Skocz do zawartości
Forum

Gość n...y

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Od kilku lat zmagam się z problemem jakim jest nadmierne odczuwanie smutku i lęku. Natomiast od pewnego czasu mam wrażenie, że nic co robię nie przynosi mi szczęścia. Nie mam ochoty zajmować się rzeczami, które wykonywałem z pasją. Czy to depresja?

Odnośnik do komentarza

Pewnie jeszcze nie, ale i tak niepokojące jest przedłużający się stan obniżonego nastroju. Proponuję jakaś kurację witaminową np. wit D i komplet z grupy B. Moze należy zrobić jakieś badania np. na tarczyce, cukrzyce, hipoglikemie.

Czy dzieje się coś w twoim życiu co mogłoby powodować takie samopoczucie?

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Stresuję się studiami, poza tym raczej nic złego w moim życiu się nie dzieje. Mam bardzo dobry kontakt z rodzicami, kochaną dziewczynę. Dodam jeszcze że czasem łapią mnie paraliże senne, czasem jest to raz na 3 miesiące, czasem potrafiło mnie łapać każdej nocy przez tydzień. Na szczęście w ostatni miałem około 4 miesięcy temu.

Witaminy brałem przez 2 miesiące ale nie odczułem żadnych efektów. Nie były one zbyt drogie, więc też cudów się nie spodziewałem.

Skorzystam z rady zrobienia sobie badań.

54 minuty temu, Javiolla napisał:

Pewnie jeszcze nie, ale i tak niepokojące jest przedłużający się stan obniżonego nastroju. Proponuję jakaś kurację witaminową np. wit D i komplet z grupy B. Moze należy zrobić jakieś badania np. na tarczyce, cukrzyce, hipoglikemie.

Czy dzieje się coś w twoim życiu co mogłoby powodować takie samopoczucie?

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.11.2020 o 13:51, Gość n...y napisał:

Dzień dobry, Od kilku lat zmagam się z problemem jakim jest nadmierne odczuwanie smutku i lęku. Natomiast od pewnego czasu mam wrażenie, że nic co robię nie przynosi mi szczęścia. Nie mam ochoty zajmować się rzeczami, które wykonywałem z pasją. Czy to depresja?

Też mi się wydaje że może to być ta tzw lżejsza forma depresji. Generalnie człowiek na codzień i w nadmiarze nie ma leków czy odczucia smutku. Brak wewnętrznego szczęścia to też nie występuje za często. Wychodzi na to że brak Ci wewnętrznej motywacji. Nie jesteś zadowolony z życia pomimo dziewczyny i dobrego kontaktu z rodzicami. 

Konsultacja z psychologiem jak najbardziej wskazana.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.11.2020 o 17:53, Gość Autor napisał:

Witaminy brałem przez 2 miesiące ale nie odczułem żadnych efektów. Nie były one zbyt drogie, więc też cudów się nie spodziewałem.

Witaminy dają rezultat po dłuższym łykaniu, co najmniej 3 m-cach, a więc przerwałeś w czasie gdy być może już wchodziły jakieś efekty. Dodatkowo efekt nie będzie piorunujący od razu, ale stopniowo.

Jednak proponuje najpierw się gruntownie przebadać. Dodatkowo warto znaleźć jakąś metodę relaksacyjną i stosować regularnie.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...