Forum Kuchnia

Dietetyczny obiad

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Rzekotka

Rzekotka

możesz np ugotwać pierś z kurczaka razem z warzywami. Następnie wyjąć warzywa, zmiksowac na gładką masę. Podawać pierś z tym sosem z warzyw i np brązowym ryżem lub makarone.

104996 rzekotka Kobieta, 113 lat, Zamość
Tańcząca wariatka

Tańcząca wariatka

Zupki np pomidorowa, ogórkowa czy pieczarkowa, tylko bez zasmażki ani bez zabielania. Możesz gotowac je na udku bez skóry albo piersi z kurczaka wtedy wychodzą już prawie bez tłuszczu

85040 tanczaca-wariatka Kobieta, 29 lat, Kraków
~Lebiotka

~Lebiotka

Najprostszym daniem będzie makaron z warzywami. Gotujesz makaron, gotujesz mrożonkę dowolnych warzyw mieszasz doprawiasz i gotowe

~Tabakiera

~Tabakiera

pierś z kurczaka pieczona w piekarniku nadziewana np papryką lub grzybami

milenka5

milenka5

Polecam ci leciutkiego kurczaka z ananasem
Pierś z kurczaka myjemy osuszamy papierowym ręcznikiem i kroimy w paski.Kroimy ananasa(nie z puszki) dajemy pół łyżeczki oliwy z oliwek smażymy na nim pierś.Dodajemy ananasa i wszystko razem chwilkę dusimy (można dodać trochę papryki pokrojonej,cukini) Do dania można dodać świeżej kolendry.Jeśli cchesz możesz ugotować do niego kus kusa albo ciemny ryż

105287 milenka5 Kobieta, 30 lat, Poznań
milenka5

milenka5

A jak wolisz rybki.Polecam łososia z piekarnika.Pokrój łososia na średnio grube pasy umyj osusz i poukładaj na wcześniej lekko wysmarowanej oliwą blasze.Dodaj przyprawy wedle uznania ja lubię z koperkiem albo majerankiem ale ze wszystkim jest pyszny.Piecz 20 min w rozgrzanym do 200 stopni piekarniku.Polej sokiem z cytryny możesz udekorować danie sałatą lodową.

105287 milenka5 Kobieta, 30 lat, Poznań
~Tabakiera

~Tabakiera

no fajnie fajnie ale niestety łosioś jest drogi... ja strasznie go lubię, najbardziej wędzonego.

laurette

laurette

A ja polecam ugotować rybę na patelni w wodzie. Do tego dodatki warzywne gotowane na parze. Poza tym gotowany kurczak z oliwą i ryżem i tego typu rzeczy.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
Lady in Red

Lady in Red

na patelni i w wodzie? jakoś tego nie widzę to tak jakby ugotować ją? tak?

85106 lady-in-red Kobieta, 28 lat, Wejcherowo
laurette

laurette

Lady in Red
na patelni i w wodzie? jakoś tego nie widzę to tak jakby ugotować ją? tak?

Tak dokładnie.Przeciez napisałam ugotować rybę.
A jak nie widzisz to sprobuj moze w koncu zobaczysz.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
oram

oram

Mało kaloryczny jest drób bez skóry, a ryby morskie nawet te tłuste są zdrowe bo mają kwasy omega, oczywiście bez smażenia tylko pieczone w piekarniku, lub duszone z dodatkiem warzyw. Jedynym zdrowym tłuszczem którego nie wolno pomijać w diecie to oleje z pierwszego tłoczenia na zimno zielonynurt.pl rzepakowy, lniany, czy konopny mają dużo tych kwasów omega, szczególnie jak ktoś je mniej ryb morskich.

--

http://zielonynurt.pl/pl/cat/70/kupony

128687 oram Kobieta, 53 lata, Wrocław
~anulka99

~anulka99

Polecam moje kochane wejść na ten blog dietetyczny. Ja czerpie z niego 100% przepisów. Polecam zwłaszcza pozycję"zupa warzywna"- to mój numer jeden!

~raiska

~raiska

Według mnie kaszotto z dodatkami jest dietetycznym i zdrowym obiadem. Ja często gotuję gotowe mieszanki łowicza i mam smaczny obiad kilka chwil.