Skocz do zawartości
Forum

Wątpliwości co do uczuć z powodu wyglądu partnerki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ppppppppppppp

Ton teraz wyobraź sobie identyczną sytuację + ona zachodzi w ciążę + Ty pod wpływem emocji i rodziny i "zamglenia oczu' oświadczasz jej się i potem żałujesz a za 4 miesiące ślub...

Odnośnik do komentarza
Gość koza z kucykiem

Hej,
Niestety tak to już jest, że wybierając partnera zanim zauważy się cechy osobowości, widzi się urodę. Nie ma w tym nic dziwnego przecież. Zanim zechcemy się kimś zainteresować "bardziej" (tzn. w kontekście bycia z tą osobą) najpierw musi nam się spodobać fizycznie.
Mam od wielu lat przyjaciela, który jest po prostu doskonały, a jednak jesteśmy tylko (a jednak aż) przyjaciołmi, gdyż własnie nigdy nie było 'chemii' między nami. Wiem, że byłabym z nim szczęśliwa, ale oszukiwałabym go....będąc z nim w związku.
Niedawno spodobał mi się pewien chłopak, którego uroda również nie rzuca na kolana ale zachwycił mnie swoją osobowością, sposobem bycia i charakterem..., nagle zaczął mi sie podobać i polubiłam jego powłokę. Nagle pojawiła się chemia... a to pod wpływem świetnego rozumienia się .... Wbrew pozorom spotkac osobę której wnętrze jest odbiciem Twojego wnętrza jest prawie niemozliwe, a kiedy się zdarza to już cud :) Tym bardziej, że podobnie myślimy, rozumiemy świat i podchodzimy do życia. Spotkały się takie dwa absurdy i to jest niesamowite. Tu uroda jest drugoplanowa, a te wartości nie przeminą. Wiem, że z kimś takim chciałabym żyć.
Po co to piszę....
Jeśli przez 4 lata mimo, że się pozornie dobrze rozumiecie (pozornie, bo nie jesteś ze swoją kobietą szczery) nie zaiskrzyło fizycznie... to niestety lipa. To się nie zmieni, a w miarę upływu lat będziesz tym bardziej rozglądał się za piekniejszymi. Uroda jest pojęciem względnym. Ilu ludzi, tyle gustów; jednym się podobamy, innym nie. Pozwól swojej kobiecie być pokochaną za całokształt, będąc z Tobą nie doświadczy co to znaczy a komuś innemu na pewno się spodoba.
Wszystko jest ważne i dusza i ciało; nie ma w tym winy człowieka że tak został skonstruowany. Ale po to mamy rozum by i z niego korzystać.Bądź tak miły i pomyśl o kobiecie, której pozwoliłeś żyć 4 lata w złudzeniach... Coś trzeba z tym zrobić! .....
Odchodząc nie mów, że Ci się nie podoba. A raczej,że wiesz że to nie jest to ... Jesli Cię zapyta czy ją kochasz-powiedz prawdę (że jak nawspanialszą przyjaciłkę)
Rozlaźle to napisałam, ale wiesz o co chodzi. Nie bądź ciapą, masz DOPIERO 27 lat. Pozdr,
Dm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...