Skocz do zawartości
Forum

Koszmary senne


Gość magdalena.

Rekomendowane odpowiedzi

Raz śni mi się że jacyś Niemcy zabili mojego męża (mundurowi oczywiście) i płaczę jak bóbr, i budzę się w nocy ze łzami i taką ochotą by płakać dalej. Ostatnio śniło mi się że mój wyrzucił mnie z domu i zamieszkał z taką dziewczyną, której wręcz nienawidzę. I najbardziej bolało mnie to w tym śnie że jej mówił że ją kochał, przytulał - wprost pokazywał że mu zależy itd. kiedy mnie tak nie traktuje w życiu rzeczywistym. No i dziś też płakałam w nocy bo najpierw dowiedziałam się że jest z jakaś dziewczyną (nie mogę sobie teraz skojarzyć) ale to mnie nie bolało, dopiero zabolało gdy dowiedziałam się że z nią już zaczynał w pracy jak mieszkał ze mną jeszcze itd. Wtedy zaczęłam ryczeć jak głupia, o mało nie zemdlałam i przy tym była moja mama lecz mi nie pomogła nawet, tylko robiła sobie coś obok.

To wszystko są moje sny. Co one mogą oznaczać ?
Wiem że kocham mojego męża, bardzo. Ale czasem jak mi podniesie nerwy to naprawdę mam ochotę odejść od niego, pozbyć się go, ale tak naprawdę nie mogę bo go kocham jak cholera !

Czy to może być ze strachu że On chce ode mnie odejść ? Czasem wypowiada słowa i tak często, w których daje mi do zrozumienia że mam wyjść, odejść od niego, że On sobie poradzi. I czasem myślę że ja mu się znudziłam i nie potrafi mi powiedzieć tego wprost, lecz kryje to między zdaniami.

Odnośnik do komentarza

witaj, mialam podobnie, wynikalo to z leku codziennego, niepewnosci watpliwosci. budzilam sie kilka razy w nocy takie bzdury mi sie snily. na pewno ma to jakies podloze zwiazane z waszymi relacjami. masz obawy, stresujesz sie, pewnie duzo na ten temat myslisz, to wszystko przeklada sie na sen. ciezko miec w takich sytuacjach wewnetrzny spokoj ja pilam melise i zaczelam mowic o swoich odczuciach.

Odnośnik do komentarza

To tylko sny, pewnie tak jak pisze pinesska,odzwierciedlają stan naszego ducha .
Twój problemem jest kiepska relacja z mężem.Nie potraficie ze sobą roznawiać,a szczera, czasem nawet bardzo bolesna rozmowa oczyszcza złą atmosferę.
Powiedzcie sobie co Wam leży na sercu, co możecie zmienić w swoim związku żeby
było łatwiej Wam być ze sobą.Przecież taka rozmowa nic nie kosztuje a korzyści z niej płynące mogą zbawienne.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Podejście psychoanalityczne zakłada, że sny odzwierciedlają nasze najbardziej skrywane lęki. W Twoim przypadku jest to lęk przed utratą męża.
Tak jak napisali Przedmówcy - zastanów się, co możecie zrobić - Ty i Twój mąż - aby poprawić Wasze relacje. Postarajcie się również poprawić komunikację między Wami.
Warto także, abyś nie kładła się do snu zdenerwowana - pij przed snem melisę oraz wykonuj ćwiczenia relaksacyjne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No, sny czlowiek ma rozne i z tym trzeba sie pogodzic raczej. Duzy wplyw ma ogladanie filmow. Jak sie oglada jakies horrory albo filmy bardzo napieciowe, to odbija sie to potem w unerwieniu calodobowym. Wtedy kazdy sen staje sie tez nerwowy. Kazda sprawa w snie przybiera rozmiar tragedii. Tak to juz jest, ze jedne sny nam sie podobaja a drugie nas przestraszaja. Sny trzeba umiec sobie tlumaczyc. Sa tez do tego pewne pomoce w postaci sennikow. Ja mam Sennik Amerykanski i Ksiege Przeznaczen. Czasem na oko straszny sen moze zwiastowc cos pozytywnego nawet. Sny sie sprawdzaja. Sa to zwiastuny przyszlosci i nie trzeba sie ich bac. Trzeba je tylko rozumiec. Nie kazdy ma sny. Ten kto je ma to powinien sie w nie wczuc. Twoj sen o siostrze rozumiem tak, ze Twoja siostra z czyms niedomaga, ale bedzie zyla dlugo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Śnienie jest nieodłączną częścią naszego życia, każdy ma sny, bez wyjątków, tylko nie zawsze się pamięta marzenia senne po przebudzeniu - wtedy się mówi, że "nic mi się nie śniło...". Sny w większości przypadków są odzwierciedleniem rzeczywistych przerzyć towarzyszących nam na jawie. Koszmary, gdy występują zbyt często po sobie świadczą najprawdopodobniej o jakichś ukrytych w podświadomości obawach. Bardzo nieprecyzyjnie opisałaś swój problem, więc ciężko znaleść przyczynę... Czy te koszmary zrywają Cię w nocy i budzisz się gwałtownie przerażona i zlana potem? Czy rzutują na Twój poziom humoru w ciągu dnia? Czy często się powtarzają i mają zbliżoną tematykę do siebie?... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

budzę się w nocy na chwile.. po czym zasypiam a sen dalej się ciągnie... nie może się łączyć tylko z siostrą bo śniło mi się również że mojemu młodszemu bratu obcieli głowę na gilotynie... więc wątpię często mi się śni że spadam jak i również że mnie goni jakiś potwór albo że walczę.. zabijam szczerze mówiąc ostatnio nawet zdenerwowałam się w śnie i obudziłam się rano zdenerwowana...

Odnośnik do komentarza

witam wczoraj w nocy śnił mi sie straszny sen ze wujek (obecnie żyjący)mi zmarl i widzialam go w trumnie i nie mogłam juz po nim spac(czyli spałam jakies 2godziny). opowiedzialam go rodzinie zeby to z siebie wyrzucic. i myślalm ze wszystko bedzie ok. lecz jednak dzis dzisiejszej nocy znów nieumie spac, usnełam i po ok pol godziny obudzil mnie maż bo cos tam przez sen mówił, potem próbowalam zasnac to znow jakis koszmar mi sie snił, i sie przebudzilam, chcialam dalej spac ale nawet jakies glupie trzaskanie mnie straszylo i zostalam teraz siedziec przed komputerem i tv bo nie potrafie zasnac. czym moga byc spowodowane te zaburzenia snu??czy podswiadomie dalej mysle o tym snie i boje sie zasnac? przynam ze juz pare razy sie zdarzalo ze po jednym koszmarze pare dni nie umialam spac:(((czy mam wybrac sie do psychologa???

Odnośnik do komentarza

witam. dzis w nocy przysnil mi sie koszmar. dotyczyl on tego ze: najpierw razem z klasa bylismy chyba w astronarium na scianie byla prezentacja z jowiszem a my robilismy jakies cwiczenia gimnastyczne. pozniej zmienil sie obraz i bylam na cmentarzu z mama i podobnym do brata mojej s.p babci panem. bylo ciemno wieczor. mama poszla za nagrobek po znicze, zauwazylam ze jest to grob mojego pradziedka ale obok nie bylo napisane kto jest pochowany z nim bylo tylko zdjecie (kobieta mloda na zdjeciu cale cialo sylwetka jak gruszka dlugie wlosy). nagle zdjecie dziadka zaczelo sie ruszac normalnie mrugal do mnie wystawial jezyk. powiedzialam to temu panu(zapomnialam dodac ze trzymalam go za reke bo powiedzial ze to jego corka lezy kolo mego dziadka) a on na to:"jasny gwint znowu" przewrocil sie na ziemie pozniej ta kobieta tez sie ruszala powiedzialam mamie z glosem ktory mi tkwil w gardle i ta pani ze zdjecia na to:"ciiii... nic nikomu nie mow" pozniej sie obudzilam i balam dalej spac. mam 13 lat. przed spaniem (2 godz przed nim) zjadlam 2 kawalki ciasta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...