Forum Zdrowie

Co wpływa na koncentrację?

Redakcja

Redakcja

Umiejętność koncentracji jest niezwykle potrzebna w codziennym życiu. Często jest ona czynnikiem decydującym, jeśli chodzi o odniesienie sukcesu w szkole czy w pracy.

Czy wiesz, że na jasność umysłu wpływa stężenie potasu w organizmie? Dowiedz się, co powoduje jego niewłaściwy poziom i jak temu zapobiegać. Przeczytaj artykuł "Potas a koncentracja" na portalu abcZdrowie.pl.

85087 redakcja Kobieta, 13 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Werar

~Werar

Olej rybi w dużej mierze poprawia funkcje mózgu jak również wspiera pamięć i procesy mózgowe dlatego zawsze w okresie sesji na studiach sięgam po sprawdzone suplementy.

KseniaZ

KseniaZ

Na koncentracje na pewno duży wpływ ma ilośc obowiązków jaką mamy do wykonania i to ile wysiłku nas kosztują. Zdecydowanie na obniżenie koncetracji maja wpływ różnego rodzaju używki...

135958 kseniaz Kobieta, 32 lata, Piękna;)
darwman

darwman

Dobrze jeść regularnie pełnowartościowe posiłki i popijać jakąś herbatką liściastą, najlepiej zieloną. Ew rzucie gumy też dobrze wpływa na koncentracje.

137920 darwman Mężczyzna, 29 lat, Łódź
~manuela78

~manuela78

Nie wierzę w takie jednorazowe akcje jak żucie gumy na poprawę koncentracji, podstawą jest zdrowa dieta bogata w witaminę E.
Najłatwiej zadbać o to jedząc np sałatki skropione dobrej jakości oliwą albo olejem - ja np używam rzepakowego Golden Drop na codzień i nie mam problemów z koncentracją :)

KarolQa1

KarolQa1

A jaki wpływ na koncentracje może mieć tran ? Bo zauważyłam, że od pewnego czasu moja koncentracja jest w lepszej kondycji, a jedyne co zażywam to tran w kapsułkach.

138296 karolqa1 Kobieta, 27 lat, Szczecin
ZdrowaZuzanna

ZdrowaZuzanna

Janinka43
Sądziłam, że to bardziej magnez. . . Można się pomylić :)

Nie pomyliłas się - magnez.ma w tym bardzo duże znaczenie. Suplementacja magnezem jest współcześnie wskazana, jeśli ktoś ma problemy z koncentracją, bezsennościa czy zmęczeniem tym bardziej.
Tłuszcze Omega 3 i omega 6 tez mają bardzo duże znaczenie- z nich budowane są błony komórkowe, czyli bez.nich organizm nie będzie działał tak.jak.powinien nawet jeśli.przez długi czas jest to dla nas nieodczuwalne
nieodczuwalne.
Tran jest jednak mniej użyteczny dla człowieka ggyz zawiera jedynie pochodne NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych) - EPA i DHA. Najważniejsze zaś dla nas są ALA (kwas alfalinolowy) i LA (kwas linolenowy). Znajdziecie je w świetnym polskim (sic!) produkcie omega 3 + 6 Leenlife. Można go kupić na lubianej przeze mnie stronie technologiazdrowia.pl oraz w innych miejscach. Na ww.stronie znalazłam tez świetna książeczkę "oleje kluczem do zdrowia" pozycja to nie znaczna i śmiesznie tania a dzięki niej Zrozumiałam to co tu przytaczam o tłuszczach. Polecam!
Jeśli zaś chodzi i Leenlife to choć.mówią żeby go pomijać podczas posiłku dla mnie to zbyt skoncentrowana forma i zawsze.mi się odbija. Dodaje go więc do sałatek i świetnie się sprawdza.
Jako ostatnie słowo o tłuszczach dodam jeszcze ze mimo.iż NNKT sa budulcem to najlepszym paliwem są nasycone kwasy tłuszczowe. A jak ktoś jest wegetariańinem nie musi się przekazać ze to tylko smalec - zawiera je też masło klarowne oraz bardzo smaczny i niemalże leczniczy olej kokosowy :)
Serdeczności

--

Piszę: http://totalnaradosczycia.blogspot.com

138979 zdrowazuzanna Kobieta, 31 lat, prawie Bydgoszcz
Pamiatka

Pamiatka

podobno jedzenie orzechów pomaga i dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 :)
a poza tym warto tez zadbać o dobry sen, ktory pomoże nam odciążyć mózg :)

119734 pamiatka Kobieta, 28 lat, Warszawa
~nickinick

~nickinick

Polecam też włączać TV, komputer, radio itp. tylko wtedy kiedy mamy coś ważnego do obejrzenia albo znalezienia, im mniej niepotrzebnych informacji tym lepsza koncentracja.

sakiewek

sakiewek

A jaką rolę ma picie zielonej herbaty? Czytałem, że w badaniach na myszach zwiększało to ich pamięć ale nie znalazłem nic o wpływie na ludzki organizm.
A co do magnezu to najlepiej spożywać go w formie naturalnej, np. gorzkiego kakao. I ograniczać picie kawy, która wypłukuje magnez z organizmu.

140414 sakiewek Mężczyzna, 37 lat, Łódź
Pastylka09

Pastylka09

Ja mogę napisać co wpływa negatywnie a mianowicie źle dobrane soczewki kontaktowe. Ja tak miałam, że bardzo mnie drażniły soczewki na oczach, drapało, swędziało, nie mogłam na niczym się skupić tylko oczy chciałam trzeć choć niewolno. W końcu poszukałam innego dostawcę soczewek. Trafiłam na sklep kontaktowe.pl i tam był duży wybór. Kupiłam kilka modeli i próbowałam, aż natrafiłam na te właściwe. Teraz zdecydowanie lepiej się funkcjonuje i można skupić się na pracy.

100470 pastylka09 Kobieta, 29 lat, Kraków
BasiaRR

BasiaRR

kofeina bardzo dobrze wpływa na koncentrację, ale to raczej jednorazowa akcja. Moge się mylić, ale z moich doświadczeń wygląda to tak, że kofeina działa dokładnie tak jak nielegalne stymulanty typu amfetamina, tylko dużo dużo łagodniej. ale z tolerancją jest tak samo - trzeba zwiększać dawkę, żeby uzyskac te same efekty, a po nawet tygodniu codziennego zażywania kofeiny występuje efekt odstawienia. W moim przypadku wygląda to tak przy każdej formie kofeiny - kawa, yerba mate, guarana.

144167 basiarr Kobieta, 28 lat, Łódź
maria88

maria88

Polecam regularny wysiłek fizyczny - po umiarkowanym i średnim treningu myśli się o wiele jaśniej, koncentracja na zadaniach również idzie w górę.

143367 maria88 Kobieta, 29 lat, Wrocław
~ketorp

~ketorp

Ja na lepszą koncentrację polecam w szczególności - magnez, lekkie łamigłówki(np. sudoku), aktywność fizyczną i czytanie książek. Moim zdaniem - najlepsze sposoby :) U mnie się sprawdzają.

janeg

janeg

Ludzie w 'cywilizowanych' krajach, mają coraz większy problem z koncentracją. Do naszych umysłów każdego dnia trafia milion bezsensownych informacji, z których musimy wybrać te przydatne. Płyniemy na fali, dlatego coraz mniej skupiamy się na tym co robimy. Ludzie nie czytają książek, ale za to często 'skanują' szybkie i skondensowane artykuły w internecie, co również negatywnie wpływa na naszą koncentrację.

--

Jonizatory.eu

145757 janeg Mężczyzna, 33 lata, Warszawa
aanka91

aanka91

Koncentracja w dużym stopniu zależy od ogólnej kondycji umysłu, na którą wpływa wiele czynników, wśród których największe znaczenie mają aktywność fizyczna, wykonywana praca, oraz codzienna dieta. Koncentrację można poprawić m.in. wprowadzając regularne ćwiczenia fizyczne, oraz przechodząc na odpowiednio zbilansowaną dietę, gdyż niedobór niektórych składników odżywczych, witamin i składników mineralnych osłabia koncentrację, oraz zdolności umysłowe. Koncentrację można poprawić m.in. zwiększając w diecie ilość węglowodanów złożonych, kwasach tłuszczowych omega-3 i omega-6, oraz żelaza, magnezu, potasu i lecytyny, w postaci produktów roślinnych lub suplementów diety.

147786 aanka91 Kobieta, 26 lat, Rzeszów
A.Mistrz

A.Mistrz

Zgadzam się z powyższymi. Na koncentracje ma wpływ wiele czynników. Jeśli jesteśmy przemęczeni, nie odżywiamy się zdrowo, korzystamy z używek, mało śpimy, to dużo gorzej nam się koncentrować.
Ale oczywiście wszystkie zjadacze czasu też mają na to wpływ ;)

148038 a-mistrz Kobieta, 37 lat, Kraków
czytelniczka123

czytelniczka123

Witam. Dowiedziałam się, że na koncentrację i pamięć dobrze wpływa spożywanie oliwy z oliwek. Znalazłam fajną stronę, której można poczytać o różnych ciekawostkach i nowinkach żywieniowych Mądre żywienie

148348 czytelniczka123 Kobieta, 41 lat, K