Skocz do zawartości
Forum

Spór o wybór obrączek przed ślubem


Gość Luna-

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku czerwca biorę ślub ale to jeszcze nie jest pewne bo pojawiła się kłótnia o obrączki. Przepraszam jesli bede pisała chaotycznie ale jestem podenerwowana. Jestem z narzeczonym 4 lata ja mam 24 on 28 uklada sie bardzo dobrze postanowilismy sie pobrac z miłosci. Wszystko mamy juz zorganizowane albo w trakcie organizacji wszystko jest w porzadku oprocz tych przekletych obraczek bo rozmawialismy wczesniej to wszystko mialoby jak chce bo jemu to bez znaczenia, ja bym chciala złote klasyczne obraczki a on teraz ze on takich nie chce chce chce srebrne z bialego złota lub tytanowe. ja nie chce takich chce zwykle obraczki złote okragle a on nie. bylismy u jubilera poogladac to on sie naburmuszyl ze on nie chce zlotych bo nie bedzie nosil pierscienia jak frodo. ja sie zdenerwowalam i wyszlam ja znowu nie bede nosila srebrnej albo jakiejs czarnej. chce złota i koniec to niech on wezmie zlota tylko na slub a potem niech nie nosi. jestem zła na niego klocimy sie o obraczki co robic? najlepsze jest to ze dzisiaj rano stwierdzil ze rozmawial z mama i jego mama mowi ze obraczki zlote sa juz nie modne ze ladne sa srebrne z czarnym paseczkiem plakac mi sie chce bo to ma byc moj wymarzony slub i moje wymarzone obraczki czemu on taki jest??????

Odnośnik do komentarza

dziewczyno, to jeszcze nie jest taki koszmar, mojemu mężowy garnitur i wszystko wybierała teściowa, mimo że on i ja chceliśmy inny, oczywiscie sie nie przeciwstawił, dobrze ze ja chociaz sie uparłam ze ma miec inny krawat niz taki jak ona chce bo wyglądalibysmy strasznie. to jest tylko jeden mały przykład.
a czy on ma inne rzeczy za które jest odpowiedzialny w sprawie ślubu? co jest tylko na jego głowie do załatwienia?

Odnośnik do komentarza

Nie kłóćcie się tylko poproś go o chwilę rozmowy wieczorem po kolacji. Powiedz, że to dla Ciebie bardzo wazne, że każda kobieta juz jako dziewczynka ma jakąs tam wizję ślubu. Kazda mała dziewczynka marzy o białej sukni i złotej obraczce. Powiedz, że te marzenia dla Ciebie się nie zmieniły i sa nadal aktualne pomimo, że jesteś już dużą dziewczynką :)

Musisz mu wytłumaczyć, że tak jak jemu nie podoba się złota obrączka tak Tobie nie podobaja się te, które on proponuje. Może idzcie na kompromis i zastanówcie się nad obrączką z białego złota. Zawsze to złoto a nie jest żółtawe. Tak naprawdę obraczka to symbol Waszej miłości i jakakolwiek by nie była - będzie dla Was. Nie wiem dlaczego tak się uparł, że nie chce złotej, przeciez nie każda złota musi być okragła jak pierścień Froda. Możesz mieć o niezaokraglonych kształtach możecie wybrac pół białego złota pół normalnego złota albo np. białe złoto a po bokach dwa pasku ze "złotego złota". Wybór jest naprawde duzy wazne żeby nie kłócić się tylko szukac kompromisu, rozwiązania. Możesz poprosić jego przyjaciół, kolegów, aby pokazali swoje obrączki jak mają zlote i przekonali go, że w tej kwestii warto ustapic kobiecie, ze to dla niej wiele znaczy.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

litości to tylko obrączki.... możecie iść na kompromis i wziąć połączone z białego i żółtego złota, albo z różowego. Na pewno możecie iść na kompromis... przecież w tym wszystkim obrączki to pikuś i chyba nie do końca o nie chodzi....Po za tym powinnaś wziąć pod uwagę jego zdanie, bo to w końcu jego ślub. to że wcześniej ci nie mówił nic to nic nie znaczy, mógł zmienić zdanie, może coś mu się spodobało... trochę więcej wyrozumiałości

Odnośnik do komentarza

a my nie mieliśmy problemów z obrączkami, wybrałam sobie takie jakie mi się podobały - złote tylko nie te szerokie bo są strasznie brzydkie. Mąż ma taką pracę, że i tak nie może nosić obrączki więc mu to było obojętne.

Może przetłumacz swojemu że to kobieta zazwyczaj chodzi w biżuterii i że dla kobiet to jest bardzo ważniejsze. Jak by nie było to będziesz ją nosiła do końca życia i musi ci pasować do większości rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Presja związana z organizacją ślubu oraz stres często powodują, że między narzeczonymi dochodzi do sporów. I Ty i Twój narzeczony upieracie się przy swoim, wtedy gdy potrzeba kompromisu. Siądźcie spokojnie, z katalogiem obrączek - na pewno znajdzie się model, który i Tobie i jemu będzie odpowiadał.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Do pana bez nicka,
miło nam, że tematy na naszym forum są interesujące i wiele osób chce się podzielić swoimi opiniami z innymi Użytkownikami, ale zaczyna Pan obrażać użytkowników co jest niezgodne z regulaminem naszego forum. Proszę szanować innych, a samemu będzie Pan szanowany. W przeciwnym razie Pańskie posty będą usuwane. Prosimy tez o podpisywanie się nickiem i nie zaczynaniem zdania w rubryce "autor", ponieważ trudno jest się zwracać do takiej osoby.
pozdrawiam
moderator

pozdrawiam
moderator

Odnośnik do komentarza
Gość poważna sprawa

to czy ktoś będzie wierny za 10 lat, czy ktoś jest uczciwy, czy ktoś jest lojalny, czy ktoś zaopiekuje się w chorobie, a nie teatrzyk w stylu sukienka, fotograf, pozowanie i kawałek metalu,
nie rozumiem zamiłowania do biużeterii i mody u was, dziwi mnie, że wogóle to jest istotne , bo istotne powinno być, co ten facet lub ta kobieta zrobią gdy drugie ulegnie poparzeniu i straci twarz lub w wypadku straci nogę

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

no jasne ze to jest powazna sprawa dla kobiety to pewien symbol na ktorego bedzie patrzyla i cos znaczyl, mysle ze Twoj chlopak ustapi w koncu bizuteria jest wazniejsza dla kobiet a pomysl z katalogiem jest abrdzo dobry moze przejrzyjcie w domu na spokojnie i wybierzcie jakies metoda kompromisu

Odnośnik do komentarza
Gość ważna sprawa

ehś, gdzie was mózg, ja wróżę rozwód, pewnie w ciągu pierwszych trzech lat jak to coraz częściej jest (a mam dane z wydziału sądu ;) )
tak, tak, kształt i kolor obrączki dla was najważniejszy,
a jak jemu nogi upier*** podczas jazdy to "on już tak nie tańczy, kiedyś tak cudownie tańczył, teraz już nie tańczy, mam go dość, znajde innego przystojniaka i on mi da nową piękną sukienkę, ach jaka piękna sukienka, nowy kawałek metalu"
skoro prostytuujecie sie za kase, biżuterie, kosmetyki, ubranka (rzeczy mało ważne życiowo) to pewnie i za obrączkę będzie kłótnia, pięknie się małżeństwo zaczyna, od kłótni, fochów i obrażania, hehehe, jak będzie dzieciak to sie pożrecie o kolor śpioszków , hehehe, ciekawe które kogo pierwsze zdradzi lub zostawi, ciekawe ile facet wytrzyma z taką (pewnie do pierwszego przytycia)

Odnośnik do komentarza

dla mnie obrączka to symbol,który ma przypominać o pewnych rzeczach. Przed ślubem raz się o nie pokłóciliśmy, raz jeden a potem szukaliśmy kompromisu.... Z jeden strony macie rację to jest tylko kawałek metalu ale z drugiej strony to pamiątka najpiękniejszego dnia w życiu, którą mamy nosić do końca, więc warto by nam się podobała wizualnie. Aczkolwiek nic na siłę, jeśli partner chce inne to może warto pójść na kompromis, i poszukać takich które spodobają się obydwu

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...