Skocz do zawartości
Forum

Mężczyźni i rajstopki


Rafaelllo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli faceci noszą rajstopy czy leginsy niema w tym nic zdroąnego o ile jest to pora zimowa, a jak wiemy w naszym kraju panują skrajne warunki pogodowe w okresie zimowym.Osobiście sam nosze oczywiscie tylko w niepogode przy niskich temperaturach.Przemawia zatym komfort nosiłem kiedyś kalesony ale jest to wręcz dysomfort o wiele lepiej sprawują sie rajstopy leginsy ocieplane.Co prawda sam ich niekupuje robi to moja dziewczyna mam troche obawy w sklepie sprzedajcy czy sprzedająca moze sobie pomyslec ze jest coś zemną nie tak i dlatego wole te zakupy pozostawić dziewczynie.Pomijam absurdy przebierania sie oczywiscie tylko noszenie ciepłej bielizy w aspekcie dbania o zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Gość Krzychu 1977

bodo dokładnie tak jest.Kobiety noszą spodnie bo jest wygodnie, rajstopy sa dla nich nie wygodne i nie chcą co chwila oglądać czy już leci oczko czy nie itp. Kiedyś sam śmiałem się ze zdjęć na których był np facet w rajtach. Od razu kojarzenie - gej. To tak bardzo nie męskie jak kiecka. Natomiast kalesony w wieku szkoły średniej zaczęły mi się kojarzyć ze starymi śmierdzącymi facetami i były zresztą niewygodne w noszeniu, wiecznie ściągnięte nogawki. Pamiętam jak kiedyś zimą rozbierałem się przy dziewczynie a ta spytała wtedy: ty chodzisz w kalesonach jak mój dziadek? Ratowałem się mówiąc że nie chce marznąć w samych portkach. Podpowiedziała że przecież są legginsy które możesz zakładać. Nie pozwoliła mi już ich założyć i dała mi wtedy rajstopy. Broniłem się i śmiałem że nie jestem babą ani gejem. Jednak dziewczyna przekonywała mnie że nie ma w tym nic złego a jej brat chodzi od dawna. Oczywiście nie założyłem ale dało mi to do myślenia. I w końcu po kilku dniach postanowiłem zaryzykować. Kupiłem grube rajstopy niby dla siostry (której nie mam o takim samym wzroście) i spróbowałem. Od tej pory (ponad 10 lat) nie wyobrażam sobie abym wrócił do kaleson albo 2 par spodni. Ponadto dobierając grubość rajstop można w nich chodzić od jesieni do wiosny. Zauważyłem też że dzięki temu mniej się zaziębiam. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Gość Tak dla facetów w rajstopach

Ja też nosze rajstopy na codzień,teraz jak wiosna to już cienkie 20den albo 15,przeważnie czarne i cieliste ale też popielate i brązowe i panowie nie ubierajcie na stopy skarpetek dla kamuflżu że macie rajstopy założone ja nigdy nie ubieram niech kobiety w końcu zaakceptują ten widok i że my też nosimy rajstopki :) pozdrawiam odważnych facetów w rajstopach

Odnośnik do komentarza

Witam

Po przeczytaniu kolejnego wątku na forum odnośnie facetów w rajstopach, zadaję sobie pytanie czy jest coś takiego jak tolerancja w naszym kraju. Po tego typu wypowiedziach nasuwa się tylko jeden wniosek, że jest jej brak. Naprawdę mamy bardzo zaściankowe społeczeństwo co do tego nie ma wątpliwości. Jako że jestem rowerzystą, który jeździ w obcisłym stroju (typowe sportowe rowerowe legginsy) to od czasu do czasu spotykam się z dziwnymi spojrzeniami. Czasami padnie też głupi komentarz.
Jazda w legginsach została po coś wymyślona i taki rodzaj odzieży ma swoje plusy. Przylegająca odzież szybciej odprowadza pot na zewnątrz, przy jeździe w butach SPD (jesteśmy połączeni z rowerem) obcisłe legginsy to konieczność zapewniająca bezpieczeństwo. Fakt wkręcenia nogawki w łańcuch z butem spd miałby fatalne skutki po upadku. Przyległa odzież wolniej się brudzi i wolniej się niszczy bo w lesie rzadziej się o coś zachaczy. Balansowanie ciałem podczas zjazdów/podjazdów też jest wygodniejsze bo ma się większy komfort jazdy. Powracając do tematu rajstop, jak wiadomo jesienne i wczesne wiosenne dni bywają zimne, dlatego zakładam rajstopy pod legginsy z prostego powodu, żeby było mi ciepło. Kalesony raczej pod obcisłe legginsy nie wcisnę. Co do publicznego pokazywania się w rajstopach to mam mieszane odczucia, bo różnie to może wyglądać. Natomiast bardzo zaściankowe jest określanie faceta: gey, pedał lub ciota tylko dlatego że nosi rajstopy. Mieszanie kogoś z błotem i odejmowanie mu męskości przez kawałek syntetycznego materiału jest dla mnie bardzo nietolerancyjne. Ludzi oceniajmy za to co czynią a nie za to co noszą.

Odnośnik do komentarza
Gość Hansior86

A ja tak szczerze od jakiegoś czasu zazdroszczę kobietom bogatego wyboru garderoby, bo po domu zamiast paradować w gaciach czy też dresie wolę założyć spodenki bądź też getry z lycry ( ten materiał ma bardzo dobre właściwości termiczne bo szybko się nagrzewa i ochładza ) dzięki temu czuje się komfortowo, moje nogi z żylakami również. Niestety nie wyobrażam sobie paradować tak po ulicy by nie narazić się na płytkie określenia i głupie spojrzenia w tym zasciankowym i zacofanym tolerancyjnie kraju, wracając do początku dla czego zazdroszczę kobietom różnorodność w wyborze garderoby, to. wkurza mnie fakt że jestem skazany tylko na długie albo krótkie luźne poetki, chciałbym chodzić po ulicy bez wstydu i zażenowania że ubrałem coś innego niż inni, chcę chodzić w tym w czym czuje się wygodnie np. Ubrać getry koszulę i czuć się swobodnie a nie tak jak dyktuje nam moda tworzona przez dziwacznych pajaców. Dla czego spodenki z lycry do biegania mają być tylko do biegania a nie np. na spacer po mieście a rajstopy damskie czemu mają być tylko damskie kobiety tak szybko się nudzą swoją garderobą że już nawet całą męską odzież przerobiła na damską. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Hansior86

Jeszcze jedna kwestia odnośnie rajstop, zważywszy na to że dokuczają mi żylaki i czasami czuję że zamiast nóg mam dwa drętwe bolące kloce, to jestem zmuszony nosić rajstopy uciskowe przeciwżylakowe by odciążyć nogi i polepszyć krążenie. 2 stopień ucisku to jakieś 140 den, kto z was latem wytrzyma w pracy tyle czasu w długich spodniach? Mało to razy musiałem się tłumaczyć że to rajstopy medyczne gdy ktoś zauważył że mam dziwne skarpety pod spodniami. Żeby wyjść latem na miasto bez ryzyka odparzeń w takich rajtach i krótkich spodenkach to musiałbym se na klacie i plecach chyba tabliczki informacyjne powiesić dla tych co nawet nie słyszeli o żylaków. W tym wypadku też jestem pedziem, ciotą, transem, albo najpospoliciej gejem?.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem rajstopy u faceta, czy chłopaka to nic dziwwnego, pod warunkiem,że są to rajstopy bawełniane. Na potwierdzenie tej tezy przytoczę przykład mojego brata. Pewnie powodowane jest to tym,że dorastał niejako w moim cieniu, tzn. starszej o cztery lata siostry i skoro ja dylałam w rajtkach, to On też. Nawet jak zaczął podstawówkę specjalnie się z tym nie krył tym bardziej,że jego rówieśnicy byli w podobnej sytuacji. Z resztą często jak ja z którychś bawełnianych rajtek wyrosłam a były jeszcze w dobrym stanie i nie były to jakieś typowo dziewczyńskie kolory,albo np. rajstopy wzorzyste to on je donaszał.
Rzecz jasna miał prawo wyboru i nikt Go do noszenia rajstop nie zmuszał. Teraz chodzi do gimnazjum i póki co nosi ciemne bawełniane rajstopy zamiennie z chłopięcymi getrami.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Bawełniane czy nie bawełniane - wazne zeby w nogi było ciepło. Swoją drogą dla pracujących w pozycji siedzącej lub stojącej polecam rajstopy przeciwżylakowe/profilaktyczne dla mężczyzn - nie ma problemu z bolącymi nogami itp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Facet jedynie powinien lub może nosic rajstopy czy legginsy przy niekorzystnej pogodzie jaką mamy w zimie i tylko i wyłacznie.Nie jest to komfortowe ale co można zrobić przy minu 20c.Osobiscie sam nakładam i noszę w zimie mimo dysomfortu nieznam osobiscie lepszego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Gość nosiciel rajstop

Ja też od dawna noszę damskie rajstopy pod spodniami kiedy tylko mogę a zimą jest to już nieodłączna część mojego ubioru.Preferuję kolory cieliste lub czarne ale czasem zakładam grafitowe.Co do grubości to najczęsciej 15 den albo 20 rzadko kiedy noszę grubsze.uważam że jest to niezwykle wygodne i praktyczne a poza tym lekko podniecające
.Poza tym często zakładam damskie majtki wtedy czuje się najlepiej

Odnośnik do komentarza
Gość jamajtek

Ja też nosze rajstopy bo lubię, ale wydaje mi się ze jak już ktoś nosi te rajstopy to wypadało by mieć ogolone nogi i głównie dla higieny i nie ważne co kto sobie myśli przecież włosy i tak wam odrosną w ciągu kilku tygodni :) Noszę też inna bieliznę bo jest dożo lepsza i wygodniejsza, a przecież oto nam chodzi by było wygodnie, ogółem zastanawiam się czemu ubrania damskie są lepsze..

Odnośnik do komentarza
Gość rajstopowicz

Osobiście nosze rajstopy i jest mi w nich wygodnie i ciepło w chłodne dni. Kaleson nie uważam a moja by się wsciekla widząc mnie w nich. Mam okolo 30 par w różnych kolorach, oczywiście ze streczu 15 jak i 8 den Uważam ze jesli jest komuś wygodnie w rajstopach to powinien je nosić. Nie są tylko dla kobiet.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...