Skocz do zawartości
Forum

Senność, nie przyjmowanie wody i jedzenia oraz nieobecność


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałam gdzie umieścić ten wątek...
Od kilku dni mam złe przeczucie i nie wiem jak ocenić stan mojej chorej babci. Jak wiadomo osoba starsza, po pobycie w szpitalu psychiatrycznym wraca do domu "wykończona", potrzebująca opieki... od tego momentu babcia mało jadła i piła i kilkanaście dni temu nie mogłam jej rano dobudzić, wysoka gorączka.. Zabrana do szpitala w stanie ciężkim.. Wróciła 6 dni temu... pełna energii, ale nadal problem z pożywienie i piciem, chociaż z lekami problemów nie było, wszystkie łykała.. Od wczoraj rana strasznie łzawią i ropieją jej oczy, nie je, nie przyjmuje leków w całości (rozkruszam tabletki i podaje z płynem), ale i tak babcia nie chce przyjmować wody.. dziś może wypiła z 50ml wody... Przesypia praktycznie całą dobę, a gdy się cuci to jest nieobecna, patrzy w sufit, ciężko uzyskać od niej odpowiedź na jakiekolwiek pytanie, przez większość dnia miała lodowate nogi i lekko sine usta lecz pod wieczór się jakby się ociepliły, jej skóra jest świecąca i mało elastyczna. Oddech ma miarowy ale świszczący i oddycha tylko przez buzie.. Czy to już agonia, czy można w tym rozpoznać objawy zbliżającej się śmierci?

Odnośnik do komentarza

Jeszcze dziś rano był jakby żywsza, mówiła mi że pora wstać już, bo musi iść... wgl była inna.. wyraźnie wołała mnie po imieniu... ale po jakiejś godzinie zasnęła... spała do 18.. dałam jej pić i wzięłam się za toaletę chcąc umyć jej włosy było ok.. gdy skończyłam okazało się że śpi.. zasnęła i nawet nie wiem jak i kiedy...

Odnośnik do komentarza

Nie chcę Cię martwić, ale powinnaś sie przygotować na najgorsze. Takie objawy mogą, ale oczywiście nie musza świadczyć o agonii.

Będąc kiedyś w szpitalu na wizycie była tam starsza kobieta, która śmiała się i dużo gadała. Nie mogła pić bo zabronili jej lekarze, ale ona ich nie słuchała. Potem wymiotowała po piciu wody. A potem nic nie robiła tylko całymi dniami spała i spała i spała. Potem zmarła..
U Twojej babci jej odwrotnie, nie chce pić ani jeść. To nie zwiastuje nic dobrego, do tego te ciągle spanie.
Trzymaj się cieplutko!!!
Taki nasz los..

Odnośnik do komentarza
Gość Endorfinka

oj to różnie bywa u mojej babci było tak że w nocy nie spała w ogóle, chodziła, gadała a w dzień spała, tak jakby poprzestawiały jej się pory dnia. Pod koniec padł jej apetyt ale piła normlanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...