam 7 dniowa przerwę moj okres trwał 2 dni przeważnie trwa 4 i podczas okresu oraz po nim miałam przezroczysty śluz było go pełno 4lipca zaczęłam od nowa przyjmować antykoncepcję a 5lipca wspolzylam . Czy jest peawdopodna ciąża ? Dzis znowu lał mi sie sluz

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór, stosuję plastry evra, od 2 miesięcy, jestem na 1 plastrze z drugiego opakowania, jednak bardzo utyłam i chciałabym jak najszybciej się ich pozbyć, czy mogę przerwać plastry w każdej chwili (tak aby nie wywołać okresu ani burzy hormonalnej) i zamiast tego przyjąć tabletke antykoncepcyjną? ? czy można tak zrobić? pewnie zabezpieczenie bedzie slabsze, ale to akurat nie problem wazniejsze zeby nie tyć i nie miec teraz okresu gdyż mam jeszcze 2 tygodnie.. .prosze o pomoc. Magda :)

Odnośnik do komentarza

Witam. Brałam tabletki anty(mercilon ) przez 9 miesięcy. Musiałam zrobić przerwę miesiąc bo nie miałam recepty. I poszłam do lekarza i przepisała mi inne tabletki. Wzięłam pierwsza tabletkę w pierwszy dzień miesiączki. Czy ona zadziałała i jestem zabezpieczona. Kochałam się z chłopakiem i się martwię bo doszedł we mnie.

Odnośnik do komentarza

Witam! Od roku biorę tabletki Daylette. Ostatni stosunek odbyłam 1,07,2015. Wczoraj (06,07) nie wzięłam tabletki aktywnej (przypisanej na dzień 20), postanowiłam więc przejść do tabletek placebo (wzięłam jedną, wliczam do tego dzień kiedy zapomniałam tabletki - jako dzień przerwy). Czy dobrze zrobilam? Czy możliwośc ciąży istnieje? Dodam, że ostatnie krwawienie o odstawienia miałam 29,04,2015 (łączyłam opakowania). Teraz tabletki też nie zapomniałam, ale chciałam wywołać krwawienie wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Moja sytuacja: 1,5 roku po porodzie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Okres miałam wtedy bardzo nieregularny. Brałam tabletki przez 9 miesięcy, potem odstawiłam. w ciągu 3 miesięcy miałam okres 2 razy, potem postanowiłam wrócić do tabletek, byłam u lekarza, przepisał mi tabletki i od tego czasu okresu brak, a to już 2 miesiące.W ciąży nie jestem na pewno (zabezpieczamy się inaczej, poza tym robiłam test) Moje pytanie brzmi,czy mogę zacząć przyjmować tabletki niekoniecznie w 1 dniu okresu?

Odnośnik do komentarza

Witam.
Biorę Asubtelę. Wypadł mi okres w najbliższy weekend a mam ważny wyjazd. Czy mogę rozpocząć bez przerwy 7 dniowej nowe opakowanie a po tygodniu nowego opakowania zrobić przerwę na krwawienie i potem już normalnie brać tabletki przez 2 dni?
Albo czy mogę nie robić przerwy dwa razy pod rząd?

Odnośnik do komentarza

Hej, mam pewien problem. Od 3 miesięcy biore tabletki Lesine. Tak jak w ciągu pierwszych 2 miesięcy było ok z krwawieniem, które co prawda występowało późno bo aż 4dni po ostatniej tabletce. To teraz rano po 2 dniach już niby dostałam no i obudziłam się z takim no konkretnym bólem po prawej stronie w dole brzucha. Podejrzewam że to jajnik. Miała może któraś też coś takiego? Nie bardzo wiem dlaczego tak się dzieje... dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę Asubtelę. Wypada mi okres na najbliższy weekend. Czy mogę rozpocząć kolejne opakowanie bez robienia przerwy teraz a po tygodniu brania nowego opakowania zrobić przerwę na okres? Bądź wziąć 3 opakowania asubteli pod rząd nie robiąc przrwy?

Odnośnik do komentarza

witam Moje pytanie brzmi odnośnie tabletek ellaone otóż ostatnio przyjelam po 46 godzinie od stosunku była to godzina 20,40 a jakos okolo godziny 23 oddałam stolec w postaci biegunki ,ale tylko raz gdyz pozniej poszlam spać,na drugi dzien znowu mialam biegunkę ale to juz caly dzien,i moje pytanie czy ta tabletka się wchlonela i zadziala czy juz zostala wydalona po tych 2 godzinach?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne jednak pewnego dnia zapomniałam a na drugi dzień kochałam się z chłopakiem. Ze strachu udałam się po 'tabletkę po' i przestałam przyjmować antykoncepcje. Około tydzień później wystąpiło krwawienie bardzo podobne do tego z odstawienia, trwało 3 dni i było mniej obfite jednak już 1 dnia ponownie wzięłam tabletki antykoncepcyjne. Moje pytanie brzmi czy jestem zabezpieczona od 1 dnia czy od 7? Dodam, że przez ten czas nie współżyłam. Bardzo proszę o

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie alkoholu i tabletek antykoncepcyjnych. Wiem że małe ilości nie mają wpływu, ale co jeżeli piję się codziennie lub co dwa dni małe ilości (1-2 piw) czy kilka lampek wina. Czy częste picie alkoholu spowoduje obniżenie skuteczności tabletek?

Odnośnik do komentarza

Przyjmuję 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Naraya i od 2 tyg tego opakowania pojawiło się brązowe plamienie, podczas oddawania moczu czuję parcie na pęcherz, czasem kłuje mnie z prawej strony podbrzusza,zdarzają się nudności.Ciążę wykluczyłam, 2 negatywne testy z porannego moczu, pierwszy 4 tygodnie od ostatniego stosunku, drugi 3 dni później.Czy to skutki uboczne tabletek, wpływ dużej ilości stresu? Wizytę u lekarza mam za miesiąc i się niepokoję. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam od tygodnia zażywam tabletki antykoncepcyjne Belatra i nie daje mi spokoju to czy zmniejszy się ich skuteczność jeśli czasem spóznie sie od ustalonej godziny jej przyjmowania ( godzina 18 ) z przyjęciem jej o godzine póżniej lub kilka minut

Odnośnik do komentarza

od 7 dni regularnie co do minuty biore tabletki antykoncepcyjne activia zaczełam je brac w 1 dniu cyklu . czy to prawda ze zabezpieczaja one od pierwszego dnia. podczas dzisiejszego stosunku nie zabezpieczalismy sie dodatkowo i wystąpiło plamienie czy jest mozliwosc zajsci w ciaze

Odnośnik do komentarza

Witam, mam takie pytanie, pominęłam jedną tabletkę w 3 tygodniu, jak ją już wzięłam to było ponad 12 h od pory w której normalnie zażywam tabletki, dodam że nie była to ostatnia tabletka z blistra. Jednak zamiast zacząć od razu kolejne opakowanie to zrobiłam przerwę 7 dniową, tak jak zawsze. Normalnie dostałam miesiączkę i właśnie zaczynam kolejne opakowanie. I tutaj moje pytanie, czy powinnam teraz przez 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie czy ochrona nie została obniżona?

Odnośnik do komentarza

Witam!Od 04.2012 biorę tabletki antykoncepcyjne DAYLETTE.4.07.2015r wzięłam ostatnią tabletkę placebo z opakowania.W niedzielę (5.07) nie rozpoczęłam nowego opakowania z powodu ich braku, ponieważ wizyte u ginekologa mam dopiero 17.07, a nie miałam recepty na nowe opakowanie. Żaden lekarz nie wypisał mi recepty, więc postanowiłam przerwać przyjmowanie tabletek z dniem 5.07. Dnia 7 i 8.07 współżyłam z chłopkiem bez zabezpieczenia.Dziś (8.07) wystąpiło plamienie.Czy jest możliwość zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam Biorę tabletki antykoncepcyjne asubtela. Krwawienie z odstawienia wypada mi na sobotę, z powodu ważnego wyjazdu, nie mogę go wtedy mieć. Wg ulotki można albo połączyć opakowania albo skrócić przerwę. Nie chcę łączyć opakowań tym bardziej że głównie chodzi mi o zmianę dnia krwawienia z soboty na inny dzień już na stałe. Skrócenie też mi nic nie da bo już wzięłam ostatnią. Czy zamiast łączyć opakowania mogę wziąć 2 tabletki z nowego (dobrać czyli łącznie 23) i potem przerwa normalnie 7 dni?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 4 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne mywy. W 15 dniu cyklu zapomniałam wziąć jednej tabletki i następnego dnia wzięłam dwie na raz. Zgodnie z ulotką powinnam wyrzucić tabletki placebo, jednak postąpiłam tak, jakby nic się nie stało i przyjęłam wszystkie tabletki tak jak zwykle. Po jakim czasie znika podwyższone ryzyko zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam! Od 04.2012 biorę tabletki antykoncepcyjne DAYLETTE. 4.07.2015r wzięłam ostatnią tabletkę placebo z opakowania. W niedzielę (5.07) nie rozpoczęłam nowego opakowania z powodu ich braku, ponieważ wizyte u ginekologa mam dopiero 17.07, a nie miałam recepty na nowe opakowanie. Żaden lekarz nie wypisał mi recepty, więc postanowiłam przerwać przyjmowanie tabletek z dniem 5.07. Dnia 7 i 8.07 współżyłam z chłopkiem bez zabezpieczenia.Dziś (8.07) wystąpiło plamienie. Czy jest możliwość zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne, niestety dwukrotnie zdarzyło mi się zapomnieć zażyć tabletkę wieczorem i brałam ją dopiero rano. Nie pamiętam niestety w którym tygodniu się to zdarzyło i ilu godzinna była przerwa. W ostatnim tygodniu przyjmowania tabletek odbyłam stosunek, zostały mi tylko dwie tabletki do końca, czy powinnam od razu wziąć kolejny blister lub tabletkę '72h po' ?

Odnośnik do komentarza

Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne MYWY. Kończę właśnie blister i pomyliłam dwie ostatnie tabletki placebo. Dziś powinnam wziąć tę z czwartku, a wzięłam z piątku. Co mam teraz zrobić z tą z czwartku, co została? wziąć ją jutro (piątek)? czy wyrzucić i rozpocząć kolejny blister? Na ulotce jest napisane, ze każda tabletka różni się składem i trzeba brać po kolei... :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...