Skocz do zawartości
Forum

Aerobiczna 6 Weidera


Gość kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam na kilku forach jak wykonywac a6w, pytam znajomych i kazdy mowi inaczej prosze o pomoc.
Przykładowo 1 dzień:
1 seria 6 powtórzeń- Mamy w zestawie 6 ćwiczeń, czyli jak mam 6 powtórzeń- najpierw robie pierwsze cwiczenie, sześc razy potem drugie sześć razy potem trzecie sześć razy itp.
Czy najpierw robie raz pierwsze ćwiczenie, potem od razu- raz drugie cwiczenie potem od razu- raz trzecie ćwiczenie itp. i to jest jedno powtórzenie i takich powtórzen bez przerwy robie sześc i zamykam w ten sposób 1 serie.

i drugie pytanie jak mam zrobic kilka seri to czy pomiedzy seriami robie przerwy? i jeśli tak jak długie???
Odnośnik do komentarza
Gość stivi1995
Kadia2, nie warto zaczynać tego od początku, bo brzuch jest na tyle zbudowany, żeby iść na przód!
dodaj sobie po 2 cykle co czwarty dzień ;). Ja też zauważyłem to dopiero podczas drugiego ukończenia a6w ;)

hel83
Robisz tak, że jedno ćwiczenie wykonujesz tylko raz to przechodzisz do drugiego i tak 6 razy w przypadku dnia pierwszego. a przerwy to tylko między seriami i to krótkie ;) ja zaczynałem po 30 sekund co serię, a teraz nie stosuję ich w ogóle ;}

Pozdrawiam !! :)
Odnośnik do komentarza
Gość dorotti87
Cześć właśnie dziś zaczynam 6W mam nadzieje, że teraz uda mi się zakończyć, bo ze wstydem muszę przyznać się, że próbowałam się podjąć tej próby z 3 lata temu, lecz nie udało mi się 6W zakończyć z sukcesem :/ (w połowie zrezygnowałam). Nie wiem brakowało mi samozaparcia, może jestem z byt leniwa potrzeba mi takiej osoby która mnie zmotywuje ,,instruktora". Trzymajcie za mnie kciuki, proszę :)pa
Odnośnik do komentarza
Gość magula872
Witam,jestem przy 6 dniu ćw. i nie wiem cczy dobrze robie te ćwiczenia, bo mam tabele gdzie napisane jest jedynie dzień-seria-powtórzenia.. czyli robie tak:
1.ćw.-6x jedna, 6x druga noga(ok.3 sek.każda)
2ćw.6 powtórzeń
3 ćw.-jak w 1.
4 ćw.jak w 2.
5 ćw.-nożyce -6 jedną i 6x druga nogą.
6 ćw. 6 powt.
i to dla mnie była 1 seria.. No i obecnie robiłam ich trzy... Ale przeczytałam gdzieś,że to był jedynie 1 cykl, a tych cykli powinnam robić 6, więc 6ćw.x 6 powtórzeń=36 powtórzeń, no i to daje 108 powtórzen jednego dnia ,przy wykonywaniu 3 serii,tak??????/
jesli jestem w błedzie, to proszę, wyprowadźcie mnie z niego...

dziekuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Gość stivi1995
Witam Cię ;)
1 cykl to jest 1 powtórzenie wszystkich ćwiczeń jeden raz. I jeżeli robisz te ćwiczenia w szóstym dniu, to wykonujesz 6 cykli na jedną serie= 18 cykli na 3 serie, czyli dokładnie tak samo, jak liczyłaś :)
Troszkę masło maślane, ale do zrozumienia ;) Poza tym te 108 powtórzeń nie musi być wykonane za jednym razem:) rozbij sobie to na 3 pory dnia, i rób po jednej serii przykładowo rano, jednej po południu i jednej wieczorem ;) Te 108 powtórzeń, to wcale nie tak dużo, w ostatnim dniu musisz wykonać 864 powtórzenia, ale nie ma się co tym przejmować. Im dalej tym łatwiej będzie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)
Odnośnik do komentarza
Gość magula872
Bardzo dziekuję za odpowiedz...tylko teraz mam znów kolejny dylemat.. Czy w takim razie mam zacząć jutro te ćwiczenia od pierwszego dnia, czy kontynuowac od 6 dnia?..
Jeszcze jedno- to więc przeciętnie ile czasu powinny trwać te ćwiczenia...mam wrażenie,że zajmie mi to cały dzień.. D To może tak,-ile czasu mniej więcej powinna trwac jedna seria zalózmy w tym 6 dniu..? Przyznam,że myslałam,że to nieco latwiejsze i mniej czasochłonne..;)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość stivi1995
Hmm... Zależy, jak długa przerwa od ćwiczeń. Jeżeli parę dni, to możesz kontynuować, ewentualnie cofnąć się o 2-3 dni. Co do drugiego pytania, to sądzę, że 40 minut to takie maximum, oczywiście nie wliczając w to przerw:)
Odnośnik do komentarza
A ja mam takie pytanie. bo czytam ze 6 weidera jest na miesnie a ktos mi kiedys powiedział ze to tłuszczu nie spala. generalnie jestem chudym człowiekiem 165 cm i waga 57 kg około . ale brzyuch mi troche urusł, lubie nader czasem wypić sobie piwko czasem dwa + ślaska kuchnia, no piekielna mieszanka i zdeczka brzuch mi wywaliło.

ile kg mozna zrzucić cwicząc 6 weidera i ile to srednio kcalori spala?

dzięki za opowiedz
Odnośnik do komentarza
próbowałam już wszystkiego (łącznie ze wspomniana 5 Weidera) żeby pozbyć się tłuszczyku w dolnej partii brzucha i nic :(
ostatnio zdecydowałam się na liposukcję, efekt po szybkiej rekonwalescencji jest super.:D:D:D zabieg przeprowadził dr Łątkowski z kliniki CHP w Polanicy. Wielkie dzięki!!
Odnośnik do komentarza
Gość stivi1995
Witam po długiej przerwie !! :)

Cóż, a6w rzeźbi, nie spala. Żeby pozbyć się `oponki ` trzeba biegać, pływać, jeździć rowerem... Ogólnie trzeba się męczyć i pocić. I zacznij od tego , bo co nam dadzą mocne mięśnie, których nie widać ;] . Druga sprawa - a6w jest dla wszystkich. Nie wiem skąd takie stwierdzenie, że tylko dla dorosłych, bo to głupota. Sam w wieku 15 lat zacząłem ćwiczyć a6w i skutków
ubocznych brak :D

Ps. Jak tam idą wasze treningi ? Widać efekty? A może na odwrót? Piszcie :)
Odnośnik do komentarza
A więc ja mam 2 pytania czy rezultaty będą szybsze jeżeli pływam po 2 godziny dziennie ? I na jednej stronie przeczytałam że ćwiczenia są pomocne ale wyrabiają tylko mięśnie przy żebrach a dół brzucha pozostaje niezmienny a właśnie tam mam największy problem.

Z góry dziękuje za odpowiedź :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...