Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego tata ma takie podejście?


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam 23 lata, od października będę już na ostatnim roku studiów.

 

Ze studiów jestem zadowolona, ale mi chodzi dlaczego tata tak reaguje jesli chodzi o życie po za studiami? Mama podchodzi na luzie, mam z nią dobry kontakt.

 

Dokładniej mówiąc jak byłam w 1 liceum czy jak 4 lata temu wyjeżdżałam na studia to mówił, abym nie poznawała ludzi, żebym nie myślałaby chłopaka poznawać, bo skończę jak synowa mojej cioci, która w wieku 16( za 4 miesiące miała mieć 17 lat) urodziła najstarszego 18-letniego syna i zatrzymała sie przez to na gimnazjum. Albo, że skończę jak kuzynki( lat 32 i 37), które zaszły w ciążę( starsza w wieku 20 lat, młodsza w wieku 22 lat). Że żadna nie matury( jedna co prawda jest po szkole pomaturalnej), studiów. Albo jeszcze mnie porównywał z jedną kuzynką(29 lat), że mogę być taka jak ona, bo mieszkała z mężem przed ślubem.

 

Dla taty to tylko się liczy wykształcenie, pieniądze.

 

Albo jak tacie wspomniałam, że chce pojechać gdzieś to tata mówił. Planowanie wycieczek na tym etapie może się źle dla ciebie skończyć? Dlaczego z tym nie możesz poczekać do końca studiów?

 

Mama się postawiła tacie i powiedziała, co ma siedzieć całe wakacje i się uczyć( mam tylko jedną poprawkę i tak większość kolegów z roku ma bo był bardzo to trudny egzamin). Resztę egzaminów zdałam. Co się martwić tylko 1 nieudanym. Są i tak większe problemy na świecie.

 

Przez to chodziłam zapłakana, nie miałam na nic chęci, czułam, że czar prysł. Nici z wakacji.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, oola_00 napisał:

Dla taty to tylko się liczy wykształcenie, pieniądze

Już sobie odpowiedziałaś. 

Dlatego ma takie podejście, bo tylko to dla niego ważne. A porównuje z kuzynkami, bo one przez bycie matkami nie mają wykształcenia ani pieniędzy.

Znaczy on tak myśli. Bo są ludzie, którzy mieli młodo dzieci, a szkoły/ studia pokończyły później. A on zna tylko te kuzynki i myśli że tak wszyscy.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Mustang napisał:

 Słoma wyłazi ci z glanów? Patola zawsze będzie patolą, to że nie jesteś chora, to twoje zdanie, zapytaj psychiatrę , on cię wyprowadzi z błędu. Słuchaj, a może mózg ci się lasuje z powodu braku seksu? ???

Wypierdalaj z tym stwierdzeniem!

To nie twoja sprawa!

Zejdź stąd!

Odnośnik do komentarza
  W dniu 11.07.2023 o 21:41, oola_00 napisał:

Dla taty to tylko się liczy wykształcenie, pieniądze. 

Moze ma niespełnione ambicje, a moze miał całe życie biedę-rodzina niskie wykształcenie i myśli, że z wykształceniem oraz pieniędzmi będzie lepiej. Warto by jego zapytać o prawdziwą przyczynę takiego podejścia. 

  W dniu 11.07.2023 o 21:41, oola_00 napisał:

Planowanie wycieczek na tym etapie może się źle dla ciebie skończyć? Dlaczego z tym nie możesz poczekać do końca studiów?

Kluczowe jest nie to dlaczego i co tata mówi, bo w pewnym sensie mówi to z troski, ale kluczowe jest to jak Ty sie zachowasz, co mu odpowiesz i co Ty sama zrobisz z własnym życiem. 

  W dniu 11.07.2023 o 21:41, oola_00 napisał:

rzez to chodziłam zapłakana, nie miałam na nic chęci, czułam, że czar prysł. Nici z wakacji.

Zaczynam rozumieć skąd u Ciebie to podejście do chłopaków. Robisz co Ci ojciec każe. Chciałaś mieć chłopaka jako nastolatka, ojciec wpoił, ze nie wolno. Przeżyłaś to bardzo, co mogło spowodować, ze mentalnie zatrzymałaś sie na etapie nastolatki. Dlatego masz obraz chłopaka z tegoż okresu i dlatego nie chcesz by chłopak zmężniał, wyłysiał, zgrubł.... bo przypominałby Twojego ojca.

Niniejszym oznajmiam, że masz już 23 lata i nie musisz sie tatusia słuchać.  Ty kreujesz własne życie. Spędź wakacje jak chcesz. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, oola_00 napisał:

Wypierdalaj z tym stwierdzeniem!

To nie twoja sprawa!

Zejdź stąd!

 Zejdź stąd. Gdybyś powiedziała zejdź ze mnie bo już mam dość ? już miałam dwa orgazmy to bym zrozumiał.  Zakładać mnóstwo tematów i pisać to samo 199 razy, uważasz że to normalne? A tak w ogóle to wypierdalaj ? nie zaśmiecaj forum.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...