Skocz do zawartości
Forum

Wymioty z krwią ??


Gość JohnAbruzzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JohnAbruzzi

Witam mam pytanie, w piątek bylem na imprezie, wypilem cos koło 400ml wodki i dwa piwa praktycznie nic nie jedząc, ok 18 zjadlem kawalek pizzy i troche flaczków, ok 21 wypilem sok domowej roboty mozna powiedziec ze galaretke a nie sok tak 1/4 szklanki i poszedlem spac. Rano wstaje lekki helikopter i nudności. Wypilem dwie szklanki wody i wymusilem wymioty i najpierw bylo dużo żółci z wodą a pozniej zołć z jasno czerwonymi no rozowymi plamami, co to moze byc ? Czy to krew ? Czy to moze ten sok ? Czy powinien sie strawic sok wczesniej ? Dodam ze pokarmu tzn tej pizzy nie bylo w wymiotach. Mam 19 lat.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Taka dawka alkoholu daje ponad 3 promile. 4 promile uznaje się już za stan zagrożenia życia. Szkoda, że nalałeś w siebie tyle trucizny.

Akurat w tym przypadku proponuje przeczekać i zobaczyć co będzie dalej. Niech to będzie nauczka. Na własne życzenie potem fundujesz sobie bardzo nieprzyjemne badania jak gastroskopia, wpychanie endoskopu do żołądka przez usta? Chcesz to? A ponadto alkohol, w każdej dawce jest rakotwórczy (przemiana aldehyd octowy).

Odnośnik do komentarza

I będziesz dostawał morały, bo ludzie umierają na raka, ponieważ państwo nie ma pieniędzy na ich szybką diagnostykę, a z moich podatków którę idą na służbę zdrowia zamiast pomagać takim - sponsoruje się gastroskopie tym, którzy wypiją sobie na własne życzenie prawie pół litra wódki i potem trafiają na toksykologie.

I kto niby ma płacić za ratowanie takich? Ja?

Odnośnik do komentarza

Kolega dobrze mówi, duża szansa że nabawiłes się wrzodow. Wrzody i terapia na nie to bezwzględny zakaz alkoholu i tu cię zmartwie - do końca życia. A już takie upijanie się wogole odpada bo to może być stan zagrożenia życia przy takich przypadłosciach

Odnośnik do komentarza

Chłopie zrobiłeś mieszankę wybuchową
bombe atomową
wspuczuje najbardziej twojej wątrobie wiesz jak się ona czuje ( przenosnia ) jak cierpi a twój woreczek
masz szczeście ze cię to nie boli
przy ataku woreczka żółciowewgo boli jak scebra wymioty trwają 6 godzin
a jak trwa ból ponad 8 godrzin to dzwonić po pogotowie tak powiwedział mi znajomy doktor gdyż mam kamyczki
a twój rzołądek zeżarty itd
co robić
nie jestem lekarzem ale według mnie to
1- pić herbatę jak najwwiwecej
2- wypić nospe forte ,sirimarol oraz ramigas max ale mogą powstać wymioty

Za 3 do 4 dni powineś być zdrowy a jak nie to do lekarza

Odnośnik do komentarza

Jeżeli wcześniej odczuwales bóle nadbrzusza,to możliwe,że objawy spowodowane są nadzerkami błony śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego. W innym przypadku przyczyną może być podrażnienie błony sluzowej żołądka przez wymioty ,albo stanem zapalnym . Tu wystarczy lekka dieta i odstawienie alkoholu przynajmniej na jakiś czas. Nadzerki trzeba leczyć. Jaka jest przyczyna u Ciebie,na to pytanie nie znajdziesz tu odpowiedzi,bo trzeba by zrobić badania.

Odnośnik do komentarza
Gość JohnAbruzzi

Jaką znów bombe atomową?
Powtarzam ze mnie nic nie boli, wczesniej owszem razna jakis czas bolało mnie w prawym podrzebzu ale nie wiem czy to ma cos wspolnego. Czuje sie dobrze. Jem rozne witaminki na wątrobe i wgl..
A na ile mam odstawic alkohol ? Nie pije 3 dzien. Tak sobie mysle czy to moze nie jest zespoł malorego weisa czy jakos tak (????) nie wiem jak sie to pisze xD
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

To są wrzody lub nadżerki. Lekarz pewno by proponował gastroskopie bo masz bardzo podrażniony żołądek od alkoholu. Żeby oglądnąć go obrazowo. Pewnie w twoim wieku to się samo zagoi ale to ostateczne ostrzeżenie od organizmu.

3 dni nie piles? Żaden wyczyn. Jak chcesz żeby ten organizm działał w miarę sprawnie musisz przez dłuższy czas (miesiące) odstawić alkohol, a potem ewentualnie w minimalnych ilościach. Innej opcji nie masz. Doprawiles się na własne życzenie

Odnośnik do komentarza

Też znam osoby które pija ale jakoś nie wymiotują z krwią potem. Każdy organizm jest inny, jeśli kilka mocnych razy wystarczyło zeby cię doprawić to widocznie taki masz żołądek. A wrzody są jak najbardziej prawdopodobne i albo będziesz o siebie dbał, albo trafisz do lekarza lub szpitala na gastroskopie i powtórzą ci wtedy lekarze to samo, co tutaj czytasz. Tylko że już wtedy stan będzie gorszy

Odnośnik do komentarza

to nie jest normalne tak często wymiotować żółcią, twój organizm nie wytrzymuje takich ilości. żółć przeżre ci zęby i zanim dożyjesz 30 będziesz miał przerwę na papierosa co drugi ząb, nie patrz na to że kumple mogą wypić więcej, szanuj swoje zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Nikt Ciebie absolutnie nie straszy i nie zmusza do abstynencji. Alkohol też jest dla ludzi byle w ograniczonych ilościach. Ty widocznie te ilości przekraczasz .Świadczą o tym bóle pod prawym podzebrzem.To to że inni piją całe życie i nic im nie jest to bzdura. Czy ty wszystkim obwieszcza że masz jakiekolwiek bóle ?Absolutnie nie jest możliwe ,by ten kto całe życie pije nie miał żadnych dolegliwości .Przyjmujesz pewnie nieświadomie truciznę. Sam etanol nie jest szkodliwy ale produkt jego rozpadu ,aldehyd octowy jest substancją toksyczną .Organizm rozpoznaje go i musi się pozbyć w pierwszej kolejności .Zostają wtedy wstrzymane inne procesy jak na przykład spalanie tłuszczu.Rób co chcesz ,to jest twoje życie i twoje zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Organizm nie wytrzymuje ilości alkoholu. W twoim przypadku wydaje mi się konieczne odstawienie alkoholu ma długi czas, przynajmniej do momentu aż organizm się zregeneruje. Niestety może ten moment nie nadejść. Zgłoś się do lekarza, opowiedz o tych wymiotach i koniecznie poproś o skierowanie na próby wątrobowe z krwi pełne wraz z bilirubuną. Nie chcę straszyć ale wyniki najprawdopodobniej wyjdą wielokrotnie przekroczone. I to będzie twoja bariera. Dopóki próby wątrobowe nie wrócą do normy żadnego alkoholu. Jeśli lekarz będzie łaskawy możesz poprosić również o skierowanie na usg brzucha. Oczywiście odpis tych wyników kserujesz w rejestracji i wrzucasz tu, będziemy mieli lepszy punkt odniesienia w jakim stanie jest wątroba

Odnośnik do komentarza

Próby wątrobowe są bardzo ważnym badaniem krwi akurat w tym przypadku. Jeśli Ci zależy dopilnuj żeby to zrobić jeszcze w tym tygodniu. Jeśli nie dostaniesz skierowania od lekarza rodzinnego na darmowe badanie w ramach NFZ to zrób prywatnie, ok 20 zł. Jeśli stać cię na alkohol to i cena prób wątrobowych nie powinna być zaporą.

Odnośnik do komentarza
Gość JohnAbruzzi

Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.
No to plan jest taki od nowego roku nie pije alkoholu, robie wszystkie potrzebne badania.
Ostatnie juz pytanie, mozna zrobic te badania prywatnie ?? Jesli tak to gdzie sie udac i wgl cokolwiek,??
Dziekuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...