Skocz do zawartości
Forum

Problem z EX


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
blisko dwa miesiące temu rozstałam się, ze swoim partnerem, z którym byłam ponad 2 lata.
Rozpad nastąpił z mojej winy, bo okłamałam partnera kilka razy, w dość ważnych sprawach.
Rok wcześniej dał mi szansę, którą teraz zmarnowałam.
Brak zaufania z jego strony, w którymś momencie stał się dla mnie zrozumiały, mimo że nie chciał słuchać moich tłumaczeń. Choć w ciągu ostatniego roku nie powiedziałam mu tylko jednej rzeczy, a nie okłamywałam go.

Od czasu rozstania ciągle mamy ze sobą kontakt, mailowy.
Piszemy do siebie, czasem wspominamy dobre czasy, jak było dobrze, czy co było złe. Odbyliśmy też szczera rozmowę niedaleko po rozstaniu.
Teraz jednak jak prawie codziennie wysyłamy do siebie wiadomości, cały czas rozdrapuje moje rany.
Bo mimo, że go przeprosiłam i powiedziałam, że żałuję i że zaczęłam proces zmian, kontakt z nim rani.

On uważa, że teraz jesteśmy znajomymi, choć i ta znajomość jest chwiejna.

Zaproponowałam mu spotkanie żeby sobie wszystko wyjaśnić, bo powiedział mi, że chce mieć ze mną kontakt, bo nie chce palić mostów ze mną.

Teraz jednak, on unika tematu spotkania, bo uważa że wszystko sobie powiedzieliśmy, ja tak nie uważam, bo chyba nie jest świadomy jak utrudnia mi i pewnie sobie rozpoczęcie życia.
Nie powiem, że nie chciałabym do niego wrócić, ale dopóki on nie będzie pewny nie wiem czy próbować go odzyskać.

Co mi radzicie? Odpuścić czy zawalczyć, bo jak sam mi napisał widzi, że u mnie zachodzą zmiany.

Odnośnik do komentarza

Odpuść.
Popełniłaś błąd (nie jeden), przyznałaś się, przeprosiłaś, nic więcej nie możesz zrobić. On nie poradził sobie z prawdą, zdecydował o odejściu, ok, ale niech teraz będzie konsekwentny.
Wasza aktualna znajomość daleka jest od normalnych układów koleżeńskich. Jest to o tyle niemożliwe, bo kiedyś łączyło was coś więcej, ale przede wszystkim dlatego, że on najwyraźniej nie pogodził się, nie tyle z waszym rozstaniem, co z twoimi kłamstwami i teraz po prostu cię dręczy.
Taka jego zemsta.
I to jest nie w porządku, nie daj się.
Nie walcz o ten związek, nawet nie próbuj, bo nic z tego nie będzie. Nawet, gdybyście się zeszli, to on zawsze ci wypomni dawne przewinienia, widocznie sprawia mu to jakąś chorą satysfakcję.
Jeżeli masz mu jeszcze cokolwiek do wyjaśnienia, napisz do niego wiadomość, po czym nie odzywaj się już więcej, nie ma znaczenia, czy on zrozumie, bo raczej nie wybaczy.
Nie daj się gnębić, urwij z nim kontakt.
Na przyszłość, zastanów się, dlaczego nie potrafisz być uczciwa, dlaczego oszukujesz, wyciągnij wnioski.

Odnośnik do komentarza

Bo mimo, że go przeprosiłam i powiedziałam, że żałuję i że zaczęłam proces zmian, kontakt z nim rani.

Skoro jak sama twierdzisz, kontakt z byłym chłopakiem Cię rani, to dlaczego do niego dążysz? Zamknij ten rozdział, wyciągnij wnioski na przyszłość i wzajemnie się nie obciążajcie żalami i pretensjami za nieudany związek. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...