Skocz do zawartości
Forum

Problem z bezsennością


Gość ZagubionaPaulina0107

Rekomendowane odpowiedzi

od paru tygodni choruje na nerwice, a od 10dni biore leki. na poczatku mialam straszne efekty uboczne, co jest normalne przy srodkach antydepresyjnych. duzo pomogly mi rozmowy z moja mama, ktora miala ten sam problem i wytlumaczyla mi, ze to choroba jak kazda inna i nie ma sie czym martwic, bo predzej czy pozniej wylecze sie z tego. teraz juz sie przyzwyczailam do tabletek, moge spokojnie powiedziec, ze widze juz mala poprawe w moim samopoczuciu mimo, ze lykam tabletki dopiero od paru dni. jestem przeciwna tabletkom nasennym, gdyz zajmuje sie malym dzieckiem i nie chce byc otumaniona, jednak terazbezsennosc naprawde mnie meczy dlatego chcialabym zapytac po jakim czasie mniej wiecej przechodzi bezsennosc lub czy jest jakis dobry sposob aby z nia walczyc. z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Wiele osób z nerwicą skarży się na bezsenność. Najlepiej byłoby, gdybyś powiedziała o tym swojemu lekarzowi, który zdecyduje czy możesz brac leki na senne czy nie. To zależy od organizmu jak zaregauje na dany lek oraz od interakcji z innymi lekami, które teraz bierzesz, dlatego najlepiej samemu nie brać żadnych tabletek nawet tych bez recepty a zasięgnąć opinii lekarza. Być może zastosuje leczenie farmakologiczne lub terapeutyczne, które pomoże Ci uporać się z problemem jakim jest brak snu. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość JamNiePsycholog

Leki mają ułatwić zaśnięcie, ale Cię nie uśpią. Spróbuj zasypiając myśleć o czymś przyjemnym, odizoluj się od światła i włącz sobie cichą spokojną muzykę na MP3. Ciężko stwierdzić czemu leki nie działają, bo nie wiem w jakich warunkach zasypiasz.

Odnośnik do komentarza

Od 2 tygodni zmagam sie z problemem wybudzania sie w nocy
Gdy położe sie spać ok 22:30 wybudzam się ok 3-4 w nocy i to zawsze wtedy gdy mam jakiś sen który nagle sie urywa i otwieram oczy .Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt
Że po wybudzeniu sie są problemy z zasnięciem (męcze sie od 30 do 60 min) dodam że po obudzeniu sie jestem jakby wypoczęty a gdy już zasne to rano śpie tak jak dawniej do ok 9(w dni wolne) zaznacze terz że gdy ide do szkoły nie odczuwam z powodu wybudzania sie jakiegoś zmęczenia prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Może to być juz bezsennosc. Albo jest cos co nie pozwala Ci spac,myslisz o tym i stad jakies sny,przebudzenie o 3 w nocy. Na poczatek mozesz sprobowac klasycznych metod np.szklanka mleka przed snem. Jesli nie probowales.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Nie aczkolwiek wczorajsza noc była wyjątkowo inna poniewarz wybudzony o 3 nie usnołem na dłużej niż 1 godzine i było to takie bardziej leżenie w łużku.dodam że nie każda noc jest taka sama, 2 razy w ciągu tych 2 tygodni po wybudzeniu zasnołem odrazu a tylko raz przespałem całą noc.w 1 wpisie zapomniałem napisać że jeszcze przed tym problemem tak 3 tyg terz się wybudzałem na początku tak do 30 min przed budzikiem i w miare z upływem czasu budziłem sie coraz wczesniej( ale zasypiałem) aż do tego dnia...

Odnośnik do komentarza
Gość ZagubionaPaulina0107

No więc zaczęło sie od tego, że przez dwa lub trzy dni budziłam się codziennie o tej samej porze ale zasypialam po jakimś czasie. Chodzilam cale dnie i myslalam o tym dlaczego sie tak dzieje, i czy tak zaczyba sie bezsennosc. Od tego myślenia podejrzewam, trafila mi się zupełnie bezsenna noc. I wtedy to wszystko spowodowalo strach we mnie. Boje sie wieczorow, mimo ze jstem zmeczona boje sie ze znow czeka mnie kolejna nieprzespana noc. Te mysli towarzysza mi caly czas. Kiedy leze w lozku ciagle mysle o tym czy zasne. Kiedy nie moge spac ciagle zerkam w telefon i patrze ktora godzina. Dodam ze zdarzy mi się ze przespie cala noc, albo zasne i budze sie po dwoch-trzech godzinach. Boje sie ze to sie nigdy nie skonczy, boje sie bezsennych nocy. Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza

Czasami tak po prostu jest ze człowiek nie moze zasnąć,albo budzi się w nocy. Ja tez pewnego tygodnia caly czas budzilam sie rano mimo,ze byłam zmęczona to nie mogłam zasnąć i też wieczorami myślałam czy znów tak będzie itp,ale nie nakrecalam się,a wydaje mi sie,że Twoje problemy ze snem spowodowane są tym ze bardzo się nakręcasz i im bardziej to robisz,im więcej o tym myślisz tym ciężej jest Ci zasnąć,ponieważ jesteś w stresie i nie możesz się zrelaksować. Spróbuj odciągnąć się od tych negatywnych myśli o spaniu i powiedz sobie ze nie powinnaś się tym stresować...nie można myśleć o czymś z dużo,pamiętaj ze nie ma problemu którego nie można rozwiązać;)
Ps. Polecam melise:)

Odnośnik do komentarza
Gość ZagubionaPaulina0701

Wiem, ze właśnie lęk przed kolejną nocą nie daje mi spać. Byłam u psychiatry, powiedział że to zaburzenia lękowe. Dal mi lek o nazwie Citronil, aczkolwiek źle sie po nim czułam a co najgorsze w skutkach ubocznych miał bezsennosc i dwa dni spac nie moglam. Za duzo sobie wkrecam czytajac o bezsenności. Ze to trwa latami i ze pozniej już zadne leki na to nie działają. A ja nigdy nie mialam problemów ze snem. Zawsze spałam jak aniołek. Ide w srode do psychologa, moze pomoze mi w zwalczaniu moich stresow.

Odnośnik do komentarza

Mam 17 lat i męczę się z bezsennością. Od ponad 6 lat zmagałam się z ciężką depresją. Przez ostatnie 4 lata zażywałam leki psychotropowe w tym nasenne. Obecnie już ich nie przyjmuję ale nadal męczę się z bezsennością. Jak mogę sobie z tym poradzić? Prawie wszystkie znane sposoby zawodzą.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od pewnego czasu leczę się na depresje. Przyjmuje zoloft. W czasie depresji męczyła mnie nadmierna senność, przesypiałam noc i dzień. Po jakimś tygodniu brania leków objawy się odwróciły. Zasypiam łatwo, ale mój sen jest strasznie niespokojny, budzę się w nocy po parę razy, a często koło 4-5 nie mogę już ponownie zasnąć. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza

Masz kłopoty z zasypianiem, a lęk przed kolejną nieprzespaną nocą sprawia, że trudniej Ci zasnąć. Stres sprawia, że nasz organizm produkuje więcej katecholamin, a te utrudniają zasypianie, bo mobilizują nasz organizm do działania. Wspomniałaś też, że nie mogąc zasnąć albo budząc się w nocy, patrzysz na zegarek albo w komórkę. Nie rób tego. Światło z wyświetlacza skutecznie zaburza i tak Twój niespokojny sen. Zachęcam do konsultacji u psychologa, a przede wszystkim do stosowania zasad higieny snu, by Twój sen był bardziej regeneracyjny. Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...