Skocz do zawartości
Forum

Jak opanować zazdrość i emocje?


Gość pina_mc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę do Państwa, ponieważ nie wiem jak sama mam sobie poradzić. Jestem z chłopakiem 1,5 roku. Planowaliśmy ślub. Jednak JA wszystko niszczę. Parę razy mnie okłamał, ale naprawdę w drobnych sytuacjach i to po to bym nie była zła... Jesteśmy na krawędzi rozstania. Jestem chorobliwie zazdrosna o Niego, chodź naprawdę nie mam powodów. Teraz to wiem... Dodatkowo strasznie się denerwuję i w złości wygaduję różne głupoty. Chciałabym abyśmy zapomnieli o wszystkim i zaczęli od nowa. Jak nakłonić partnera, żeby chociaż trochę zapomniał? Chcę wszystko odbudować, bardzo go kocham. Jak pozbyć się zazdrości i napadów szału? Proszę pomóżcie. Myślałam nad jakąś terapią, jednak nie stać mnie na nią. Podjęłam pierwszy krok: Przestałam sprawdzać mu telefon. Jednak boję się, że znowu zacznę to robić. Wiem, że On mnie kocha, inaczej nie wybaczałby mi tyle razy... Błagam, pomóżcie....

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Musisz się więcej relaksować, słuchaj uspokajającej muzyki, może zacznij ćwiczyć jogę, polecam także aromaterapię. Musisz się rozluźnić i zacząć panować nad swoim ciałem i umysłem. To bardzo dobrze, że dostrzegasz swoje błędy i chcesz nad sobą pracować. Porozmawiaj z narzeczonym, opowiedz mu o swoim problemie i na pewno razem uda Wam się to wszystko opanować. Kiedy powiesz mu, że wiesz, że to co robisz jest złe i że próbujesz to zmienić na pewno będzie szczęśliwy, że tak się dla niego starasz. Z drugiej strony będzie też bardziej wyrozumiały podczas Twoich ataków. Być może masz nerwicę, dlatego zalecałabym wizytę u psychologa, może zażywanie leków uspokajających na początku. Nerwica to bardzo powszechna choroba. Sama zobaczysz co pomaga Ci najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj, że zazdrość bardzo niszczy związek. Napisałaś, że chłopak Cię kocha a mimo to nie ufasz mu i go sprawdzasz. To nie jest dobre, ponieważ chłopak czuje się kontrolowany i sprawdzany, pomimo, że nic złego tak naprawdę nie zrobił. Więc pierwsza podstawowa kwestia - dać mu trochę swobody i przestrzeni, aby poczuł, że mu ufasz i go szanujesz. Druga sprawa, to to, jak sprawić aby zapomniał o kłótniach. Przyznam Ci szczerze, że ciężko jest zapomnieć o takich sytuacjach. Zwykle się wybacza ale nie zapomina. Twój narzeczony Cię kocha, więc wybaczył Ci pewnie nie raz nerwy i złe słowa mówione w gniewie. Dlatego nie wymagaj od niego zapomnienia, bo to bardzo trudne, w wielu sytuacjach wręcz niemożliwe. Jednak możesz pokazać swoim zachowaniem, że go kochasz i chcesz się zmienić dla niego. Staraj się być bardziej spokojna, wyrozumiała, nie mów nic, czego później będziesz żałowała. Jeśli jesteś bardzo nerwowa, to możesz skonsultować się z lekarzem aby brać ziołowe tabletki na uspokojenie czy pić melise. Jeśli nie panujesz nad nerwami, możesz również porozmawiać z psychologiem. Zmiana Twojego zachowania będzie dla Twojego narzeczonego dowodem na to, że chcesz pracować nad sobą i nad Waszym związkiem, że robisz to nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla niego. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

pina_mc

Pytasz jak nakłonić partnera , aby zapomniał - udowodnić mu swoim zachowaniem , że warto Ci dawać kolejną szansę , starać się i nie popełniać ponownie tych samych błędów - a przede wszystkim okazać mu w końcu , że ufasz ( bo zazdrością ciągle okazujesz iż nie ufasz mu ) .

Terapia , to najlepsze rozwiązanie na to , aby poradzić sobie z chorobliwą zazdrością - która jak widzisz doprowadza do zniszczenia związku. ( Są placówki , w których nie płaci się za terapie - lecz trzeba mieć skierowanie od psychiatry )

Kicia93

Może warto popracować nad zawyżeniem samooceny - myślę , że Twoja zazdrość o kobiety w tv bierze się stąd iż masz zaniżone mniemanie o sobie.

W jakiś konkretnych sprawach okłamał Cie partner ? Widzę szybko potrafisz stracić zaufanie do ukochanej osoby...

Jak możesz zmienić to :

^ Popracować nad samooceną, nabrać większej pewności siebie ,
^ zacząć ufać partnerowi,
^ trzymać język za zębami i nie czepiać się o to , że pokazują kobiety w tv ,
^ zapisać się na psychoterapie
^ spędzać więcej czasu z ukochanym
^ pracować nad wzajemną komunikacją

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Emocje da sienopanowac odpowiednim podejsciem do sprawy.
Wiecej dystansu!
A co do zazdrosci, to jesli nie masz powodow o to by byc zazdrosna i robisz z tegompowodu mu problemy, to licz sie z tym, ze on cie moze wyprzedzic i pozbyc sie ciebie ze swojego zycia.
Jak ci na nim zalezy to staraj sie bo bedziesz miala wiele problemow w zyciu, ktore w samotnosci ciezko jest rozwiazac.
Docen go i nie szukaj dziury w calym, bo taka dziure zrobisz wielka ze sama do niej wpadniesz....

Odnośnik do komentarza

Jak się wymknął po kryjomu na balety to raczej święty nie jest i duże jest prawdopodobieństwo, że ma coś na sumieniu :P
Może flircik niewinny, może jednorazowy pocałunek a może mu się nie poszczęściło. Zasada jest jedna. Faceci chleją w barach i domach dla swojego towarzystwa. A na baletach w klubach i dyskotekach wyrywają tzw. dziunie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...