Skocz do zawartości
Forum

Jak wybaczyć zdradę męża?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz Franca, bo w życiu nie można myśleć tylko o sobie. A gdy płakałem w domu przez to że zdradziłem żonę i że chciałem od nich odejść to jeszcze syn mi chusteczke przyniósł i powiedział nie płacz tato, kocham cię, to się jeszcze bardziej rozkleiłem wtedy. Chwila słabości, wściekłości i robimy rzeczy których nie zrobilibyśmy pewnie nigdy w życiu. Ja płakałem z tego że chciałem zmarnować małym życie a żona bo się domyślała że ją zdradzam i chce odejść. Ale nie potrafiliśmy porozmawiać szczerze...

Odnośnik do komentarza
Gość to franca

Ale to że nie powinno się myśleć tylko o sobie jest akurat oczywiste, nie ma potrzeby nawet pisać tego. Chyba że Ci chodziło o to że to jest Twoja odpowiedź na moje pytanie, ale nie wprost. Czyli że Ty zmieniając zdanie nie myślałeś tylko o sobie, a więc tak naprawdę decydując że jednak chcesz zostać, zrobiłeś to ze względu na innych.
Ale chyba nie dla żony, bo ona się właśnie nie zgadzała na dalsze bycie razem(już zdążyłam znacznie więcej z tego co napisałeś przeczytać), no i do dzisiaj wszystko wskazuje na to że naprawdę nie chce.
Dla dzieci- to jest bardzo możliwe. I można powiedzieć nawet że zrozumiałe, bo człowiek troszcząc się o nie stara się je uchronić przed jakimkolwiek cierpieniem związanym z tym, że między rodzicami jest nie tak jak powinno być. Tylko że ono i tak będzie(już pewnie jest), bez względu na to czy rodzice pozostaną razem, czy nie, jeżeli nie potrafią być ze sobą naprawdę szczęśliwi. Z tą różnicą że w tym pierwszym przypadku pojawi się fałsz związany z taką sytuacją, udawanie że wszystko jest ok, co dodatkowo będzie na nie źle wpływać, nie tylko unieszczęśliwiać rodziców. Ale to że cierpią z takiego powodu nie znaczy że tak już będzie zawsze, że nigdy nie będą przez to szczęśliwe, nie ułożą sobie życia, absolutnie nie, i znam szczęśliwych ludzi po takich doświadczeniach. Bo życie rodziców to co innego niż życie dzieci, relacja między rodzicami to co innego niż relacja rodzic-dziecko. Nie można mieszać ze sobą tych rzeczy, i podejmować decyzję w sprawie jednej, robić to dla tej drugiej. A skoro między Tobą a dziećmi jest bardzo silna więź, to zapewne będzie tak zawsze, bez względu na to jak się potoczą inne sprawy.

Odnośnik do komentarza

Myślę ze jak najbardziej kwestia przyczyny jest istotna, zdrada zdradzie nierówna, wszystko jest względne i nie należy generalizować.
A z tą wygoda- to może nie wyraziłam się jasno -
chodzi mi o przekonanie że przysięga partnera/partnerki to gwarancja wierności bez względu na nasze zachowanie.
Anus,autorka wątku miała np ogromny żal do męża a pytana przeze mnie w toku dyskusji przyznała ze chyba od ponad chyba roku roku odmawiała mu seksu i jakichkolwiek zbliżeń.
Jesteśmy nieraz ślepi i głusi na druga osobę ale wymagamy żeby jednostronnie liczono się z nami.

Odnośnik do komentarza
Gość HansHans11

Szanowny Czytelniku!
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dzięki nim możemy finansować rozwój naszych usług. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
Kto będzie administratorem Twoich danych?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...