Skocz do zawartości
Forum

Mężczyźni i rajstopki


Rafaelllo

Rekomendowane odpowiedzi

 Tak są takie paso-majtki ale dla kobiet.  Męskich jeszcze nie szukałem wole jednak pas zakładać,  w tych damskich męskie

przyrodzenie nie miesci sie, po prostu są obcisłe i  dla faceta niezdrowe.  I tak w toalecie by trzeba było by wszystko zsuwac . A co do majtek to przecież na musza całego pasa zakrywac  byle sie d..y  trzymały!

Odnośnik do komentarza

    Do  Kuba    54    Kuba  miałbym pytanie  jaki masz pas taki szerszy jaki   a pończochy w 1 czy w 2 klasie ucisku czy to medi  czy z innej firmy  mam  skąpe majtki i łatwo mozna przesuwać w WC i się nie  ściąga  pasa  kobiety nawet czytałem   stosują opcje    bez majtek tylko w tych szerszych pasach  z początku  jak lekarz  kazał nosić pończochy  to  wogle się na to nie chciałem zgodzić  i nie przyjmowałem  do wiadomości  i nie chciałem słyszeć  że pończoch  są dla kobiet  i sporadycznie nosiłem te samonośne  i pojawiały się  te odparzenia  uczulenia  od silkonu  a jak powtórna  operacja  okazała sie być konieczną  troche  lekceważyłem  zalecenia trza było się pogodzić  i zakupić pas i  te pończochy  bez silkonu najbardziej wole te szerokie  pasy troche dla mnie krepujące bywała  jak na wizycie kontrolnej  u lekarza trza było się rozebrać  a nastepnie  wciągnąc  pończochy po badaniu doplerem ale musze obowiązkowo nosić   będe  starał sie dalej przekonać  lekarza aby może  pzrynajmniej na pół roku  mógbym   chodzić w podkalanówkach !

Odnośnik do komentarza

Podstawą powrotu do zdrowia jest zastosowanie sie do zalecenia lekarza prowadzącego Twoje leczenie.  Jak mój  lekarz  flebolog  mi zalecił noszenie wyrobów przeciwżylakowych  to z góry doradzał pończochy bo łatwiejsz y dostęp i nie uciskają na jądra. Krótko  chcesz mieć zdrowie noś. Kwestia defektu czy pierwszy stopień  czy drugi to inna sprawa. Kompresja prawidłowa musi być! Tak że jak masz kłopot  powyzej kolan to pończochy są po prostu niezbędne. a kwestia noszenia to w końcu trzeba sobie jakoś ułatwiać a nie robić  z tego takich prolemów. Chyba Twoja  żona by coś mogła doradzić??

Odnośnik do komentarza

Wiem niestety że są  niezbędne  tylko żebym mógł nie nosic pasa do pończoch  u mnie wystepuje jeszcze      zmiany pozakrzepowego w odcinku udowo-nadkalanowym      jestem obecnie sam i nie mam   odpowiedniej wiedzy w tym zakresie mnie lekarz  też zalecał pończochy  tylko te niszczęsne  uczulenia  odparzenia i na starsze lata  trza nosić bo dla mężczyzny to powinny być podkalanówki a pończochy powinny być dla kobiet tak też lekarzowi  mówiłem tylko może  tak nalega bo naczyniowcem jest kobieta  i mówi że to bedzie dla mnie najlepsze choć dla mnie  z tym ciężko .

Odnośnik do komentarza

Do Marek64

         Trudno Tobie wytłumaczyć skoro masz defekt nad kolanem to noszenie samych podkolanówek  nic nie pomoże.  Takie żartobliwe ,, leczenie syfa pudrem'' ,      Musi noga być poddana kompresji na wysokości uda i nic więcej w tym temacie 

       Uważam że w przypadku każdej dolegliwości głos  medyka jest wiodący.  Pozdrawiam i powodzenia w tym zapinaniu żabek do pończoch. i noszeniu pasa  wysoko!

 

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Do Kuba 54: Jakiej firmy pończochy do paska nasisz? Ja firmy Medi ale chętnie bym coś tańszego chciał dostać. Choć Medi Elegance lub grubsze Plus są naprawdę super i luksusowe. Oczywiście że majtki powinno się nosić na pasku. Męskich wysokich nie ma. Ale można spróbować nosić damskie figi typu maxi. Trzeba brać rozmiar o numer większy niż majtek męskich. Są bardzo wygodne i nie zsuwają się tak jak męskie niskie slipy i bardzo dobrze nosi się je z paskiem do pończoch. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Do Żylaczek 79  Miałbym  pytanie pisałeś  że majtki nosi się na pasie a  nie odwrotnie , tylko pózniej  piszesz że   własnie męskich majtek wysokich odpowiednich nie ma i z tego powodu mam skąpe majtki które można  przesunąć w toalecie  bo normalnie musiałbym odpinać i zapinać żabki . A poważnie piszesz że  można  do tego nosić damskie majtki kobiety mają inna budowe  ( koronki ) ozdoby jakie modele pas jest dosyć szeroki girdle

Odnośnik do komentarza

DO    Gość Gość Jurek  miałbym pytanie  czy pończochy przeciwżylakowe które musisz nosić to są  samonośne  i nie masz kłopotu  i potrzeby noszenia pasa do pończoch czy musisz też nosić pas do pończoch  ?  jak  niestety ja    bo mam uczulenie na silkon w samonośnych pończochach przeciwzylakowych  a  żylaki miałem  zaraz powyżej kolana  i podkalanówki  niestety są niedobre za krótkie . Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Do Kuba 54

Ja mam zaleconą 2 klasę ucisku i takie wyroby noszę. Relaxsany jakie polecasz są solidne i trwałe (miałem dawniej rajstopy 280 den). Jednak nie wpasowuje się w rozmiarówkę: Mam mniejszy obwód w kostce (mam 27cm) dla rozmiaru 5. Tam w rozmiarówce Relaxsana jest podawany obwód w kostce - najważniejszy parametr. A potem trzeba zmieścić się w tabeli wzrost-waga. Także wyroby Relaxsana dla mnie odpadają niestety. Także wyroby z serii Medicale - sa dla osób niższych. 

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79
W dniu 22.12.2020 o 08:43, Nina994 napisał:

O nie tylko nie to. Nie wyobrażam sobie swojego faceta w rajstopach. kalesony, czy sportowe takie ala kalesony to rozumiem, ale nigdy na swojego chłopaka bym już nie spojrzała tak samo gdybym go w rajstopach zobaczyła

A co byś powiedziała gdy by tenże twój chłopak (być może mąż w przyszłości) nabawił się żylaków oraz przewlekłej niewydolności żylnej i lekarz (nie koniecznie specjalista flebolog) ale lekarz np rodzinny zalecił noszenie rajstop czy pończoch uciskowych medycznych? One często wyglądają jak zwykłe damskie nawet te grubsze. To też byś wtedy nie spojrzała na niego czy rozwiodła się gdy by mąż musiał rajstopy nosić? A niestety przy żylakach szczególnie powyżej kolan noszenie rajstop czy pończoch to konieczność. My tutaj obecnie piszemy o wyrobach klasy medycznej, a nie o zwykłych rajstopach. 

Osoby o takich poglądach jak Ty tylko szkodę drugiemu człowiekowi robią, bo ktoś (w tym wypadku pacjent-mężczyzna) może nie chcieć nosić takich wyrobów mimo że ma wskazanie lekarskie robiąc sobie szkodę na zdrowiu. Zresztą trzeba bardzo dokładnie ukrywać się z noszeniem takich wyrobów właśnie z obawy przed osobami szkodliwymi takimi jak Ty. 

Odnośnik do komentarza

Do:Żylaczek 79

Jest faktem  że w drugiej klasie ucisku trudno jest znależć w miare tanie pończochy do paska. Profilaktyczne i  I klasy to już  łatwiej . Kiedy spotkałem goscia  który mial założone pończochy na  lewą strone i przypiete do paska. Wtedy silikon nie odparza.  Nie próbowałem tak ale być może komuś to  przyniesie ulgę.

Odnośnik do komentarza
Gość Marek   64

Do  : Żylaczek  79  Miałbym pytanie  z postu 27 listopada 2020 roku odnośnie majtek  piszesz że można  by nosić  damskie figi  typu maxi  , są wygodne jak piszesz czy  obojętnie  jakie się kupi będą dobre czy są  specjalne które nadadzą się na pas do pończoch  bo chyba  jednak   będzie łatwiej  i wygodniej nosić  pończochy przeciwżylakowe . Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Gość Normalny
W dniu 11.02.2014 o 10:08, MadziChoc napisał:

nie wyobrażam sobie faceta w rajstopach :|
Dla mnie jest to totalnie nie męskie...

Rozumiem w zimę- kalesony; ale na co dzień... masakra

Za kilka lat wyginie nam męski ród...

No jakoś kobiety i ich kobiecość nie wyginęły w spodniach, marynarkach i krawatach...

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Do Kuba 54: 

Pasek jak pasek jest tylko pomocą w noszeniu pończoch przeciwżylakowych. Ja nawet nie mam uczulenia na silikon w samonośnych ale mało które trzymają się pewnie na nodze więc pasek wskazany. Jeszcze w czasie mrozów próbowałem nosić rajstopy ale niestety praktycznie wszystkie to totalna porażka dla mnie: Jestem masywnej budowy i niestety brzuch i boki są. Przez to część majtkowa wszystkich rajstop zwija mi się na brzuchu i nisko ląduje zwninieta pod brzuchem tam gdzie pasek od spodni jest. Przez to rajstopy zsuwają się, wisza w kroku i rolują za kolanami. A zwinieta guma uciska nieprzyjemnie. Natomiast wysoki pas typu girdle nie zwija się na brzuchu i świetnie trzyma pończochy. A i też modeluje sylwetkę. Jedyny mankament to to że żabki zwłaszcza te tylnie mogą przebijać przez spodnie jak się siedzi, co powoduje uczucie wstydu gdy by ktoś zauważył. Także ostatecznie na pończochy się zdecydowałem i tylko je będę kupował. 

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Do Marek 64:

Nosiłem, noszę i będę nosił jedynie męskie majtki. Faktycznie był pomysł by na pasek do pończoch zakładać damskie figi typu maxi bo faktycznie po kilku praniach męskie slipy stawały się nieraz klusek i spadały na plecach. Ale mi już wystarczy sam fakt noszenia pończoch przeciwżylakowych, i to jeszcze z damskim paskiem z żabkami co już jest wystarczającym upokorzeniem. Bo co jak co pończochy nawet medyczne uznawane są za garderobę damska, podobnie jak rajstopy. Zauważ że w sklepach medycznych kobiety mają ogromny wybór, a jak dla mężczyzn to jakieś tam jedne dostępne są i to wszystko. Np w firmie veera jest mnóstwo dla kobiet. A mężczyzna oferuja jedynie takie grube nadające się na ciężkie mrozy pończochy 140 den z mikrofibry opisywane jako unisex. A poza tym to same tylko podkolanówki, które na nic się nie nadadzą, a nawet zaszkodzą jak żylaki ma się z tyłu na udach.

A co do majtek to na pasku możesz nosić każde majtki jakie chcesz. Pasek typu girdle tak mocno przylega do ciała że nawet nie poczujesz że majtki mogą opadać. Dobrze też sprawdzają się klasyczne bawełniane męskie bokserki - te z guzikami w rozporku (sam nie wiem niby po co) Także po co wymyślać z damskimi fatalaszkami niczym jakiś trans. Mając żylaki i zmiany troficzne jak ja to pończochy i pasej już mogę zaakceptować i nosić. Zwłaszcza w czasie covida, którego działanie może zatory i zakrzepy żylne powodować. Lepiej już nosić te nie męskie pończochy niż wylądować pod ziemią z powodu zatoru plucnego.

Odnośnik do komentarza

Do Żylaczek 79 Dla mnie jest to trudne tylko zmiany miałem nad kolanem  do połowy uda i zastawki zylne  są niewydolne  i nie ma mozliwości wyleczenia i jest zespół  pozakrzepowy i fleblolog naczyniowiecz zalecił  do końca zycia    pończochy na szczęście w 1 stopniu ucisku i u mnie te nieszczęsne odparzenia  uczulenia  jakiś rodzaj alergi  + brać leki przeciwzakrzepowe  z wielką  chęcią  bym nosił  podkalanówki  tylko lekarz  twierdzi że  u mnie to za mało dla mnie to trudne bo miałem na sobie co kobiety trzeba było opanować  te zapinanie żabek jakoś się  przyzwyczaiłem i nigdy nie myślałem że będem nosił pas do pończoch i dziwne uczucie że  ludzie widzą ze  mam pas + pończochy zdarzoło  się że  żabka się odpieła   i trza było w ustronnym miejscu zapiąć  Zakupiłem pończochy antistress  firma  Artcoll nie są grube .Spróbowalem  tych damskich szerszych choć ciężkim sercem takiego typu

https://allegro.pl/oferta/triumph-figi-majtki-modelujace-mega-polsyk-r-75-10586699424

bo jak pisałem nosiłem waskie majtki które można odsunąć w toalecie  i tak kobiety zalecają 

 
Gacie nosi się jak najbardziej na pasie, dziewczyny nie żartują. Stąd te tęskne posty tu i ówdzie na temat wysokich majt, bo takie najlepiej się nadają.
Druga opcja to brak majtek, równie często praktykowana.
Trzecia opcja to bardzo skąpe majtki, które sobie odsuwasz w toalecie.   nie wiem czy żeby nie przebijały żabki  tym się nie przejmowałem nie nosić majtek wyszczuplających Nie wiem czy przeszło by w szerszym pasie w lecie opcja bez majtek dla mnie wszystko  jest  tak zaskakujące i nowe ale koniecznie musze nosić  a n p gość Jurek ma jeszcze ginekomastie stanik + pas i pończochy może cóż  jestem 100 % mężczyzna marze aby  wystarczyły podkalanówki bo sam nie moge uwierzyć że na sobie mam pas + pończochy co kiedyś sciągałem  je kobietom kochając się  a teraz mnie przyszło nosić to samo  ciągle wierze że za jakiś czas wystarczą mi tylko podkalanówki
 
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem naprawdę nie ma się czego wstydzić, pończochy męskie przeciwżylakowe to bardzo fajna sprawa, przy tym są one bardzo wygodne w noszeniu. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie https://veera.pl/linie-produktow/produkty-kompresyjne-dla-mezyczyn/ponczochy-uciskowe-na-zylaki-meskie ? polecam, sama stosuję w wersji dla kobiet i jestem bardzo zadowolona

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że pończoch przeciwżylakowych nie ma co się wstydzić - pod ubraniem ich nie widać, nawet do pasa da się przyzwyczaić.  Ja mam jeszcze ginekomastię (piersi u mężczyzny).

Piersi o rozmiarze 90D praktycznie nie da się ukryć, zwłaszcza w lecie. Nawet po schudnięciu piersi praktycznie nie zmieniły rozmiaru, stały się tylko bardziej widoczne i zaczęły obwisać. W miarę możliwości noszę zatem stanik, pas i pończochy, aby nie było jeszcze gorzej (np. powiększenie żylaków, zatory czy piersi do pasa) - jakby groteskowo to nie brzmiało.

Może ma ktoś jakiś patent, co zrobić, aby w lecie pomimo noszenia pończoch było chłodniej?

Odnośnik do komentarza
Gość Marek   64

 Do Gość  Jurek   :   Problem żylaków dotyczy niestety także mężczyzn  u mnie niestety  na uczulenia  odparzenia  na silkon pozostają te pończochy  do paska ja nosze na szczęście w 1 klasie ucisku i są  też cieńkie np  antistres  firma  Artcoll problemu z ginekomastią na szczęscie nie mam choć lekka różnica jest  w klatce piersiowej mam  86 cm  a  w sutkach około  98 cm.  Miluna  25 i ty piszesz że nie ma co się wstydzić że trzeba nosić pończochy przeciwżylakowe aby zatrzymać  rozwój żylakow i nawroty  chyba niestety  tak trzeba nosić . Wydaje mi sie że jak się nosi pończochy przeciwżylakowe w 1 klasie  ucisku  to można znależć cieńkie  i nie jest tak gorąco  . Nie wiem można w domu chodzić w krótkich spodenkach  czy zrezygnować ze skarpetek jak są stopy zamknięte czy może jak nosisz szerszy pas to zrezygnować z majtek zakrywa  to pas tak też robią kobiety  ja na szczęśćie  niestety musze tylko nosić te pończochy przeciwżylakowe  bo nic innego nie dolega . Jak można  to w domu  zakładaj krótkie spodenki i nie zakładać skarpetek  może w szerszym pasku  bez majtek . Cóż nie ma dobrych rad  jak trzeba nosić  u mnie na szczęście tylko  pończochy przeciwżylakowe    w  większości mężczyzni noszą  te samonośne ale  jak uczulenia na silkon  czy odparzenia   to pasek potrzebny.  Może  jak musisz nosić stanik  i pas do pończoch  to może lepszym rozwiązaniem byłby gorsecik

https://sklep.naturana.pl/pl/p/Gorset-modelujacy-3011/187 ma 4  żabki 

 lub  taki z  6 żabkami

https://www.secretsinlace.eu/shape-salon/open-bottom-girdles/classic-full-obg.html  

Troche też modeluje ciało  ja na szczęście mam problem z tylko nie wydolnością żylną i zastawkami żylnymi   i zapobiegawczo trzeba nosić  może  w lecie nosić  cieńsze spodnie zrezygnować ze skarpetek czy jak szerszy pas  może majtki zbędne  , jest zagrożenie zakrzepicą  i co zrobić tylko nosić  i trzeba siępogodzić z tym i chyba polubić  . Pozdrawiam Marek może tak ciepło nie będzie .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...