Skocz do zawartości
Forum

Skąpy okres a prawdopodobieństwo ciąży


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie tego czy mogę być w ciąży. Otóż podejrzewałam,że jestem w ciąży, wszystkie objawy na to wskazywały, poza tym miesiączka spóźniła mi się 4 dni. Miałam zrobić test ale tego samego dnia dostałam okres...mówię że okres bo mimo to że jest bardziej skąpy to jednak jest to żywa krew i trwa już dni. Nadal czuję się dziwnie dlatego chciałam spytać jak duże jest prawdopodobieństwo,że jestem w ciąży, a jeżeli jestem to czy jak zrobię test gdy ten `okres` się skończy to czy wyjdzie on pozytywny? bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli jesteś w ciąży test powinien to wykryć, chociaż nie jest to niezawodna metoda. Badanie poziomu hormonów jest duże lepsze, ale już bardziej skomplikowane niż kupienie testu w aptece. A dlaczego podejrzewasz ciążę? Kochałaś się bez zabezpieczenia? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam!
1 lutego kochałam się z chłopakiem z zabezpieczeniem i do tego nie dostał wytrysku we mnie. Prezerwatywa załozona poprawnie, nie pękła. Był to 9. dzień cyklu a cykle zwykle wahają mi się pomiędzy 30-35 dni. Teoretycznie był to dzień niepłodny. Dzisiaj dostałam okres, ale jest on inny niż zwykle, bardzo słaby, bardzo mało, jest to w sumie takie jakby plamienie. Słyszałam o możliwości krawienia podczas ciązy, które jest mylone z miesiączką. Czy mimo wszystko mogę być w ciązy ?

Odnośnik do komentarza

Witam ! Mam 18 lat i od zawsze mialam problemy z miesiaczką , jednak od kiedy zaczełam współżyć z moim chłopakiem zaczeło mnie to niepokoić coraz bardziej , ponieważ jak na razie nie planujemy dziecka. Czasami zdażało mi się w jednym miesiacu miec miesiacze a w nastepnym nie , znow w kolejnym mialam. Czasami rownież się opuzniała . Jednak ostatnio zaniepokoilo mnie cos.. Od wakacji mialam juz w miare regularne miesiaczki , pozniej byl wyjazd za granice i sie zaczeło. pierwszy miesiac byl ok jednak pozniej w dniu w ktorym mial sie pojawic okres pojawilo sie moim zdaniem plamienie albo bardzo skapy okres , wydzielina byla dosc gesta i brązowa, trwalo to jakies 2 dni. To bylo poczatkiem miesiaca a pod koniec znow pojawilo sie krwawienie troche mocniejsze jednak roznilo sie od zwyczajnego okresu tej samej baryw . W nastepnym miesiącu dopiero pod koniec coś się pojawiło i trwalo 5 dni jednak również było bardzo liche. Ostatnio z obliczen wyszlo że powinnam miec miesiączkę 28 lutego i mialam kilkudniowe lekkie krwawienie koloru brązowego dosc geste twalo ok(3-4 dni) 14 marca znow pojawilo sie krwawienie , przy wspolzyciu troche bolalo i zostawialo znak na prezerwatywie , na wkladce niewiele , przy podcieraniu sie rownież niewiele. Nie wiem co się dzieje bardzo stresuje mnie ta sytuacja , dawno powinnam wybrac sie do ginekologa jednak tego nie zrobilam teraz mialam wyjazd i tez nie mialam jak. Bardzo mnie to niepokoi. Co może być nie tak? Czasami zastanawiam sie nad ciążą jednak zawsze z chlopakiem jestesmy ostrożni. Wczesniej mialam rówznież problem ze swędzeniem jednak po masci ustąpiło.

Jeszcze jedno pytanie , jezeli na rękach mogłam miec sperme i np przy oddawaniu moczu podtarlam sie ta reką możliwa jest ciąża ? Proszę o odpowiedz bardzo mi zależy .

Odnośnik do komentarza

Uprawiałam seks z chłopakiem 4-5 dni przed miesiączką, bez prezerwatywy, ale w ogóle nie było wytrysku. Dostałam okres, wszystko mam tak jak zawsze (bóle brzucha, pleców), ale krwawienie jest mniejsze niż zawsze. To nie jest plamienie, tylko mniejsze krwawienie.. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Czy gdybym była w ciąży, miesiączka by się mimo to pojawiła?

Odnośnik do komentarza

9malwina
Uprawiałam seks z chłopakiem 4-5 dni przed miesiączką, bez prezerwatywy, ale w ogóle nie było wytrysku. Dostałam okres, wszystko mam tak jak zawsze (bóle brzucha, pleców), ale krwawienie jest mniejsze niż zawsze. To nie jest plamienie, tylko mniejsze krwawienie.. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Czy gdybym była w ciąży, miesiączka by się mimo to pojawiła?

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome, aczkolwiek istnieje. Nawet pomimo krwawienia. Jeśli zatem kolejna miesiączka by nie wystąpiła, proszę wykonać test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

hej:) mam pytanie które bardzo mnie nurtuje
30 maja dostałam okres który był troche inny nie pozostałe. Moje miesiączki zazwyczaj są bolesne i trwają tak z 6 dni, a ten na początku był bolesny tzn skurcze a późnij chyba bolał mnie lewy jajnik do tego. okres dostałam we wtorek w czwartek wieczorem nie leciał w piątek rano też nie dopiero gdy wieczorem kładłam sie spać znów był po czym w sobotę popołudniu już go nie było. wczoraj rano i popołudniu miałam normalny śluz a wieczorem biały i bardzo gęsty. Dzisiaj gdy sprawdziałam był normalny troche rozciągliwy gdy za jakieś 30 min poszłam do łazienki na papierze zauważyłam śluz z krwią włożyam palec do pochwy śluz był brazowy a teraz nic nie leci. Mogłam się tam podrapać ale nie jestem pewna. Dodam że współżyję z chłopakiem rzadko tak z 3 razy na cykl to góra dlatego stosujemy prezerwtywy albo stosunek przerywany, Cykle mam tak po 27 - 29 dni. a ten ostatni który mam nadzieje był okresem ale wyglądał dziwnie był w terminie tylko nie wiem czy to na pewno okres. dodam że przed miesiączką miałam grzybice pochwy nie leczoną bo nie miała dostepu do lekarza. Boje się że to może być jednak ciąza bo ten ostatni okres mnie niepokoi. a żadnych zachcianek mdłosci bolesności piersi nie mam.

Odnośnik do komentarza

prawdopodobnie to nie wyleczona grzybica. Chociaż ciązy nie wykluczam. Zanim okazalo sie że jestem w ciązy również na tydzień przed okresem bolał mnie jajnik, w przewidywany dzien okresu także miałam brązowe plamienia.

Odnośnik do komentarza
Gość motylek73

Witam mam następujący problem, moje miesiączki bywają zazwyczaj co 30-32 dni, w czerwcu miesiączkę dostałam 3 a 21 kochałam się z mężem oczywiście zabezpieczając się prezerwatywą, a nie zauważyłam aby coś pękło albo zsunęło sie, mąż skończył praktycznie już poza mną okres powinnam dostać 3/4 lipca lecz nie dostałam dlatego wykonałam test 4 lipca który wyszedł negatywny, 5 lipca zaczełam plamić a 6 dostałam okres lecz jest on inny od wszystkich, przez dwa pierwsze dni krwawiłam lecz dosyć słabo a teraz bardziej plamię tak jak by ten okres miał się już kończyć, zdziwiło mnie to ponieważ zazwyczaj okres mam ok 6 dni i przeważnie czuję z tego powodu dyskomfort związany z bólem, czasem musze sięgać po środki przeciwbólowe, a teraz lekko pobolało i obyło się bez leków, fakt w tym miesiącu miałam bardzo dużo stresu, mało jadłam, praktycznie cały czerwiec był wariacki, moje pytanie jest następujące czy stres mógł wpłynąć na zmianę chcarakteru krwawienia, ze było ona bardziej skąpe a okres przyszedł z opóźnieniem 1 dnia, test ciążowy podobno daje najbardziej wiarygodny wynik 14 dni po ryzykownym zbliżeniu lub w dzień miesiączki,zrobiam test, nawet dwa dwóch róznych firm 4-go czyli w dzień w którym teoretycznie powinam dostac okres, czy moge być w ciązy

Odnośnik do komentarza

Okres mozna miec równiez niestety bedąc w ciąży:/ to mylące. Poza tym tak, stres mógł wpłynąć na tą zmianę i wcale to nie musi byc ciąża. A pozostale testy tez wyszly negatywne?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam. Otóż od kilku dni nurtowało mnie pytanie czy mimo okresu mogę być w ciąży, ponieważ okres, który u mnie pojawił się w tym miesiącu (był regularny) dał mi trochę do myślenia. Pierwszego dnia, który dla mnie jest zawsze najgorszym tym razem ból był nie do wytrzymania do tego stopnia, że nie mogłam się nawet podnieść z łóżka mimo, że krwawienie było ni to słabe, ni to średnie (zazwyczaj jest obfite). Następne trzy dni minęły bez zbędnych bólów, lecz krwawienie również było skąpe. Okres trwał tyle dni ile powinien czyli 4 z tym że po skończeniu miałm jeden dzień czegoś brązowego i gęstego, jakby śluz, ale bardzo brązowe, nie było tego dużo.

9 dnia cyklu czyli 5 dni po skończeniu okresu wykonałam test ciążowy i dostałam taki wynik: (jest to zbyt skomplikowane do opisania dlatego przedstawię w rysunku. Literka A - wskazuje okienko, w którym powinien pojawić się plus wskazujący o ciąży lub minus, który wskazywał by, że tej ciąży brak.
Literka B - okienko kontrolne

(obrazek należy powiększyć)

monthly_2013_07/czy-moge-byc-w-ciazy-mimo-okresu_950.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Olkaaa90

Witam, piszę tutaj, bo na wizytę wiadomo, że trzeba poczekać. A wiec w tamtym miesiacu okres dostałam na czas jednak trwał on tylko 2-3 dni pozniej było lekkie plamienie, przez prawie caly miesiac miałam zaparcia i często chodzilam do toalety oddac mocz, ogólnie czulam sie tak inaczej, zaczełam podejrzewac ciążę jednak okres ponownie przyszedł w spodziewanym terminie, trwał dokladnie 2 dni, był bardziej skapy niz zwykle a pozniej przez 3-4 dni mialam takie brunetne plamienie. Dodam jeszcze ze czasami bardzo rwie mnie jajnik. Nie wiem co sie dzieje z moim oorganizmem.. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...