Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekcja wzroku


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Ewa, a w jakim wieku ta wada powróciła Tobie? mi lekarka mówiła, że po 40-tce jest to możliwe, ale na pewno nie będzie tak duża jak przed zabiegiem. Trochę lipa, kasę się wyda, a tu kilka lat zaledwie wolności od okularów?!

Odnośnik do komentarza

Kados, miałam dokładnie 28,5 roku jak musiałam wrócić do okularów. Wada stale się i dosyć szybko się pogłębia więc jeśli chodzi o astygmatyzm to na pewno wróci mi wynik z przed operacji. Jeśli chodzi o krótkowzroczność to tu na razie jest nadzieja. Tylko co z tego, skoro okulary i tak muszą być. A kasa na zabieg niemała.
Ilonka, tak jak pisałam miałam krótkowzroczność (OP -6, OL -1,5) oraz astygmaztyzm(OP -2,25 OL -4). Zabieg robiłam w Mavicie na Podleśnej w Warszawie.

Odnośnik do komentarza

Ilonka moja wada to -5 i -4,5 lewe, astygmatyzm -0,75. Mam zabieg w Weiss Klinik u dr Rogowskiej-Godela, ma dobre opinie, robi też dobre wrażenie, więc mam nadzieję, że wie co robi:) Mój zabieg już w ten wtorek.
Ewa a właśnie rekorekcja nie jest możliwa u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

U każdego chyba jest inaczej, w moim przypadku wada zeszła do 0 od razu :) Może dlatego że miałam małą wadę i zastosowano u mnie EBK . Jestem bardzo zadowolona i cieszę się, mam nadzieję że już niegdy nie wróci. Słyszałam też, że ważny jest Laser, którym wykonują zabieg, od niego też dużo zależy, trzeba śledzić które kliniki mają te bardziej nowoczesne:)

Odnośnik do komentarza

Witajcie!!!! no to jestem po zabiegu i bez okularów!!!!! widzę niby dobrze, ale są dni że fatalnie, zwłaszcza z daleka. Na wizycie kontrolnej jeszcze wyszła wada -1, ale lekarka mówiła żeby nie sugerować się tym. Natomiast nie mam żadnych efektów tych ubocznych. Najgorszy jest ten reżim dla mnie po zabiegu, zakrapianie, chronienie oczu itd. Ale chyba warto się poświęcić:) jakby co to piszcie, pytajcie

Odnośnik do komentarza

Pytasz czy zaraz po zabiegu jest wada 0? chyba raczej tak nie ma, oczy muszą się wygoić. Mi lekarka mówiła, że właśnie po 3-4 miesiącach jest już stabilizacja, ale niekiedy może to być i dłużej. Teraz już widzę lepiej, w przyszłym tygodniu mam wizytę i zobaczymy jak wyjdzie badanie. W ciągu dnia widzenie też już jest lepsze, wieczorem jest gorzej, no ale cały dzień przy kompie prawie że pracuję.

Odnośnik do komentarza

mila2 zależy co rozumiesz pod stwierdzeniem "od razu":) bo ja powiem tak, z mojego doświadczenia: w dniu zabiegu widziałem jak żyleta i w badaniach po zabiegu wyszło 0 (co jest normalne, bo przecież "na świeżo" rogówka została wymodelowana przez laser). Natomiast w kolejnych dniach były wahania ostrości, z bliska widziałem OK, z daleka gorzej, potem znów odwrotnie i po badaniach po tygodniu wyszła wada w okolicach -1. Co jest też normalne, bo oczy się stabilizują po laserze. Teraz widzę super, ale nie tak jak w dniu zabiegu. W przyszłym tygodniu zbadają mi oczy i zobaczę co tam wyjdzie:) możliwe jest więc to co piszesz, że ktoś mówi tam że od razu jest 0, bo jest:) ale na krótko

Odnośnik do komentarza
Gość Trufla

kados, co przypadek to inaczej :) ja miałam zupełnie odwrotnie niż Ty, czyli w dniu zabiegu widziałam kiepsko. Wzrok powoli mi się poprawiał w przeciągu ok 1 - 1,5 tygodnia :) Może to zależy od wady, czy plusy, czy minusy.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilianka32

Musicie mieć na uwadzę to że wzrok po korekcji się stabilizuje przez jakiś czas, u jednego jest tak, u innego inaczej, nie ma co porównywać każdy ma inny organizm/wadę/metode korekcji. Mi od razu nie wyszło 0, ale po miesiącu wzrok się ustabilizował i było świetnie:)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałem badania miesiąc po zabiegu i tylko na prawym oku tym słabszym niewielka wada -0.25. Przeczytałem prawie całą tablicę, dwa ostatnie rzędy miałem problem, ale przy zmrużeniu oczu dałem radę!!!! Wyjściowa moja wada to -5 i -4,5 lewe, astygmatyzm -0,75. Teraz już tylko sztuczne łzy i 3x dziennie krople antybiotykowe przez 2 tygodnie. I jak piszecie, każdy organizm jest inny więc nie ma co się porównywać!!!! ja się mega cieszę, że u mnie to tak spokojnie i szybko poszło:) w końcu mogę biegać bez okularów!!!!

Odnośnik do komentarza

To jest niewielka wada i na widzenie obydwoma oczami prawie żadna. Widzenie stabilizuje się około pół roku, więc oczywiście jest szansa, że to prawe oko zejdzie mi do 0. Czy wada powróci? po 40-tce możliwe, z uwagi na wiek:) ale na pewno już nie taka -5 jak była!!!! w razie czego drugi raz pod laser:) nie martwię się tym, cieszy mnie że wszystko poszło ok i super widzę!!!! a Ty jaką masz wadę? planujesz zabieg?

Odnośnik do komentarza
Gość ilianka88

Poszukuję kontaktu z osobami po laserowej korekcji wady wzroku metodą EBK. Zastanawiam się coraz bardziej nad operacją, czytam i czytam, i wyczytałam, że obecnie EBK jest najnowsza i najlepsza. Chciałabym się dowiedzieć, jak przebiega zabieg, ile trwa dochodzenie do siebie po zabiegu i jak to wszystko przebiega (czy widzi się od razu dobrze) itd.

Odnośnik do komentarza
Gość aluśka83

Ja jestem po EBK, zabieg tak naprawdę trwa 20 min i nie jest bolesny, jest dyskomfort ale nic strasznego. W necie jest sporo filmików nawet z przebiegu korekcji. Przez kilka pierwszych dni czuć dyskomfort, oczy łzawią, jest światłowstręt, jednak później wszystko wraca do normy. Od razu po zabiegu widzisz tylko po prostu nie jest to komfortowe. Naprawdę nie ma się czego bać, jak trafisz na dobrego specjalistę to pójdzie gładko:)

Odnośnik do komentarza
Gość ilianka88

aluśka83 oglądałam już te filmiki i przerażona jestem!!!!! czy czujesz/widzisz jak tym nożykiem grzebią Ci po oku? jaką masz wadę i gdzie robiłaś zabieg? ja jestem ze śląska i rozważam Ceglana Katowice lub klinika w Chorzowie, bo innych chyba nie ma w tym rejonie już

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...