Forum Żywienie i fitness

Jak schudnąć w wieku 12 lat 15 kg?

~sa...-8

~sa...-8

Mam 12 lat i ważę 55kg. Chciałabym schudnąć chociaż 15kg ale nie wiem co jeść i jaki sport uprawiać.... Proszę o pomoc.
Patrycja

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Nie podałaś wzrostu więc ciężko mi określić czy rzeczywiście potrzebujesz diety odchudzającej.
Jeżeli chcesz się odchudzić to ogranicz jedzenie słodyczy, fast foodów i picie kolorowych napoi gazowanych. Dołącz do tego uprawianie sportu i na pewno zobaczysz efekty. Sport możesz uprawiać każdy, ważne byś lubiła to robić, możesz grać w siatkówkę, koszykówkę, biegać, jeździć na rowerze czy rolkach, pływać, skakać na skakance czy kręcić hula hopem. Cokolwiek wybierzesz pamiętaj, że aby zobaczyć efekty musisz to robić systematycznie i wytrwale, bo tylko wtedy uzyskasz odpowiednie rezultaty.

25 kamila-okulska Kobieta, 31 lat, Lublin
~anonim.

~anonim.

Hej, kochana. ;)
Mam 14 lat i zdecydowałam się odchudzać. Około miesiąc temu ważyłam 60 kg, a mam 165 cm wzrostu, aktualnie ważę 47 kg. Schudłam 12 kg i jestem z siebie dumna. Może podpowiem ci coś z mojej rozpiski dietetycznej. Założyłam dzienniczek (taki jak do szkoły) i w nim zapisywałam: ile ważę, od kiedy zamierzam się odchudzać, ile mam wzrostu, czego powinnam nie jeść, co powinnam jeść i zdrowy jadłospis na poszczególne dni. Każdą utratę kilogramów notowałam w dzienniczku. Możesz też co 3/4 dni mierzyć swój obwód bioder, brzucha, ud i oczywiście wszystko notować, żeby później ogarnąć to wszystko i zobaczyć prawdziwe efekty. Może także zawiesić sobie nad łóżkiem lub wkleić do dzienniczka zdjęcie jakiejś modelki i pomyśleć... oo tak chciałabym wyglądać, albo zdjęcie wymarzonego chłopaka i pomyśleć... kiedyś przejdzie koło mnie i pomyśli... ale ona ma cudowną figurę (uwierz to działa ;D) Zamiast obżerać się słodyczami, fast foodami może spożyć jakiś owoc. Poproś też któregoś z rodziców, żeby specjalnie dla ciebie gotował rzeczy mniej tłuste, nie smażone. Najważniejsze jest żebyś uprawiała jakiś sport, ćwiczyła. Polecam
•rower
•rolki
•skakankę
•hula hop
•brzuszki
•przysiady
•spacery
•bieganie
•chodzenie po schodach
•basen przynajmniej raz w tygodniu
Możesz również się zapisać na aerobik lub zajęcia taneczne. ;)
Myślę, że pomogłam. :)
Powodzenia i wytrwałośći. ;)

~martynka30910

~martynka30910

Hej ja też mam 12 lat i też się odchudzam. Ważę w tej chwili 46kg i mam 154cm wzrostu. Załozyłam dzienniczek w którym piszę co , kiedy jak się odchudzać. Odccchudzam się od 3 tyg. i schudłam już 5kg , codziennie jem po jednym małym batoniku , owocu i warzywu. Mama gotuje mi żeczy mniej tłuste. To pomaga ;* =][

~olencjaa

~olencjaa

hej ja tez mam 12 lat i mam 158 cm wzrostu i w tydzień schudłam 9 kg i ważę teraz 37 kg jestem z siebie dumna w zrzuceniu tej wagi pomogła mi dieta ale przede wszystkim ćwiczenia a m.in. jazda na rowerze (5 godzin dziennie) z kolegami ;) rekreacyjnie a w niektórych momentach nawet szybko oraz ćwiczenia na hula hop z wypustkami około 10 minut dziennie. pozdrawiam

~lovexox

~lovexox

hej ja ważę 55 kg mam 1.60m ileś i mam 12 lat we klasie jestem jedną z najgrubszych i wgl. i nie podoba mi się to jak wyglądam .... czy ktoś ma porady ? bo tak jest że dużo siedzę na komputerze bo nudy .. i jak długo biegam to mnie coś w zebrach jakoś coś jak by mnie kuło ktoś ma rady itp na to?

dietykon

dietykon

~lovexox
hej ja ważę 55 kg mam 1.60m ileś i mam 12 lat we klasie jestem jedną z najgrubszych ...

Jedyna rada to zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna! Nie polecam w tym wieku żadnych diet odchudzających, wystarczy zrównoważone odżywianie z wyeliminowaniem słodyczy i fast foodów. Aktywność fizyczna aerobowa czyli biegi, rower, rolki itp.

118278 dietykon Mężczyzna, 46 lat, Wyry
~darka :*

~darka :*

Tez mam taki problem mam 12 lat waze 58kg 164 wzrostu gruba nie jestem alemam tluszczyk chcialabym miec plaski brzuch. Cwicze aktywnie kazdegi dnia moim problemem jest to ze lubie slodycze nie wiem jak schudnac bo ja jak nje zjem w jednym dniu slodkiego to mi zaczyna odwalac . pomocyy

~Czarna Wdowa

~Czarna Wdowa

to niech Ci nie odwala. Nie jedz słodyczy albo zastąp je np warzywami np marchewką. Musisz mieć silną wolę bo bez niej to nic nie uzyskasz. A ile dziennie ćwiczysz i jakie ćwiczenia wykonujesz

~ALYBIADESKA

~ALYBIADESKA

MAM 12 LAT MAM 1 58 WZROSTU I WAŻĘ 56 CHCĘ SCHUDNĄĆ CONAJMNIEJ 5 KG JEŚLI WIECIE TO NAPISZCIE MI JADŁOSPIS ALE ZEBY BYŁO MAŁO SŁODYCZY MOŻE TO POMOŻE :p POZDRO ;)

Komercha

Komercha

a sama nie możesz ograniczyć słodyczy? Może wystarczy ich nie jeść, tak po prostu

85875 komercha Kobieta, 34 lata, Białystok
~Alternatywny

~Alternatywny

Tylko żadnych głodówek! Ogranicz słodycze i tłuste potrawy. Trochę ruchu i będzie Ok. ;D
Zresztą młoda jesteś, więc jeszcze z tego wyrośniesz ;)
Nie przejmuj się i wteraźniejsze wakacje dużo wychodź na dwór, pobiegać, poskakać, pograj w noge, pojeździj rowerem, nawet możesz na basen dużo chodzić ponieważ basen wyszczupla sylwetkę i bardzo pomaga odchudzać.
Powodzenia Ci życzę. :)

Alka-88

Alka-88

Obecnie mamy lato, zamiast słodyczy polecam świeże owoce. Jeśli naprawdę nie możesz wytrzymać bez słodkości, to najlepsze są lody - ale koniecznie bez polewy czy wafelka, najlepiej wybierać śmietankowe/waniliowe, mają mniej kalorii. Do tego dużo dobrej wody mineralnej, warzywa (marchewka, seler naciowy) jako przekąski, jogurty/maślanki/kefiry tylko naturalne. Ogólnie, jak najmniej przetworzonej żywności. Warzywa powinny stanowić podstawę diety.

121555 alka-88 Kobieta, 29 lat, Kraków
~sandra kowalska

~sandra kowalska

mam 11 lat nie mogę schudnąć proszę panią aby mi pani pomogła wstydzę się siebie waże 35 kg ale mam problemy z brzuchem

Altum

Altum

Do lekarza i to natychmiast jak są problemy z brzuchem. W internecie nikt ci nie rozpisze perfekcyjnej diety

127233 altum Mężczyzna, 36 lat, Warszawa
~Aneka

~Aneka

Hej wszystkim wam bardzo polecam aplikacje pump up jest świetna tam możesz zapisywać sobie co jesz ile wazysz i wgl Serio !!!

~gość64

~gość64

Mam 12 lat i mam 145 wzrostu waże 61kg i niewiem jak shudnąć

~Kasia1039

~Kasia1039

Mam 165 wzrostu a waże 108 kgznacię może jakieś czwiczenia żeby schudnąć przed latem Proszę o pomoc

~saamotna

~saamotna

Cześć! :) Mam 14 lat i 163 cm wzrostu, ważę 47 kg i stwierdziłam, że chcę schudnąć jakieś 5 kg w miesiąc. Najbardziej zależy mi, żeby wysmuklić uda, jest mi ktoś w stanie pomóc? Proszę o łatwe ćwiczenia żebym wszystko zauważyła efekty, z góry bardzo dziękuję :)